Acronis Backup & Recovery 10 w polskiej wersji językowej

6 października br. Acronis wprowadza do sprzedaży produkty z rodziny Acronis Backup & Recovery 10 w polskiej wersji językowej. Jest to nowa generacja oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po awarii, łącząca w sobie funkcje deduplikacji danych, pracy w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz scentralizowanego zarządzania.

Acronis Backup & Recovery 10 stanowi nową generację oprogramowania, opartą na opatentowanych przez firmę Acronis technologiach tworzenia obrazów dysku i przywracania systemu od podstaw. Nowa linia zastępuje rodzinę produktów Acronis True Image do zastosowań biznesowych.

Redukcja kosztów poprzez deduplikację

Dotychczas systemy deduplikacji danych były zarezerwowane dla dużych przedsiębiorstw ze względu na wysoki koszt – Acronis Backup & Recovery 10 oferuje rozwiązanie przystępne dla firm różnej wielkości.

Moduł deduplikacji danych, pozwala na zmniejszenie ilości przechowywanych danych nawet o 90 procent poprzez eliminację kopii zapasowych identycznych plików. Dzięki temu umożliwia lepsze wykorzystanie infrastruktury pamięci masowej i zwiększenie jej pojemności bez konieczności zakupu dodatkowego sprzętu.
abrw-3d-box-en_eu
Kalkulator możliwych oszczędności uzyskanych dzięki zastosowaniu opcji deduplikacji: http://www.acronis.eu/backup-recovery/deduplication-roi-calculator.html

Współpraca ze środowiskami fizycznymi i wirtualnymi

Acronis Backup & Recovery 10 pozwala na tworzenie kopii zapasowych i przywrócenie systemu do stanu sprzed awarii w środowiskach Microsoft Windows i Linux – na serwerach i stacjach roboczych. Dotyczy to zarówno odzyskiwania zawartości dysku twardego łącznie z systemem operacyjnym, jak i przywracania pojedynczych spersonalizowanych aplikacji, aktualizacji, ustawień czy plików.

Dzięki nowym funkcjonalnościom program pozwala firmom różnej wielkości zautomatyzować procesy wykonywania kopii zapasowych i odzyskania danych po awarii w środowiskach fizycznych i wirtualnych. Obejmuje to również możliwość łatwego przenoszenia systemów między środowiskami fizycznymi i wirtualnymi.

Acronis Backup & Recovery 10 współpracuje ze środowiskami wirtualnymi: VMware, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer i Parallels. W przypadku serwerów VMware ESX i Microsoft Hyper-V kopie zapasowe środowisk wirtualnych można tworzyć bez instalowania odrębnych agentów na każdej maszynie wirtualnej.

Scentralizowane zarządzanie

Acronis Backup & Recovery 10 umożliwia scentralizowane monitorowanie i zarządzanie na podstawie zasad. Rozwiązanie jest skalowalne do tysięcy komputerów, pozwalając na projektowanie i wdrażanie strategii wykonywania kopii zapasowych, które można rozprzestrzeniać geograficznie i dostosowywać do rozwoju firmy.

„Użytkownicy systemów informatycznych wymagają obecnie, aby rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych były przede wszystkim wydajne, łatwe w zarządzaniu i skalowalne.” – powiedział Dave Russell z instytutu badawczego Gartner Inc. – „Przedsiębiorstwa, niezależnie od rozmiaru, starają się maksymalizować efekty wdrożeń i zwiększać zwrot z inwestycji w infrastrukturę informatyczną. W związku z tym coraz częściej wymagają od nich takich funkcji, jak: możliwość wykorzystania jednego produktu do tworzenia kopii zapasowych w środowiskach fizycznych i wirtualnych, deduplikacja danych (zapewniająca szybsze i bardziej wydajne tworzenie kopii zapasowych), a także możliwość scentralizowanego zarządzania tymi procesami bez konieczności ponoszenia wydatków na kosztowne szkolenia i pozyskiwanie eksperckiej wiedzy.”

„Acronis rozszerzył swoją ofertę na polskim rynku, aby lepiej wypełniać potrzeby dużych przedsiębiorstw, jednocześnie kontynuując dostarczanie unikalnych rozwiązań dla małych i średnich firm.” – powiedział Dariusz Jarecki, Country Manager Acronis Polska – „Acronis Backup & Recovery 10 oferuje znacznie większe możliwości niż wprowadzona z sukcesem linia Acronis True Image. Jednocześnie programy Acronis przez wiele lat były i w opinii użytkowników nadal pozostają najłatwiejszymi w użytkowaniu rozwiązaniami do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych dostęnymi na rynku.”

Dodatkowe funkcje

Acronis Backup & Recovery 10 pozwala małym i średnim firmom korzystać z rozwiązań na poziomie korporacyjnym w przystępnej cenie. Łatwy w użyciu pakiet umożliwia tworzenie kopii zapasowych i błyskawiczne odzyskiwanie danych z użyciem różnych typów nośników, jak: lokalne dyski twarde, dyski sieciowe, serwery ftp, napędy optyczne czy biblioteki taśmowe. Czas odzyskania całego systemu, komputera PC, stacji roboczej lub serwera liczy się w minutach, a nie godzinach czy dniach.

W okresie, kiedy firmy ograniczają wydatki na sprzęt, Acronis pozwala administratorom wykorzystać istniejące zasoby bez dodatkowych inwestycji. Z modułem Acronis Backup & Recovery Universal Restore możliwe jest przywrócenie systemu na inny sprzęt lub na sprzęt o innej konfiguracji, bez konieczności utrzymywania identycznych komputerów zapasowych.

Najważniejsze korzyści Acronis Backup & Recovery 10:

* Oszczędność wymaganej przestrzeni pamięci masowej do przechowywania kopii zapasowych danych i przepustowości sieci dzięki opcji deduplikacja danych (szczegółowy kalkulator: http://www.acronis.eu/backup-recovery/deduplication-roi-calculator.html )

* Scentralizowane zarządzanie za pomocą zasad, dające większą kontrolę operacyjną

* Kompleksowa ochrona środowisk wirtualnych

* Łatwość instalacji, użytkowania i utrzymania pomagająca zredukować czas potrzebny na wdrożenie oraz znacząco zredukować koszty operacyjne (koszty szkoleń i obsługi rozwiązania bez konieczności zdobycia wiedzy eksperckiej)

Ceny i dostępność

Produkty z rodziny Acronis Backup & Recovery 10 PL są dostępne u dystrybutorów Acronis w Polsce: Alstor i Itxon.

Ceny rekomendowane wahają się przykładowo od 67 Euro (ok. 280 zł) za Acronis Backup & Recovery 10 Workstation do 1070 Euro (ok. 4500 zł) za Acronis Backup & Recovery 10 Advanced Server. Koszt opcjonalnych modułów zależy od rodzaju licencji.

Więcej o rodzinie produktów Acronis Backup & Recovery 10 pod adresem: http://pl.acronis.com/backup-recovery/

***

Acronis jest światowym dostawcą oprogramowania do zarządzania składowaniem danych, dzięki któremu przedsiębiorstwa oraz użytkownicy indywidualni mogą przenosić i obsługiwać swoje cyfrowe zasoby oraz zarządzać nimi. Acronis sprzedaje nowoczesne rozwiązania do odzyskiwania danych po awarii, konsolidacji serwerów i migrowania wirtualizacji, które pozwalają klientom zapewnić ciągłość działalności i ograniczyć przestoje systemów komputerowych. Oprogramowanie firmy Acronis jest sprzedawane w ponad 180 krajach i dostępne w 15 wersjach językowych. Więcej informacji na pl.acronis.com.

hastagi na stronie:

#acronis true image chomikuj

Authors

Related posts

Top