Wiadomości branżowe

AllShare – poznaj wygodę życia bez kabli

Łatwe wyświetlanie zdjęć i filmów prosto z aparatu, tabletu czy telefonu komórkowego na ekranie telewizora, przesyłanie ich do komputera czy też bezpośredni wydruk - to  wszystko jest możliwe bez kabli, dzięki AllShare,

Łatwe wyświetlanie zdjęć i filmów prosto z aparatu, tabletu czy telefonu komórkowego na ekranie telewizora, przesyłanie ich do komputera czy też bezpośredni wydruk – to  wszystko jest możliwe bez kabli, dzięki AllShare, obecnemu w urządzeniach firmy Samsung. Jak skonfigurować wygodną bezprzewodową sieć w domu z wykorzystaniem tej funkcji będą mogli przekonać się odwiedzający specjalną ekspozycję, która od 26 lipca br. będzie dostępna w salonie Vobis w CH Złote Tarasy w Warszawie.


Wijące się przewody zbierające kurz, inny kabelek do każdego złącza i czasochłonne przegrywanie danych między urządzeniami – tak nie musi wyglądać współpraca między sprzętami elektronicznymi, niezależnie od tego czy należą do fana technologii, czy też do osoby dopiero zaczynającej przygodę z nowoczesnymi rozwiązaniami.


Funkcja AllShare (DLNA) obecna w urządzeniach firmy Samsung sprawia, że są one kompatybilne ze sobą i mogą się bezprzewodowo oraz bezproblemowo łączyć w ramach sieci domowej. W praktyce oznacza to, że nie jest potrzebny dodatkowy kabel aby przegrać zdjęcia z aparatu fotograficznego na laptopa, czy też wyświetlić film z tabletu na ekranie telewizora. Urządzenia po prostu łączą się ze sobą po naciśnięciu ikonki w menu urządzenia i wyborze działania – wysyłania lub odbierania plików.


Aby właśnie w praktyce zaprezentować jak łatwe i wygodne jest korzystanie z AllShare, Samsung zdecydował się na przygotowanie specjalnej ekspozycji, która od 26 lipca br. jest dostępna w sklepie Vobis w CH Złote Tarasy. Odwiedzający salon będą mieli okazję sprawdzić nie tylko jak przesyłać zdjęcia czy filmy pomiędzy urządzeniami, ale też na czym może polegać bezprzewodowa współpraca laptopa z telewizorem, jak sterować aparatem fotograficznym poprzez telefon czy jak najlepiej wykorzystać połączenie telefonu i telewizora do gier. Ekspozycja obejmie również prezentację bezprzewodowego drukowania.


Wśród urządzeń prezentowanych na ekspozycji znajdą się m.in.:

A to już wiesz?  Samsung prezentuje nowe rozwiązania komunikacji marketingowej w przestrzeni publicznej

– laptop serii 9 i netbook NS310


– smartfon Samsung GALAXY S II oraz tablet Samsung GALAXY Tab 10.1


– monitory: TA950 (3D z tunerem TV) i CA750 (z bezprzewodowym hubem)


– telewizor D8000


– aparat fotograficzny SH100 i kamera cyfrowa S15

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy