Więcej miejsc finałowych dla gier pojedynczych podczas WCG

Po konsultacjach ze środowiskiem graczy, organizator World Cyber Games zdecydował o zwiększeniu liczby miejsc w polskich finałach, które rozegrane zostaną 6 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Zmiana dotyczy wszystkich czterech gier pojedynczych.

Internetowe kwalifikacje do polskich finałów World Cyber Games od wielu lat wzbudzają olbrzymie emocje wśród fanów gier komputerowych. Dla wielu WCG to najważniejsza e-sportowa impreza, do której zawodnicy przystępują z ogromnym zaangażowaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, organizator zdecydował się powiększyć liczbę miejsc w finałach offline dla gier pojedynczych. Oznacza to, że rywalizacja w FIFA 11, StarCraft II, Asphalt 6 i Tekken 6 będzie toczyć się nie o 4, a o 8 miejsc (tzw. „slotów”) dostępnych podczas październikowych finałów.

Zwiększenie liczby slotów niesie za sobą potrzebę przeorganizowania kwalifikacji i sposobu wyłaniania finalistów. Zmiany zostaną wprowadzone wraz z rozpoczęciem drugiej tury kwalifikacji, a o ich szczegółach organizator będzie informował na bieżąco.

Krajowe finały, które wyłonią reprezentację Polski na światowe finały World Cyber Games, odbędą się 6 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Dzień później w tym samym miejscu rozpoczną się zawody Samsung Euro Championship, będące mistrzostwami Europy w grach komputerowych.

 

Authors

Related posts

Top