Wiadomości branżowe

Panasonic Lumix G Micro System – nowy obiektyw Leica DG

Warszawa, 13 czerwca 2011 - Firma Panasonic wprowadziła na rynek nowy, lekki obiektyw wymienny LUMIX G Leica DG Summilux 25mm / F1.4 ASPH zgodny ze standardem Micro 4/3.  Obiektyw ten spełnia rygorystyczne wymagania firmy Leica, które

Warszawa, 13 czerwca 2011 – Firma Panasonic wprowadziła na rynek nowy, lekki obiektyw wymienny LUMIX G Leica DG Summilux 25mm / F1.4 ASPH zgodny ze standardem Micro 4/3.  Obiektyw ten spełnia rygorystyczne wymagania firmy Leica, które gwarantują wysoką jakość optyczną. Umożliwia wykonywanie doskonałych zdjęć i nagrań wideo w każdych warunkach, nawet przy słabym oświetleniu. 


Ten wszechstronny, kompaktowy obiektyw zapewnia jasny, ostry obraz w szerokim zakresie wymagań. Od codziennego fotografowania w terenie po portrety we wnętrzach przy słabym oświetleniu, bez lampy błyskowej i obrazy tworzone z kreatywnym wykorzystaniem pięknego efektu nieostrych brzegów — obiektyw Leica DG przekształca zwykłe zdjęcia w prawdziwe dzieła sztuki.


Aparat LUMIX G Micro System z tym obiektywem można łatwo nosić ze sobą wszędzie. Dzięki soczewkom o bardzo wysokim współczynniku załamania (Ultra High Refractive – UHR) obiektyw jest płaski i lekki, co jednak nie pogarsza jakości obrazu. Zastosowanie nowej technologii Nano Surface Coating znacznie zmniejsza efekty ducha i flary, co poprawia jakość obrazu uzyskiwaną w aparatach Panasonic LUMIX G Micro System.


Przysłona F 1.4 umożliwia uchwycenie wybranej części obrazu z pełną ostrością i pozostawienie innych części nieostrych. Uwydatnia to wybrany obiekt, dzięki czemu zdjęcie jest bardziej wyraziste. Obiektyw jest także wyposażony w silnik liniowy do bezpośredniego ustawiania ostrości, który umożliwia płynną i cichą pracę szybkiego i dokładnego systemu Contrast Auto Focus (AF), zarówno przy wykonywaniu zdjęć, jak i nagrywaniu filmów.


Mimo niezwykle małych rozmiarów i znakomitych parametrów optycznych obiektyw ten pozwala w pełni wykorzystać możliwości matrycy typu 4/3, zapewnia większą płynność funkcji Live View w połączeniu z korpusem aparatu i umożliwia korzystanie z różnych unikatowych funkcji, takich jak Contrast AF w aparatach LUMIX G Micro System.


Po dodaniu tego nowego, 25 mm obiektywu, firma Panasonic oferuje już dwanaście obiektywów, od 7 do 300 mm.  Umożliwia to uzyskanie optymalnych ustawień do każdego zadania. Z aparatem LUMIX G Micro System użytkownik ma nieograniczone możliwości twórcze.

A to już wiesz?  Samsung GALAXY S II oraz GALAXY Tab 8.9 w wersji LTE

Najważniejsze cechy • Konstrukcja obiektywu: 9 elementów w 7 grupach (1 soczewka UHR / 2 soczewki asferyczne)

 • Montaż: Micro 4/3

 • Optyczny stabilizator obrazu: n. d.

 • Ogniskowa: f = 25 mm (odpowiednik 50 mm w aparacie 35 mm)

 • Typ przesłony: 7 listków / Kołowa przesłona aperturowa

 • Przesłona: F1.4

 • Przesłona minimalna: F16

 • Najmniejsza odległość ustawiania ostrości: 0,30 m

 • Maksymalne powiększenie: Ok. 0,11x / 0,22x (odpowiednik w aparacie 35 mm)

 • Rozmiar filtru: ø 46 mm

 • Maks. średnica: Ok. ø 63 mm

 • Długość całkowita: Ok. 54,5 mm (od końca obiektywu do  podstawy oprawy)

 • Waga: Ok. 200 g

 • Wyposażenie standardowe: Zaślepka, zaślepka tylna, pokrowiec.


Niektóre dane techniczne mogą jeszcze ulec zmianie.


O Panasonic


Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma
z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy