Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Samsung zacieśnia współpracę ze środowiskiem naukowym – firma stawia na rozwój badań i innowacji

Nowa placówka R&D w Poznaniu, zaawansowane projekty badawcze, wspieranie międzynarodowych wymian naukowych i zaangażowanie w rozwój warszawskiego Centrum Nauki Kopernik – to jedne z wielu inicjatyw firmy Samsung na rzecz

Nowa placówka R&D w Poznaniu, zaawansowane projekty badawcze, wspieranie międzynarodowych wymian naukowych i zaangażowanie w rozwój warszawskiego Centrum Nauki Kopernik – to jedne z wielu inicjatyw firmy Samsung na rzecz rozwoju badań nad nowymi technologiami w Polsce. Teraz Samsung wspiera uczelnie również produktowo, przekazując Politechnice Warszawskiej oraz bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego potrzebny sprzęt komputerowy.

W poniedziałek, 5 grudnia br., w siedzibie Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego pomiędzy prezesem Samsung Electronics Polska, Kyung Sik Choi, a przedstawicielami warszawskich uczelni. Na jego podstawie firma Samsung przekaże studentom Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz studentom Uniwersytetu Warszawskiego laptopy. Produkty będą wykorzystywane m.in. w laboratoriach, pracowniach doktoranckich, bibliotekach oraz w trakcie wykładów specjalistycznych. Przekazanie urządzeń to kolejny krok Samsung w kierunku wzmocnienia kooperacji ze środowiskiem naukowym w Polsce.

Ważną rolę we współpracy z polskimi uczelniami pełnią placówki Centrum Badań i Rozwoju Samsung w Warszawie i Poznaniu. Podejmowane przez nie działania edukacyjne, m.in. kursy i szkolenia z zakresu programowania, umożliwiają młodym, utalentowanym studentom informatyki i innych kierunków ścisłych zdobycie ważnego doświadczenia zawodowego.

Warszawskie Centrum Badań i Rozwoju Samsung prowadzi wspólne projekty badawcze z czołowymi uczelniami technicznymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.  W ramach współpracy specjaliści Samsung ds. badań nad nowymi technologiami prowadzą na uczelniach przedmioty z zakresu programowania oraz technologii mobilnych. Firma wspiera również organizację międzynarodowych konferencji naukowych oraz międzynarodowe wymiany studenckie, doktoranckie i profesorskie. W najbliższej przyszłości Samsung planuje rozszerzyć swoją współpracę ze środowiskiem akademickim, organizując m.in. konkursy dla pracowników naukowych i studentów na najbardziej innowacyjne projekty oraz prace badawcze.


Opis zdjęć:

Zdjęcie nr 1. Od lewej:  

 • Dr Mirosław Słomiński – Zastępca Dyrektora ds. Ogólnych Politechniki Warszawskiej, 
 • Dr Radosław Okulski – HR/GA & Technical Planning Manager, 
 • YoungKi Byun – Dyrektor Zarządzający Centrum R&D, 
 • Kyung Sik Choi – Prezes Samsung Electronics Polska, 
 • Prof. dr hab. Włodzimierz Kurnik – Rektor Politechniki Warszawskiej, 
 • Prof. dr hab. Marcin Pałys – Prorektor ds. Rozwoju i Polityki Finansowej, 
 • Prof. dr hab. Jan Szmidt – Dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, 
 • Ewa Kobierska-Maciuszko – Dyrektor Biblioteki UW,
 • Olaf Krynicki – PR Manager w Samsung Electronics Polska.
A to już wiesz?  "Bądź podwójnie Smart z Samsung Smart TV i wygraj samochód smart fortwo!" – Samsung zaprasza do wakacyjnej promocji

Zdjęcie nr 2. Od lewej:  

 • Kyung Sik Choi – Prezes Samsung Electronics Polska, 
 • Prof. dr hab. Jan Szmidt – Dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Zdjęcie nr 3. Od lewej:

 • Kyung Sik Choi – Prezes Samsung Electronics Polska, 
 • Ewa Kobierska-Maciuszko – Dyrektor Biblioteki UW.

hastagi na stronie:

#radosław okulski

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy