Wiadomości branżowe

Drukarka zawsze pod ręką – Samsung MobilePrint

Drukarka zawsze pod ręką – Samsung MobilePrint
Aplikacja Samsung MobilePrint umożliwia bezprzewodowe podłączenie drukarek do telefonów komórkowych i tabletów SamsungElectronics udostępnia aplikację Samsung MobilePrint przeznaczoną dla telefonów

Aplikacja Samsung MobilePrint umożliwia bezprzewodowe podłączenie drukarek do telefonów komórkowych i tabletów Samsung


Electronics udostępnia aplikację Samsung MobilePrint przeznaczoną dla telefonów komórkowych i tabletów obsługujących systemy operacyjne Android i iOS. Umożliwia ona bezpośrednie podłączenie tych urządzeń do bezprzewodowych drukarek firmy Samsung poprzez sieć Wi-Fi. Dzięki temu możliwe jest bezpośrednie drukowanie zdjęć, plików PDF i stron internetowych z telefonów i tabletów. Nowa aplikacja umożliwia również skanowanie obrazu bezpośrednio do telefonu komórkowego.


Stworzona przez firmę Samsung Electronics nowa aplikacja Samsung MobilePrint została zaprezentowana po raz pierwszy na tegorocznych, międzynarodowych targach Consumer Electronics Show (CES) 2011 w Las Vegas. Dzięki temu, że nie wymaga instalacji sterowników ani skomplikowanej konfiguracji w celu przyłączenia do sieci, umożliwia natychmiastowe drukowanie bezpośrednio po jej pobraniu ze sklepu.. Nowa aplikacja automatycznie wyszukuje wszystkie drukarki firmy Samsung znajdujące się w okolicy telefonu lub tabletu, tym samym zwiększając wygodę użytkowania urządzeń.


Skan i wydruk w biegu


Aplikacja Samsung MobilePrint nadaje nowy wymiar mobilnej fotografii. W urządzeniach z systemem iOS zdjęcia mogą być drukowane bezpośrednio ze znajdującego się w telefonie albumu fotograficznego lub nawet natychmiast po wykonaniu zdjęcia. Użytkownicy Androida mają z kolei możliwość drukowania z galerii zdjęć wielu obrazów w tym samym czasie.


Pracownikom mobilnym nowa aplikacja Samsung MobilePrint pozwala na dużą oszczędność cennego czasu, przykładowo umożliwiając im szybkie drukowanie elektronicznych biletów lotniczych czy dokumentów umożliwiających wstęp na pokład samolotu. Na wygodne zarządzanie dokumentami pozwala również możliwość dzielenia się plikami w urządzeniach z system iOS oraz drukowanie dokumentów PDF zapisanych na karcie SD z telefonów obsługujących system Android. 


Nowa aplikacja Samsung MobilePrint gwarantuje przechwycenie, przesyłanie i edytowanie dokumentów zeskanowanych na wielofunkcyjnych urządzeniach Samsung. Użytkownicy programu mogą dowolnie modyfikować jakość skanowania, zmieniać typy plików i dokonywać wyboru pomiędzy kolorowym i czarno-białym skanem.

A to już wiesz?  Startuje TestMeToo – wersja 2.0

Zapraszamy do obejrzenia materiałów poświęconych nowościom produktowym zaprezentowanym na tegorocznych targach CES 2011 w Las Vegas: http://www.samsung.com/us/article/samsung-2011-ces-wrap-up-products-for-a-smarter-life. 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy