Fajne i tanie Wiadomości branżowe

„Strefa relaksu” dla pacjentów w Centrum Onkologii

W warszawskim Centrum Onkologii powstało nowe, wyjątkowe miejsce dla pacjentów. Od początku listopada chorzy przebywający w szpitalu będą mogli wypocząć w „Strefie relaksu", która przynajmniej w jakimś stopniu może stać

W warszawskim Centrum Onkologii powstało nowe, wyjątkowe miejsce dla pacjentów. Od początku listopada chorzy przebywający w szpitalu będą mogli wypocząć w „Strefie relaksu”, która przynajmniej w jakimś stopniu może stać się dla nich ucieczką od szpitalnej rzeczywistości.

Założeniem projektu, który powstał z inicjatywy firmy Samsung i fundacji Tam i z Powrotem było stworzenie miejsca, w którym chorzy będą mogli poczuć się jak w domu i choć na chwilę zapomnieć o trudach związanych z leczeniem.

W trwające kilka tygodni prace remontowe zaangażowali się bezpośrednio pracownicy firmy Samsung, którzy w ramach wolontariatu pracowniczego zamienili starą jadalnię Centrum Onkologii w przytulny pokój o prawdziwie domowym wystroju. “Strefa relaksu” została wyposażona nie tylko w nowe meble, ale również w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny marki Samsung. Już wkrótce pojawią się tam także książki, płyty i filmy, zbierane sukcesywnie przez pracowników firmy specjalnie dla Centrum Onkologii.

Podczas oficjalnego otwarcia „Strefy Relaksu”, 4. listopada b.r., odbyło się również uroczyste przekazanie środków zebranych przez Samsung podczas tegorocznego biegu Samsung Irena Women’s Run, organizacjom działającym na rzecz walki z rakiem: Stowarzyszeniu Amazonki oraz fundacji Rak’n’Roll. Bieg, organizowany pod patronatem wielokrotnej medalistki olimpijskiej, Ireny Szewinskiej, odbył się w Warszawie w czerwcu tego roku w ramach kampanii Samsung Pink Ribbon, realizowanej przez lidera technologicznego w całej Europie już od kilku lat. Ponad 2000 kobiet biegło ulicami miasta, by wyrazić swą solidarność z osobami dotkniętymi chorobą nowotworową. Dochód w wysokości 40 000 PLN zebrany podczas akcji został dodatkowo podwojony przez firmę Samsung. Łączna kwota 80 000 PLN została przeznaczona na inicjatywy realizowane przez zaangażowane w projekt organizacje, czyli wsparcie budowy pierwszego w Polsce Domu Chorych na Raka (Amazonki) oraz renowacji poczekalni onkologicznych (Rak’n’Roll).

A to już wiesz?  Bądź kreatywny z GALAXY Note II

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy