Światowy Dzień Konsumenta

Dziś Światowy Dzień Konsumenta. Oficjalnie obchodzone w Polsce od 2000 roku święto zwraca uwagę na prawa Konsumenta do informacji, wyboru, czy bezpieczeństwa dokonywania zakupów i korzystania z usług.

Tegoroczne święto obchodzone jest pod hasłem „Nasze pieniądze, nasze prawa”. Zwraca przede wszystkim uwagę Konsumentów na dostęp do stabilnych i bezpiecznych usług finansowych. W dobie wciąż rozwijającego się e-handlu ma to szczególne znaczenie w przypadku transakcji zawieranych w Internecie.
logo_pok
Serwis Allegro od początku swojej działalności stawia na bezpieczeństwo Użytkowników – mówi Patryk Tryzubiak, PR Manager Grupy Allegro. Od lat tworzymy i promujemy wewnętrzne programy i usługi, dzięki którym korzystający z platformy Allegro postrzegają ją jako miejsce bezpiecznego handlu – dodaje Tryzubiak.

Allegrowicze korzystają obecnie m.in. z Płacę z Allegro – prostej i darmowej metody płacenia za zakupy i usługi, gwarantującej możliwie najwyższe bezpieczeństwo transakcji. Do dyspozycji mają również Programu Ochrony Kupujących, zapewniający zwrot do 10 000 zł w przypadku nieotrzymania przez Kupującego towaru. Poprzez program Współpracy w Ochronie Praw Allegro eliminuje natomiast aukcje przedmiotów nieoryginalnych.

Światowy Dzień Konsumenta daje okazję do zastanowienia się, w jaki sposób robić zakupy w sposób świadomy i odpowiedzialny.

Dlatego przed zakupem towaru warto upewnić się, że sprzyja on środowisku naturalnemu – mówi Tryzubiak. – Jest to szczególnie ważne w przypadku sprzętu elektronicznego, ponieważ wybrana przez Kupującego klasa energetyczna ma bezpośredni wpływ na oszczędność energii – czyli ochronę naszego środowiska. Zakupy na Allegro można też rozpocząć od aukcji eko-użytkowników, którzy wspierają działania należącej do Grupy Allegro Fundacji All For Planet – dodaje Tryzubiak.

hastagi na stronie:

#dzień oszczędzania energii w przedszkolu#oszczędzamy energię w przedszkolu#prace plastyczne na dzien mamy

Authors

Related posts

Top