Wiadomości branżowe

Samsung SLATE PC Series 7 – nowa definicja komputera przenośnego

Samsung SLATE PC Series 7 – nowa definicja komputera przenośnego
BERLIN, Niemcy – Targi IFA 2011 r. – Samsung Electronics Co. Ltd ogłosił premierę komputera Samsung SLATE PC Series 7. Urządzenie, łączy w sobie wydajność komputera stacjonarnego i wygodę użytkowania tabletu. Komputer o smukłej

BERLIN, Niemcy – Targi IFA 2011 r. – Samsung Electronics Co. Ltd ogłosił premierę komputera Samsung SLATE PC Series 7. Urządzenie, łączy w sobie wydajność komputera stacjonarnego i wygodę użytkowania tabletu. Komputer o smukłej obudowie posiada dostosowany do potrzeb użytkowników interfejs dotykowy i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7.

SLATE PC Series 7 to ultramobilne urządzenie o zaledwie 12,9 mm grubości i wadze 0,86 kg. Dzięki procesorowi Intel® Core™ i5 oraz ekranowi o rozmiarze 11,6 cala zapewnia każdemu wydajną pracę niezależnie od tego, czy jest ona wykonywana przy biurku, czy też w podróży. Po podłączeniu do stacji dokującej – w komplecie z klawiaturą i myszką Bluetooth – SLATE PC działa niemal jak tradycyjny komputer stacjonarny. Komputer można obsługiwać na wiele sposobów, wprowadzając dane zarówno za pomocą ekranu dotykowego, jak i cyfrowego pióra. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie podczas prezentacji czy tworzenia i zapisywania treści w ruchu.

Profesjonaliści, którzy marzą o sprzęcie tak wydajnym, jak komputer stacjonarny i jednocześnie przenośnym i łatwym w obsłudze niczym tablet, na pewno ucieszą się z innowacyjnej formuły nowego urządzenia. Zaprojektowaliśmy je specjalnie po to, aby zrewolucjonizować sposób ich pracy – powiedział Kyuho Uhm, starszy wiceprezes działu IT Solutions Samsung Electronics. Samsung SLATE PC Series 7 to kolejny krok w stronę całkowitej mobilności – prawdziwa rewolucja w dziedzinie komputerów przenośnych.

Idealny na każdą okazję

Samsung SLATE PC Series 7 z systemem Windows 7® oferuje użytkownikom szeroki wybór opcji, które optymalizują wydajność pracy komputera w zależności od potrzeb. Przemieszczając się w ciągu dnia, można korzystać ze SLATE PC Series 7 w dowolnym miejscu jak ze zwykłego tabletu. Mobilni użytkownicy mogą też współdzielić dokumenty z klientami i robić notatki podczas spotkania czy wykładu – mają teraz pod ręką wygodny w użyciu pulpit zamknięty w łatwej do noszenia przy sobie i dostosowanej do zróżnicowanych zadań obudowie. Żywotność baterii wynosi 7 godzin, dzięki czemu użytkownik może być pewny, że niezależnie od miejsca pobytu będziemy mogli pracować i cieszyć się łącznością ze światem.

A to już wiesz?  Samsung Euro Championship 2011 w Warszawskim Centrum EXPO XXI!

Podczas pracy biurowej, stacja dokująca zmienia SLATE PC Series 7 w całkowicie stacjonarny komputer osobisty, zapewniając pełną wydajność i moc procesora Intel® Core™ i5 oraz oryginalnego Windows® 7. Użytkownik może również podłączyć urządzenie do pełnowymiarowego monitora, żeby móc cieszyć się większą wygodą w pracy wielozadaniowej.

Nieograniczona kompatybilność

Aby zapewnić użytkownikowi maksymalną wygodę i wydajność pracy, SLATE PC Series 7 zawiera intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki któremu możemy wprowadzać treści na wiele sposobów, w tym za pomocą pióra cyfrowego, ekranu dotykowego i dodatkowej klawiatury Bluetooth. Aby przeglądać sieć lub tworzyć dokumenty i raporty w Microsoft Office 2010, użytkownik może pisać piórem, posługiwać się ekranem dotykowym lub wstukiwać dane na klawiaturze. Wbudowany mikrofon oraz podwójna kamerka 2 MPix (z przodu) / 3 MPix (z tyłu) zarejestruje pliki audio/wideo, które można przechowywać i współdzielić za pomocą pełnowymiarowego portu USB lub połączenia Wi-Fi, WiMAX lub HSPA.

Rozrywka i portale społecznościowe wszędzie z tobą

SLATE PC to również ekran SuperBright LCD o wielkości 11,6 cala. Dzięki wykorzystaniu wiodącej w tej dziedzinie technologii Samsunga z podświetleniem 400 nit – o 100% jaśniejszym niż w zwykłych laptopach, wyświetlacz zapewnia niespotykaną jakość obrazu oraz czytelność tekstu.

Kiedy dzień w pracy już się skończy, SLATE PC Series 7 zapewnia natychmiastowy dostęp do rozrywki. Dzięki funkcji Samsung FastStart system błyskawicznie się uruchamia, a nakładka Touch Launcher w prosty sposób pozwala wybrać interesującą użytkownika aplikację, taką jak Twitter, Facebook, filmy, pogoda czy mapy. Urządzenie jest również niedoścignione pod względem zgodności z całym standardowym wachlarzem mediów i oprogramowania – obsługuje wszystkie komputerowe formaty audio i wideo, a także gry PC na Windows.

Specyfikacja techniczna

 

Konfiguracja systemu

Procesor

Intel Huron River Core i5 2467M/ Core i3 / Pentium Dual Core

System operacyjny

Oryginalny Windows® 7 Home Premium (64-bit)

LCD

11,6” HD, 400nit,16:9, PLS (kąt widzenia >=170 stopni)

Karta graficzna

Intel HD Graphics 3000

Pamięć

4GB DDR3 1333MHz

Nośniki pamięci

32 / 64GB SSD

Kamerka internetowa

Z przodu: 2.0M ([email protected])

Z tyłu: 3.0M ([email protected], H.264)

Sieć WWAN

HSPA+ (kombo 802.11 bgn, A-GPS, S-GPS)

Sieć PAN

BT 3.0

Bateria

40Wh (do 7 godzin)

Wymiary

Grubość/Waga

12,9mm / 860g (0,5 cala / 0,85 kg)

Urządzenia wejścia/wyjścia

Wejście

Pojemnościowy ekran dotykowy + cyfrowe pióro/ powłoka chroniąca przed palcowaniem, Gorilla Glass

Porty

1x USB2.0 (typu A), m-HDMI, Audio(wejście/wyjście), wejście micro SD

Złącze dokujące

Interfejs: USB 2.0, Gigabit Ethernet, DC-in, HDMI

Klawiatura

Klawiatura Bluetooth (dodatkowo)

Matryca

TPM

Tak (dodatkowo)

Czujnik światła tła

Tak

A to już wiesz?  Krups w sieci

Uwaga: Wszelkie dane pochodzą ze specyfikacji fabrycznych. Konfiguracja, wzornictwo i kolorystyka produktów mogą uleć zmianie bez powiadomienia i mogą różnić się od tych przedstawionych w dokumencie. Dane dotyczące żywotności baterii opierają się na wynikach testów MobileMark, które różnią się w zależności od konfiguracji. Dostępność serwisu gwarancyjnego i czas reakcji mogą różnić się w zależności od kraju i mogą podlegać konieczności rejestracji w kraju, w którym sprzęt został zakupiony. System operacyjny podaje niższą pojemność dysku twardego niż wyszczególniono w specyfikacji z uwagi na różnicę w sposobie obliczania i obecność partycji przywracania systemu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy