Samsung partnerem technologicznym wyprawy na Mount Everest

Teaser

Monika Witkowska, podróżniczka i dziennikarka magazynów Voyage, National Geographic – Traveler oraz Gazety Wyborczej i Pulsu Biznesu, 4 kwietnia wyrusza na koleją wyprawę. Tym razem celem jej podróży jest najwyższy szczyt Ziemi – Mount Everest. Ultrabook Samsung NP540 Seria 5 oraz aparat SMART FOTO EX2F ułatwią relacjonowanie wspinaczki na blogu podróżniczki. Partnerem technologicznym wyprawy jest Samsung Electronics Polska.

Mount Everest (8850 m), najwyższy szczyt Ziemi, położony w Himalajach Centralnych na granicy Nepalu i Tybetu, od zawsze fascynował miłośników gór i silnych wrażeń. Wbrew pozorom i obiegowym opiniom wejście na Everest wciąż jest poważnym wyzwaniem. Wielu alpinistów przekonało się jak ciężko jest dotrzeć na szczyt wejść na szczyt, a jeszcze trudniej jest z niego zejść.

Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy przekazać na cel tej wyprawy sprzęt firmy Samsung i w pewien sposób towarzyszyć w tej niezwykłej wyprawie. Aparat Samsung Smart FOTO EX2F stworzyliśmy właśnie z myślą o podróżnikach, aby pokazać, że robienie doskonałych zdjęć i filmów nie wymaga noszenia ciężkiej i nieporęcznej lustrzanki cyfrowej. Mamy także nadzieję, że ultrabook NP540 umożliwi pani Monice zapisywanie najważniejszych wydarzeń i dzielenie się nimi bez względu na to gdzie aktualnie przebywa – podsumowuje Olaf Krynicki, rzecznik prasowy, Samsung Electronic Polska.

Monika Witkowska postanowiła podjąć wyzwanie wejścia na najwyższą górę ziemi. Do tej pory dziennikarka odwiedziła ponad 150 krajów, m.in. wspinała się w górach wysokich zdobywając szczyty na Kaukazie, w Alpach, Andach i Himalajach. Jej osiągnięcia podróżniczo-eksploracyjne zostały docenione nagrodami (w 2012 roku były to: wyróżnienie w konkursie Kolosy i nominacja do Travelerów National Geographic, nagroda w kategorii Travel-Extreme na Media Travel Festival). Na początku kwietnia Polka wylatuje z kraju do Katmandu (stolicy Nepalu, 1300 m n.p.m.), gdzie rozpocznie przygotowania do wyprawy na Mount Everest. Powrót ze szczytu Mount Everest do Katmandu Monika Witkowska planuje na 1 czerwca 2013 roku. 

Dlaczego Everest? Właściwie to trochę przypadek. Jesienią 2012 roku mieliśmy w kilka osób zdobywać Cho Oyu, szóstą górę świata (8201 m). Dwa tygodnie przed wylotem wyprawa została anulowana. Chiny zamknęły Tybet, a wejście na Cho Oyu miało być właśnie od strony tybetańskiej. Zostało mi uczucie zawodu, bilet lotniczy, którego nie można oddać, ale można przełożyć w ciągu roku na inny termin, wytrenowana kondycja i trochę zgromadzonych pieniędzy. Do tego dochodziły pytania różnych osób: no i co, nie zdobywasz ośmiotysięcznika? Tak narodziło się postanowienie wyprawy – mówi Monika Witkowska.

Wyprawa na Mount Everest  wymaga nie tylko doskonałego przygotowania kondycyjnego, ale i logistycznego. Najważniejszy jest właściwy sprzęt np. plecak, buty trekkingowe i termiczne, maski, reduktory. Nie można jednak zapomnieć o innych nowoczesnych osiągnięciach techniki towarzyszących w podróży. Firma Samsung wyposażyła polską podróżniczkę w najnowszy aparat fotograficzny EX2F oraz notebook NP540 z systemem Windows 8 i 10-punktowym ekranem dotykowym. Dzięki temu dziennikarka będzie mogła umieszczać relację z wyprawy na swoim blogu (www.everestexpedition.pl), dzieląc się na bieżąco z internautami swoimi odczuciami, wrażeniami oraz opisując kolejne etapy zdobywania szczytu. Opis wyprawy będzie także publikowany w Gazecie Wyborczej oraz portalu gazeta.pl

Samsung NP540 Seria 5
W ultrabooku Samsung NP540, w który została także wyposażona Witkowska, dostępne są aplikacje globalne Samsung – m.in. S Player, zapewniająca płynne odtwarzanie plików multimedialnych w dowolnym formacie. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja „connectivity”, dzięki której przez aplikację Samsung AllShare Play i dostęp do zasobów w chmurze można bezprzewodowo zsynchronizować komputer z kompatybilnymi urządzeniami firmy Samsung. Monika Witkowska będzie więc mogła podłączyć do niego aparat fotograficzny. Funkcja ta pozwala na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie treści audio-wideo pomiędzy urządzeniami, rozmawianie przez komunikator czy telefon. Wyrazisty i klarowny obraz w każdym otoczeniu zapewnia matryca z podświetleniem LED o przekątnej 15,6 cala, a zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej sprawia, że ekran nie męczy wzroku nawet podczas długotrwałego korzystania z komputera. Aby zapewnić jeszcze większą mobilność, notebooka z nowej Serii 5 wyposażono w ogniwa pozwalające nawet na 6 godzin aktywnej pracy na zasilaniu bateryjnym. To bardzo ważne ułatwienie, niezwykle przydatne w warunkach panujących w Himalajach.

Samsung EX2F
EX2F Samsung to najnowszy model z rodziny aparatów SMART FOTO. Wyposażony w obiektyw F1.4. EX2F, nie tylko zapewnia wysoką jakość zdjęć i nagrań wideo, ale umożliwia też zdalne zapisywanie i udostępnianie obrazów za pomocą Wi-Fi. Dzięki pełnemu sterowaniu ręcznemu i wytrzymałej, a zarazem lekkiej obudowie, EX2F sprawdzi się w tak ekstremalnych warunkach, jakimi jest wyprawa w Himalaje. Zaawansowany obiektyw F1.4 o szerokim kącie 24 mm oferuje szeroką gamę ustawień przesłony, co gwarantuje klarowny obraz nawet w bardzo słabym świetle. Aparatem można wygodnie sterować za pomocą profesjonalnego, przedniego pokrętła oraz dwóch pokręteł kół nastaw, które pozwalają na łatwe przełączanie parametrów i trybów. Doskonała jakość zdjęć jest także zasługą matrycy BSI CMOS 1/1,7” o rozdzielczości 12 megapikseli, która zapewnia ostry, nieporuszony obraz nawet podczas fotografowania w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Dzięki funkcji Dual Capture, EX2F pozwala też na jednoczesne rejestrowanie wideo i zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli. Każdą scenę można więc uwiecznić zarówno na fotografii, jak i na filmie. Obrotowy ekran AMOLED o przekątnej 3” ułatwia kadrowanie zdjęć i oglądanie ich w każdych warunkach, jednocześnie zużywając niewiele energii. Ekran reaguje szybko i wyświetla obrazy o wysokim kontraście. Jest także odchylany, co umożliwia robienie zdjęć z niskiego lub wysokiego kąta. Jest to niewątpliwą zaletą w czasie górskiej wyprawy.

O Samsung Electronics Co, Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com

< 238515" >
Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
Authors

Related posts

Top