Wiadomości branżowe

Pierwsza na rynku lodówka No Frost w klasie A+++ od Samsung

Pierwsza na rynku lodówka No Frost w klasie A+++ od Samsung
Oszczędność i ergonomia to dwie cechy, którymi można określić nową linię urządzeń serii Grand. RL60GQERS, jedna z lodówek nowej serii, to pierwsza w Polsce lodówka z kategorii No Frost, która otrzymała

Oszczędność i ergonomia to dwie cechy, którymi można określić nową linię urządzeń serii Grand. RL60GQERS, jedna z lodówek nowej serii, to pierwsza w Polsce lodówka z kategorii No Frost, która otrzymała najwyższą klasę energetyczną A+++. Z kolei zastosowanie nowej technologii EcoSlim pozwoliło zwiększyć pojemność lodówki przy zachowaniu jej dotychczasowych rozmiarów i bez pogarszania parametrów chłodzenia.


Samsung udostępnił w nowych lodówkach serii Grand nawet 50 litrów więcej przestrzeni wewnątrz, nie zmieniając przy tym jej wymiarów. Użytkownicy zyskują w ten sposób doskonałe warunki przechowywania żywności i lepszą organizację we wnętrzu lodówki. Co ważne, powiększenie pojemności aż do 400 litrów nie oznacza zmniejszenia jej efektywności energetycznej. Seria Grand to nowoczesne urządzenia przyjazne zarówno środowisku naturalnemu, jak i portfelowi – zużywają tylko tyle energii elektrycznej, ile jest niezbędne do jej prawidłowego działania. Przyczynia się do tego kompresor Digital Inverter, który optymalizuje zużycie prądu. Odpowiednią temperaturę i wilgotność gwarantuje system Smart Eco, który zapewnia kontrolę parametrów chłodzenia – 10 inteligentnych czujników stale monitoruje warunki panujące wewnątrz i na tej podstawie optymalizuje pracę urządzenia. Lodówki z serii Grand posiadają również niezależną, sterowaną elektronicznie szufladę CoolSelect Zone™. Za pomocą jednego przycisku można ustawić temperaturę, w której przechowywana ma być żywność w tej strefie. Szczególnie użyteczny jest „tryb 0 stopni”, który utrzymuje stałą temperaturę, zachowując odpowiednią wilgotność żywności.


Samsung z serią Grand wprowadził też inną nowość – teraz, dzięki nowemu, „scenicznemu” ustawieniu lamp LED na bocznych ściankach lodówki i skierowaniu światła do wewnątrz, cała dostępna przestrzeń jest znacznie lepiej widoczna. Warto dodać, że lampy Samsung LED są 13 razy bardziej efektywne niż konwencjonalne żarówki. Lodówki dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu łatwo będzie je dopasować do stylu każdej europejskiej kuchni.

A to już wiesz?  Zaplanuj i wyjedź w podróż marzeń

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy