Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Aplikacja tuba.TV dostępna w telewizorach Samsung Smart TV

Tuba.TV – pierwsza w Polsce muzyczna aplikacja telewizyjna, która dobiera teledyski do gustu widza, od dziś jest już dostępna w telewizorach Samsung Smart TV oraz w odtwarzaczach Blu-ray z platformą Smart Hub.Za pośrednictwem

Tuba.TV – pierwsza w Polsce muzyczna aplikacja telewizyjna, która dobiera teledyski do gustu widza, od dziś jest już dostępna w telewizorach Samsung Smart TV oraz w odtwarzaczach Blu-ray z platformą Smart Hub.

Za pośrednictwem telewizora Samsung Smart TV z dostępem do internetu można oglądać muzyczne kanały z teledyskami swoich ulubionych wykonawców – dzięki nowej aplikacji tuba.TV. Pierwsza tego typu aplikacja w Polsce jest dostępna na wyłączność tylko w telewizorach i odtwarzaczach Blu-Ray firmy Samsung. Dzięki niej każdy może stworzyć własną telewizję muzyczną, z takimi teledyskami, jakie lubi, również w High Definition. Już teraz baza aplikacji to tysiące klipów, których będzie przybywać. W aplikacji tuba.TV znajdziemy też dziesiątki kanałów z najpopularniejszymi stylami muzycznymi, wśród których są m.in. Rock, Pop, Dance, Hip-Hop i Rap, Polskie Przeboje, czy też największe przeboje z różnych dekad muzycznych.

Aplikacji działa jak serwis tuba.FM z muzycznymi kanałami radiowymi, który jest dostępny w interfejsie Smart TV i [email protected] od września 2010 roku. Tuba.TV umożliwia odtwarzanie playlist z teledyskami dostosowanych do preferencji muzycznych użytkownika – wystarczy wybrać jeden z gotowych programów ułożonych według popularności (np. Polski Rock czy Pop 90’s) albo wpisać w wyszukiwarce nazwę artysty czy gatunku muzycznego. Do wpisanego kryterium tuba.TV dopasuje repertuar i włączy odpowiedni kanał z teledyskami. Podobnie jak tuba.FM, aplikacja tuba.TV dostępna jest dla wszystkich urządzeń Samsung z platformami internetowymi z 2010, 2011 i 2012 roku, czyli serii C, D i E.

Aplikacja tuba.TV powstała dzięki wspólnym wysiłkom Grupy Radiowej Agory i Samsung Polska. Jest to już czwarta aplikacja będąca owocem współpracy z Agorą, która jest naszym partnerem od samego początku, kiedy pojawiły się pierwsze telewizory Samsung z dostępem do internetu i z dedykowanymi aplikacjami w 2009 roku. Ta współpraca pozwoliła nam osiągnąć pozycję lidera i dostarczać naszym użytkownikom treści najwyższej jakości, cały czas ściśle współpracujemy przy tworzeniu kolejnych polskich aplikacji dla interfejsów Smart TV i [email protected] – mówi Michał Wojciechowski z Samsung Electronics Polska.

A to już wiesz?  Nowa linia drukarek laserowych Samsung dla biznesu umożliwia zwiększenie wydajności pracy

Minimalna przepustowość łącza internetowego potrzebna do płynnego odtwarzania sygnału telewizyjnego to 1 Mb/s. Aby odbierać sygnał w jakości HD, zalecane jest łącze o przepustowości min. 4 Mb/s.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tuba.tv.  

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy