Znamy finalistów World Cyber Games w Tekken 6 oraz Asphalt 6

20 sierpnia w dobrze znanym fanom e-sportu sports barze Łazienkowska 3, odbyły się eliminacje do polskich finałów World Cyber Games 2011 w gry Asphalt 6 i Tekken 6. Poznaliśmy 16 zwycięzców, którzy 6 października zmierzą się w Warszawskim Centrum EXPO XXI i powalczą o przepustki na światowe finały WCG.

Punktualnie o godzinie 10:00 zawodnicy wkroczyli do sports baru Łazienkowska 3, a kilka minut po godzinie 11:00, kiedy rozlosowane zostały drabinki turniejowe, rozpoczęły się zmagania o miejsce w polskim finale World Cyber Games 2011.

Ponad 45 zawodników i zawodniczek przystąpiło do rywalizacji w Tekken 6 – jedną z najlepszych gier walki w historii. Gracze swoje pojedynki rozgrywali na sześciu stanowiskach, które wyposażone były w oficjalne monitory World Cyber Games, Samsung TA-950 i konsole Xbox 360. Emocje trwały do samego końca, a licznie zgromadzona  publiczność żywiołowo dopingowała swoich faworytów. Ostatecznie miejsca w polskim finale WCG zapewniła sobie ósemka zawodników: Frizen, Gajda, GodHand, Nevad, Rafimaru, Tokis, Tenshimitsu, Zajcew.

Równolegle z eliminacjami Tekken 6 trwały eliminacje w Asphalt 6 – popularną grę wyścigową na urządzenia mobilne. Zawodnicy rywalizowali na smartfonach Samsung Galaxy S II. Nie zabrakło emocji, chociaż bezkonkurencyjny okazał zeszłoroczny zwycięzca europejskich finałów Samsung Euro Championship Kamil „PLANET” Zalewski. Oprócz Kamila, do turnieju finałowego zakwalifikowali się: Furb, Gaava, Krzychos, Kubb, MASA, Tenshimitsu, Tundra.

Między 6 a 9 października wzrok wszystkich fanów sportów elektronicznych będzie skierowany na Warszawskie Centrum EXPO XXI, gdzie odbędą się krajowe finały World Cyber Games 2011 oraz - pierwszy raz w historii w Polsce - europejskie finały Samsung Euro Championship, gdzie zawodnicy będą walczyć o tytuł Mistrza Europy w sześciu grach komputerowych.

Więcej informacji dotyczących SEC oraz WCG znajduje się na oficjalnej stronie internetowej obu turniejów – wcg.samsung.pl 

Authors

Related posts

Top