Wiadomości branżowe

Samsung Notebook serii 9 – zadziwiające połączenie lekkości, mocy i stylu

Notebook serii 9 to najnowszy komputer przenośny firmy Samsung, łączący w sobie wysoką wydajność, jakość oraz nowoczesny, aerodynamiczny design. Ważący zaledwie 1,31 kg laptop o grubości 16,3 mm wyposażono w innowacyjny 13-calowy

Notebook serii 9 to najnowszy komputer przenośny firmy Samsung, łączący w sobie wysoką wydajność, jakość oraz nowoczesny, aerodynamiczny design. Ważący zaledwie 1,31 kg laptop o grubości 16,3 mm wyposażono w innowacyjny 13-calowy wyświetlacz SuperBright Plus (16 milionów kolorów).


Nowe notebooki Samsung z serii 9 łączą w sobie najlepsze cechy przenośnych technologii – wyróżniają się przede wszystkim wyjątkową elegancją obudowy, ale też wysoką wydajnością, wytrzymałością i niezawodnością w każdej sytuacji. Wyniki testów przeprowadzonych przez Samsung Electronics wykazały, że mocna obudowa z lekkiego duraluminium, wykorzystywanego m.in. przy produkcji samolotów, jest dwukrotnie bardziej wytrzymała od standardowych, powstałych na bazie innych materiałów konstrukcji.


Nieskazitelny obraz


Nowe notebooki serii 9 to dowód na to, że nawet najbardziej mobilne urządzenie może poszczycić się wysoką jakością wyświetlanego obrazu – kontrast obrazu wynosi 1300:1 a  jego jasność  to 400 cd/m2. Parametry te pozwalają zapewnić krystaliczną czystość obrazu, żywe kolory i bogactwo multimedialnych wrażeń niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy.


Wyświetlacz zastosowany w notebooku serii 9 dodatkowo wpływa na pracę samego urządzenia, podnosząc jego wydajność i wydłużając czas pracy baterii. Urządzenie wyposażono w specjalne czujniki mierzące natężenie światła otoczenia, dostosowujące jasność wyświetlacza do potrzeb użytkownika. Automatyczne przyciemnienie ekranu powoduje, że notebook jest w stanie dłużej pracować na zasilaniu bateryjnym. Wrażliwe na promienie świetlne czujniki służą również do ustawienia optymalnego podświetlenia klawiatury.


Innowacyjne rozwiązania – większa prędkość i niższe zużycie baterii


Pracujący pod kontrolą procesora drugiej generacji Intel Core i5 laptop może dysponować pamięcią operacyjną o pojemności nawet 8 GB. Wydajnością nowych notebooków można optymalnie zarządzać, dynamicznie alokując zasoby komputera związane z mocą jego pracy, co z kolei przekłada się na większą oszczędność energii. Laptopy z nowej serii 9 obsługują system operacyjny Microsoft Windows 7.

A to już wiesz?  Samsung wprowadza na rynek urządzenia hybrydowe z Windows 8 – Smart PC i Smart PC Pro

Kolejną zaletą nowej serii komputerów mobilnych jest krótki czas uruchamiania – dzięki funkcji Fast Start i zastosowaniu dysku SSD (128 lub 256 GB) zajmuje to tylko 12 sekund, aż o 60% szybciej od innych urządzeń. Dodatkowo, technologia Samsung Fast Start pozwala na przywrócenie komputera do pracy z trybu uśpienia w ciągu zaledwie 3 sekund. W trybie uśpienia dane przechowywane są zarówno na dysku SSD, jak i w pamięci komputera, dzięki czemu nie zostaną utracone w wyniku nagłego braku energii w baterii.


Notebooki serii 9 wyróżnia również dłuższa trwałość oraz zminimalizowany poziom szumu i nagrzewania się. Opatentowana przez firmę Samsung technologia ładowania baterii PowerPlus, przedłuża jej trwałość i czas pracy. Litowo-polimerowa bateria notebooków serii 9 zapewnia do trzech godzin dłuższą pracę niż ta zastosowana w tradycyjnych komputerach przenośnych i może być ładowana do tysiąca razy bez ryzyka utraty parametrów pojemnościowych.


Pierwszy notebook z certyfikatem TCO Certified Edge


Notebook 9 wyróżnia się nie tylko swymi parametrami czy wzornictwem. Szwedzka konfederacja TCO przyznała temu urządzeniu – jako pierwszemu notebookowi na świecie – certyfikat TCO Certified Edge. Certyfikat ten jest przyznawany jako uzupełnienie dla tych urządzeń, które są już zgodne z zaakceptowanym ogólnie certyfikatem TCO. W przypadku notebooka serii 9 – nagrodzonego certyfikatem TCO za jakość obrazu, ergonomię, bezpieczeństwo, niskie promieniowanie, wydajność energetyczną i ekologiczną – na wyróżnienie certyfikatem TCO Certified Edge zasłużyła technika wyświetlania obrazu, pełnego żywych, idealnie odzwierciedlonych kolorów i perfekcyjnego także, gdy jest wyświetlany na zewnątrz pomieszczeń, przy naturalnym, dziennym, także jaskrawym świetle.


Notebook serii 9 jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 5999zł.


Samsung notebook serii 9 – specyfikacja techniczna:


 

ProcesorIntel Core i5 2537M/1,40GHZChipsetIntel HM65Wyświe-tlaczPrzekątna
/ rozdzielczość13,3″ LED HD (1366 x 768) 16:9Jasność400 cd/m2 / 16 tys. kolorówPamięćdo 8 GB (2 x SODIMM DDR3 1333 MHz)GrafikaProcesorIntel HDPamięćwspółdzielonaPamięć


masowaTwardy dyskSSD 128 GB mSATANapęd optycznybrakKomunikacjaSieć Gigabit LAN, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0 High SpeedMultimediaKarta dźwiękowa HD, SRS 3D Sound Effect
głośniki 2 x 1,5W, kamera web 1,3 MPWymiary


(szer. x głęb. x wys. mm)328 x 227 x 15,9 ~ 16,3Waga (kg)1,31 kgInterfejsy1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0Bateria6300 mAh / 46,6 Wh/ do 7,7 godz.


A to już wiesz?  Rozszerz możliwości smartfonu Samsung GALAXY S III z zestawem nowych akcesoriów

 


*Specyfikacja techniczna produktu jest charakterystyczna dla danego kraju i może ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy