Wiadomości branżowe

Nowe netbooki Samsung serii NC – kwintesencja mobilności

Samsung wprowadza nowe modele netbooków serii NC – NC110 i NC210. Procesor Intel Atom N455 i matryca Super Bright LCD w NC210 zapewnią wysoką jakość mobilnej pracy i rozrywki. Natomiast stylowy wygląd i przydatne funkcje NC110 to

Samsung wprowadza nowe modele netbooków serii NC – NC110 i NC210. Procesor Intel Atom N455 i matryca Super Bright LCD w NC210 zapewnią wysoką jakość mobilnej pracy i rozrywki. Natomiast stylowy wygląd i przydatne funkcje NC110 to propozycja dla tych, którzy szukają ładnych i jednocześnie praktycznych narzędzi pracy. Oba modele wyposażono w sześciokomorowe baterie Power Plus, pozwalające na pracę bez podłączenia do sieci elektrycznej nawet przez ponad 10 godzin.

Nowe netbooki serii NC to propozycja dla użytkowników wymagających ultramobilnych rozwiązań, z których łatwo korzystać zarówno w domu, jak i w podróży. Codzienną pracę usprawnia Windows 7 Starter, funkcja FastStart oraz rozbudowana łączność bezprzewodowa. Z kolei zróżnicowanie modeli pod względem parametrów i wzornictwa pozwoli użytkownikom dobrać komputer pod kątem indywidualnych potrzeb.


Mobilne od podstaw


Dzięki połączeniu wydajnej baterii oraz lekkiej konstrukcji, praca z komputerami serii NC jest wygodna w każdych warunkach. Bateria Power Plus z funkcją ekspresowego ładowania pozwala na pracę bez podłączenia do źródła prądu przez ponad 10 godzin. Co szczególnie istotne, oba modele ważą zaledwie 1,18 kg, dzięki czemu są wygodne w transporcie.


Świetny obraz w każdym świetle


Ekran LED o przekątnej 10,1 cala z powłoką antyrefleksyjną zapewnia wysoką jakość i ostrość obrazu nawet przy jasnym świetle, sztucznym i dziennym, nie męcząc przy tym oczu. Model NC210 został wyposażony w wyświetlacz SuperBright LED o jasności 300 cd/m2 – nawet o 70 proc. wyższej niż ta w standardowych matrycach, co szczególnie docenią wielbiciele multimedialnej rozrywki.


Wydajność i styl


Oba modele wykorzystują procesory Intel Atom N455, który zapewnia wysoką wydajność pracy komputera, poprawia szybkość reakcji systemu oraz konsumpcję energii.


Nowe netbooki wyróżniają się minimalistycznym, uniwersalnym designem. Model NC210 jest dostępny kolorze srebrnym, natomiast NC110 – czarnym.


Zwiększona efektywność pracy

A to już wiesz?  Samsung WB2100 – nowy aparat z teleobiektywem i funkcją nagrywania filmów Full HD

Nowe komputery zostały również wyposażone w wygodną klawiaturę wyspową, która za sprawą ergonomicznej konstrukcji i optymalnego rozmieszczenia klawiszy jest wygodniejsza w użyciu oraz łatwo ją utrzymać w czystości.


Funkcja FastStart przywraca netbooka do stanu gotowości zaledwie w ciągu kilku sekund. W tym zaawansowanym trybie uśpienia dane są zapisywane zarówno na dysku twardym, jak i w pamięci komputera, co pozwala je przywrócić w niezmienionej formie nawet przy nagłej utracie zasilania.


Dzięki portowi USB Sleep-and-Charge można ładować inne mobilne urządzenia, jak telefony czy odtwarzacze MP3 nawet wtedy, gdy netbook jest w stanie uśpienia bądź jest wyłączony.


Oba komputery mają bezprzewodową kartę sieciową Wi-Fi 802.11b/g/n oraz moduł Bluetooth 3.0 High Speed. Ponadto, funkcja Plus WiFi Manager zapewnia automatyczne łączenie z sieciami bezprzewodowymi.


Cena i dostępność


Netbooki z serii NC są dostępne w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej: NC110 – 1099 zł , NC210 –  1199 zł.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy