Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Samsung WB750 – szybkie zdjęcia seryjne i szerokokątny obiektyw

Na początku listopada do sprzedaży trafi najnowszy, kompaktowy aparat Samsung WB750, zaprezentowany na targach IFA w Berlinie. Jest to kolejny już model w cenionej rodzinie zaawansowanych aparatów cyfrowych WB, tym razem wyposażony w

Na początku listopada do sprzedaży trafi najnowszy, kompaktowy aparat Samsung WB750, zaprezentowany na targach IFA w Berlinie. Jest to kolejny już model w cenionej rodzinie zaawansowanych aparatów cyfrowych WB, tym razem wyposażony w największy zoom wśród kompaktów firmy Samsung oraz w nowoczesną matrycą BSI CMOS (Back Side Illuminated).

Wśród zalet aparatu Samsung WB750 należy wymienić nowoczesną matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 12,5 megapikseli, dzięki której można wykonywać doskonałe zdjęcia, bez szumów i zakłóceń obrazu nawet warunkach złego oświetlenia. Kompakt zapewnia swoim użytkownikom wszystko, co najlepsze z obu światów: cyfrowe zdjęcia w najwyższej jakości oraz filmy Full HD, a wszystko to z niezwykłą głębią kolorów i doskonałym odwzorowaniem szczegółów. Opracowana przez Samsung technologia Dual Capture łączy oba te tryby i daje możliwość robienia zdjęć o rozdzielczości 10 megapikseli przy jednoczesnym nagrywaniu filmu HD 1080p. Teraz można zbliżyć się jeszcze bardziej do fotografowanej sceny czy detalu oraz wykonywać zdjęcia seryjne z szybkością 10 klatek na sekundę lub nagrywać do 1000 klatek na sekundę z wysoką jakością obrazu w czasie rzeczywistym.

Kolejną cechą jest wykorzystanie technologii HDR (High Dynamic Range), rzadko spotykanej w tej klasie aparatów. Daje ona fotografom większe możliwości kreacji i zapewnia szerokie spektrum barw, dzięki możliwości robienia hiperrealistycznych ujęć bez konieczności stosowania specjalistycznych programów do edycji obrazu. Oprogramowanie aparatu WB750 łączy różne ekspozycje ujęć, zapewniając optymalne naświetlenie wszystkich elementów kadru.

Tam, gdzie liczy się szybkość, do gry wchodzi funkcja Creative Movie Maker. Dodając do zdjęć i filmów nowe efekty specjalne, użytkownik może w mgnieniu oka stworzyć wyjątkowy film. Dzięki tej funkcji – bez konieczności kopiowania materiału do komputera i obróbki w specjalistycznym programie – możliwe jest dowolne łączenie zdjęć i nagrań w ramach jednego pliku tematycznego już w samym aparacie oraz wzbogacenie całości niesamowitymi efektami i muzyką.

Myoung Sup Han, Starszy Wiceprezes i szef działu Digital Imaging Business w Samsung Electronics, podsumowuje: – Rozumiemy naszych klientów, którzy dążą do uzyskania najwyższego poziomu szczegółowości w swoich fotografiach i jesteśmy przekonani, że duży, ulepszony zoom, ultraszerokokątny obiektyw i nowa matryca aparatu WB750 spełnią ich oczekiwania. To niewielkie urządzenie jest doskonałym towarzyszem podróży i sprawia, że cały świat znajduje się w zasięgu ręki. Niezwykłe cechy, jakie łączy w sobie WB750, to wysoka jakość technologii obrazowania, niezwykłe opcje modyfikowania ujęć i wspaniałe narzędzia do twórczej obróbki, szczególnie dla osób w podróży.

Tchnij życie w swoje zdjęcia

Aparat WB750 oferuje wiele odmian funkcji Panorama, które dodają obrazom więcej dynamizmu. Niezależnie od tego, czy robimy zdjęcie poziome czy pionowe, w trybie 3D Panorama czy Action Panorama, czy też fotografujemy krajobraz, mamy do wyboru wiele zdefiniowanych ustawień, które spełnią estetyczne wymogi nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki Action Panorama możemy śledzić poruszającą się osobę lub obiekt względem statycznego tła, aby zarejestrować ruch na jednym zdjęciu. Tryb Live Panorama umożliwia łatwe fotografowanie dużych grup poprzez przytrzymanie przycisku spustu migawki i przesunięcie obiektywem po całej scenie, a wykonane zdjęcia można podejrzeć od razu na ekranie LCD. Z kolei funkcja 3D Panorama sprawia, że ujęcia wydają się jeszcze bardziej realistyczne – wykorzystuje jeden obiektyw i jedną matrycę w celu wykonania zdjęcia trójwymiarowego, które można następnie wyświetlić w telewizorze Smart TV 3D.

A to już wiesz?  Wspólna akcja promocyjna BEKO i KAKADU

Jakość w zasięgu ręki

Opcja Smart Auto 2.0 sprawia, że aparat rozpoznaje i samodzielnie dobiera ustawienia najlepsze dla danego ujęcia spośród 16 trybów fotograficznych i 4 filmowych, pomagając w osiągnięciu jak najlepszego efektu – WB750 sam zadba, by każdy utrwalany moment został zarejestrowany właściwie.

Stwórz swój świat

Smart Filter 3.0 to szeroki wachlarz efektów i opcji kolorów – umożliwia on prostą indywidualizację ujęć. Wśród nowych efektów specjalnych znalazły się: Farba olejna, Kreskówka, Rysunek tuszem i Filtr gwiazdkowy. Rezultaty ich zastosowania widać już po wybraniu filtru zarówno przed wykonaniem zdjęcia. Filtry można stosować także po wykonaniu zdjęcia, dzięki czemu mamy do wyboru oryginał i zdjęcie z zastosowaniem wybranego efektu. Dzięki funkcji Zooming shot można eksperymentować z ostrością obrazu, podkreślić centrum ujęcia, a jednocześnie rozmyć jego boki, wybierając tym samym ten wycinek kadru, który ma przyciągnąć uwagę.

Twórcza kontrola nad obrazem

Wyspecjalizowane opcje fotografowania zapewniają pełną kontrolę nad ekspozycją oraz umożliwiają dostosowanie ujęcia do własnych potrzeb. Ustawienia w trybie Pierwszeństwa Przysłony i Pierwszeństwa Migawki pozwalają na eksperymentowanie z czasem migawki i głębią ostrości, dzięki czemu fotografowanie szybko poruszających się obiektów w niekorzystnych warunkach oświetleniowych jest prostsze niż kiedykolwiek przedtem.

Zabawa przede wszystkim

Opcja Magiczna Ramka umożliwia wyrażanie siebie poprzez dostosowanie zdjęć do własnego nastroju i osobowości. Wśród gotowych ramek znajdują się: Graffiti, Stary Film, Fale, Księżyc w Pełni, Starą Płytę, Gazetę, Wakacje, Klasyczne TV i wiele więcej. Korzystanie z ramek jest niezwykle proste – wystarczy skierować obiektyw na żądany obiekt, wpasować go w widoczny na wyświetlaczu wzór, zrobić zdjęcie, a ramka pojawi się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Opcja śledzenia twarzy

Trudno jest utrzymać ostrość przy fotografowaniu poruszających się obiektów. Problem ten jednak rozwiązuje opcja Intelligent Face, która automatycznie rozpoznaje i śledzi twarze ludzi, kiedy zaczynają się ruszać, a także utrzymuje ich ostrość.

A to już wiesz?  Ćwicz, rywalizuj i pomagaj razem z Samsung GALAXY S4

 

Aparat Samsung WB750 trafi do sprzedaży w pierwszych dniach listopada i będzie dostępny w cenie sugerowanej cenie 999 zł brutto.


Specyfikacja


 

WB750

Matryca

Rodzaj

1/2.3″ (Ok. 7,76mm) CMOS

Liczba megapikseli

12,5 megapikseli

Obiektyw

Ogniskowa

Schneider-KREUZNACH f = 4 ~ 72mm

(małoobrazkowy ekwiwalent 35mm: 24~432 mm)

Zoom cyfrowy

Tryb fotografowania: 1.0X ~ 4.0X (optyczny i cyfrowy: 72.0X)

Tryb odtwarzania: 1.0X ~ 9.4X (w zależności od wielkości zdjęcia)

Zoom Smart

1.34X (Zoom optyczny x zoom Smart: 24X)

Stabilizacja obrazu

Podwójna stabilizacja obrazu (OIS + DIS)

* OIS (Optyczna stabilizacja obrazu), DIS (Cyfrowa stabilizacja obrazu)

Wyświetlacz

TFT LCD, 3.0″, QVGA 7.62cm

Tryby

1.Smart Auto, 2.Program, 3.Pierwszeństwo Przysłony/Pierwszeństwo Migawki/Ustawienia Ręczne, 4.Podwójna Stabilizacja Obrazu 5.Scena, 6.Panorama, 7. Tryb Creative Movie Maker, 8.Film

 

Smart Auto

Portret, Portret nocą, Portret pod światło, Noc

Pod światło, Krajobraz, Biel, Naturalna zieleń, Niebieskie niebo, Zachód słońca

Makro, Makro Tekst (z opcją Smart Guide), Makro kolor, Statyw,

Akcja, Fajerwerki

Zdjęcia

Filtr Smart

Normalny, Miniatura, Winietowanie, Miękki fokus, Stary film, Plamy, Szkic, Rybie oko, Klasyczny, Retro, Farba olejna, Kreskówka, Rysunek tuszem, Filtr gwiazdkowy

 

Edycja obrazu

Ostrość, Kontrast, Wysycenie (5 stopni)

 

Pokaz slajdów

Pokaz slajdów z efektami i muzyką

Filmy

Cechy

– 18X zoom optyczny (maks. czas nagrywania: 20 min)
* z uwagi na hałas zoomu optycznego użytkownik może wybrać opcję z nagrywaniem dźwięku lub bez
(Wybór nagrywania dźwięku: Sound Alive Włączony/ Sound Alive Wyłączony/ Bez dźwięku)

Film Smart

Krajobraz, Niebieskie niebo, Naturalny, Zielony, Zachód Słońca

Edycja (odtwarzanie)

Pauza przy Nagrywaniu i Odtwarzaniu, Zdjęcie

Interfejs

Cyfrowy terminal wyjściowy

USB 2.0 (Micro USB)

Wyjście wideo

AV : NTSC, PAL (wybiera użytkownik)
HDMI 1.4 (CEC) : NTSC, PAL (wybiera użytkownik)
(fabryczny HDMI Typ D)

Cechy specjalne

– 12.5M BSI CMOS
– Zoom 24mm 18X (24x Smart Zoom)
– 3.0” TFT LCD (hVGA)
– nagrywanie filmu [email protected] 30fps / format H.264 + HDMI (typ D)
– Dual IS
– technologia Dual Capture (1080p + 10M zdjęcia)
– Creative Movie Maker
– 3D/Live/Action Panorama, zdjęcia 3D
– opcja Sound Alive
– Advanced HDR
– FD+FR+FT (Śledzenie twarzy)
– Smart Auto 2.0
– Filtr Smart 3.0
 – Magiczna Ramka

– Przycisk nagrywania filmu

– Kołowy przycisk kontrolny

– Fabryczny HDMI typ D z Anynet+(CEC)
– fabryczny PC S/W (intelli studio), wsparcie aktualizacji F/W

A to już wiesz?  Samsung GALAXY S II - kampania reklamowa w Polsce

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy