Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Oficjalna premiera Samsung GALAXY S III

Wczoraj odbyła się polska premiera najbardziej oczekiwanego telefonu w tym roku – Samsung GALAXY S III. Uroczysta gala w Starej Pomarańczarni na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie zgromadziła ponad 400 osób, które

Wczoraj odbyła się polska premiera najbardziej oczekiwanego telefonu w tym roku – Samsung GALAXY S III. Uroczysta gala w Starej Pomarańczarni na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie zgromadziła ponad 400 osób, które mogły się zapoznać z wyjątkowymi właściwościami najnowszego smartfonu w portfolio firmy Samsung. Galę poprowadził dziennikarz Zbigniew Urbański.

Galaxy S III to elegancki, innowacyjny i niezwykle inteligentny smartfon, który ułatwia wykonywanie codziennych czynności. Zapewnia niespotykany dotąd w telefonach komfort przeglądania treści dzięki wyświetlaczowi o najlepszej jakości na rynku wykonanemu w technologii HD Super AMOLED o przekątnej 4,8 cala. Aparat 8MPix oferuje użytkownikowi błyskawiczne uruchamianie, bezzwłoczne wykonywanie zdjęć oraz pełen wachlarz inteligentnych funkcji i opcji powiązanych z trybem rozpoznawania twarzy, tak aby w prosty i szybki sposób uchwycić wszystkie najciekawsze chwile i połączyć z ludźmy na portalach społecznościowych. Smartfon działa w oparciu o platformę Android 4.0 Ice Cream Sandwich i dzięki intuicyjnym rozwiązaniom technologicznym zapewnia całkowicie spersonalizowaną obsługę, która nie ma sobie równych na rynku.

Dzisiaj poznacie telefon zaprojektowany dla ludzi. To urządzenie, które nas widzi, słucha i rozumie –  powiedział Daniel Chung, prezes Samsung Electronics Polska, prezentując Galaxy S III podczas oficjalnej polskiej premiery. Chciałbym podkreślić polski wkład w prace nad GALAXY S III – polskie centrum Samsung R&D dostarczyło część oprogramowania dla najnowszego smartfona Samsung – dodał.

GALAXY S III udoskonala sposób interakcji pomiędzy urządzeniem a użytkownikiem. Inteligentny smartfon potrafi wykryć twarz, spojrzenie, głos i gesty, dostosowując się do użytkownika. Dzięki innowacyjnej funkcji Smart Stay smartfon wie, kiedy coś dzieje się na ekranie telefonu, kiedy korzystamy z aplikacji czy przeglądarki – przednia kamera rozpoznaje, że użytkownk pogląda na ekran, a urządzenie nie wygasza ekranu dopóki na niego patrzymy, zwiększając komfort pracy na urządzeniu podczas np. czytania e-książki lub przeglądania internetu.

A to już wiesz?  Deweloperzy na start! Rusza druga edycja badacup

Projektując Galaxy SIII, jego wygląd i interfejs, szukaliśmy inspiracji w naturze. Przyświecała nam idea żeby stworzyć najbardziej ludzki, przyjazny telefon, urządzenie które rozumie nasze naturalne gesty i nawyki – powiedział Wojciech Wasilewski, dyrektor marketingu i sprzedaży telecom w Samsung Electronics Polska

Spośród wielu innowacji, GALAXY S III posiada między innymi funkcję S Voice, zaawansowany asystenta komunikującego się głosem i umożliwiający reakcję na wydawane polecenia. S Voice służy nie tylko do wyszukiwania informacji i podstawowej komunikacji z urządzeniem – oferuje bogaty wachlarz funkcji w zakresie kontroli i obsługi telefonu. Można również korzystać z S Voice, na przykład aby odtwarzać ulubione utwory, regulować dźwięk, wysłać SMS, zarządzać planem dnia lub automatycznie włączyć aparat i zrobić zdjęcie.

Oprócz rozpoznawania twarzy i głosu GALAXY S III analizuje również ruchy. Przykładowo, jeżeli podczas pisania wiadomości zdecydujemy się wykonać połączenie, wystarczy, że uniesiemy telefon do ucha, a telefon połączy nas nadawcą wiadomości. Dzięki wbudowanej przedniej 3-kolorowej diodzie sygnalizacyjnej LED, GALAXY S III ułatwia też sprawdzanie nieodebranych wiadomości i połączeń – gdy po jakimś czasie podniesiemy urządzenie, kolor diody i ilość błysków poinformuje o nowych wiadomościach i nieodebranych połączeniach.

Samsung GALAXY S III to coś więcej niż tylko urządzenie osobiste dla jednego użytkownika – teraz można cieszyć się i dzielić korzyściami płynącymi z posiadania smartfona z rodziną i przyjaciółmi niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Funkcja S Beam”to udoskonalona usługa wymiany plików i informacji poprzez NFC Android™ Beam, dzięki czemu plik wideo o rozmiarze 1 GB przesyła się w ciągu trzech minut, a 10-megabajtowy utwór w dwie sekundy – wystarczy tylko zetknąć plecami dwa GALAXY S III. Telefon automatycznie połączy urządzenia korzystając z NFC i Wi-Fi Direct. Tymczasem funkcja „Buddy photo share” umożliwia proste i jednoczesne wysyłanie zdjęć do wszystkich przyjaciół, którzy znajdują się na zdjęciu w galerii fotografii.

A to już wiesz?  Samsung funduje bilety na mecz Chelsea FC w Londynie

Funkcja AllShare Cast pozwala użytkownikom bezprzewodowo podłączyć swoje urządzenie do telewizora tak, aby szybko wyświetlić ekran telefonu na telewizorze lub zmienić telefon w pada do gier. Natomiast AllShare Play umożliwia również na natychmiastowe współdzielenie plików dowolnego rodzaju pomiędzy GALAXY S III a tabletem, komputerem lub telewizorem z obsługą standardu DLNA niezależnie od dystansu, jaki dzieli te urządzenia poprzez sieć 3G lub WiFi. AllShare Play posiada również funkcję „group cast”, dzięki której możesz współdzielić zdjęcie lub dokument z innymi Galaxy S III podłączonymi do tej samej sieci WiFi. W ten sposób można jednocześnie dodawać komentarze i zmiany w swoim zespole, dzieląc pliki w czasie rzeczywistym na indywidualnych urządzeniach.

Polską premierę GALAXY S III poprowadził Zbigniew Urbański, dziennikarz znany z anteny TVN i TVN Turbo. Licznie zgromadzeni goście mieli okazję sprawdzić funkcje i nowości, jakie niosą ze sobą wyjątkowe parametry telefonu i system operacyjny Android w wersji 4.0. Była to także okazja do rozmowy product managerami firmy Samsung i wymiany opinii na temat urządzenia. Zwieńczeniem wyjątkowego wieczoru był koncert Nowhere United Orchestra oraz grupy Me, Myself and I.

Samsung GALAXY S III będzie dostępny na polskim rynku od 1 czerwca w cenie 2799zł.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy