Kosmetyki

U jak ukojenie – europejska premiera CLARENY

U jak ukojenie – europejska premiera CLARENY
26.08.2010 13:28, Clarena Firma kosmetyczna Clarena wprowadza na rynek rewolucyjny produkt – Repair Vit U Cream. Dzięki zawartości witaminy U krem pielęgnuje i chroni skórę

26.08.2010 13:28, Clarena

Firma kosmetyczna Clarena wprowadza na rynek rewolucyjny produkt – Repair Vit U Cream. Dzięki zawartości witaminy U krem pielęgnuje i chroni skórę atopową, alergiczną i przesuszoną. To europejska premiera zastosowania tej witaminy w kosmetykach pielęgnacyjnych!

Zastosowana w Repair Vit U Cream witamina U w naturze występuje w liściach surowej kapusty. Po raz pierwszy substancja została wyizolowana w 1966 roku. Można jednak powiedzieć, że jej zbawienne działanie znamy od pokoleń. To właśnie surowe liście kapusty przykładamy na rany, owrzodzenia, czy ukąszenia jako środek łagodzący i przyspieszający gojenie. Obkładanie obolałych piersi zmiażdżonymi liśćmi kapusty znane jest także wśród młodych, karmiących matek, które w ten sposób łagodzą stan zapalny sutków. W medycynie wykorzystywano przeciwzapalne i przeciwhistaminowe działanie witaminy U. Była stosowana pomocniczo przy leczeniu chorób wrzodowych jako czynnik przyśpieszający gojenie wrzodów żołądka i zabezpieczający błonę śluzową. W styczniu 2010 roku naukowcy z wydziału dermatologii Uniwersytetu w Seulu opublikowali na łamach specjalistycznego czasopisma Pharmacology wyniki badań, w których zostało udowodnione, że zewnętrznie stosowana witamina U aż trzykrotnie przyspiesza tempo regeneracji skóry i działa przeciwzapalnie. – Nasza firma, zainspirowana naukowo potwierdzonym działaniem witaminy U, we współpracy z gronem specjalistów dermatologów i biotechnologów stworzyła unikalną linię dermokosmetyków – mówi Patricia Popławska, prezes firmy CLARENA.

Repair Vit U Cream należy do najnowszej linii preparatów Clareny – Dermo Sensi Line. Ten dermonaprawczy krem przeznaczony jest do pielęgnacji cery atopowej, alergicznej, zniszczonej i skłonnej do podrażnień. – Pielęgnacja takiej cery jest jednym z najtrudniejszych wyzwań współczesnej kosmetologii – mówi prezes Popławska. Specjaliści Clareny zmierzyli się z problemem i stworzyli kosmetyk, który przynosi ukojenie szczególnie wrażliwej skórze. Krem łagodzi zaczerwienienia i zmniejsza szorstkość skóry. Naprawcze działanie witaminy U zostało tu wzmocnione przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym kompleksem Tiliroside oraz gwarantującym natychmiastowe i długotrwałe nawilżanie Xeradinem™. Kwasy omega 3, 6, 7 9 i masło Shea wzmacniają barierę hydrolipidową, delikatnie natłuszczają i zapobiegają utracie wody, tworząc komfortowy film ochronny. Natomiast wykluczone zostały potencjalne alergeny, takie jak parabeny, silikony, pochodne parafiny, syntetyczne barwniki, na które osoby o skórze wrażliwej szybko reagują zaczerwienieniem i podrażnieniem.


Deklarowane przez Clarenę działanie nowego kremu dermonaprawczego zostało potwierdzone licznymi badaniami. Nowy produkt Clareny przeszedł teksty w certyfikowanym laboratorium. Testy objęły próby dermatologiczne, aplikacyjne, kosmetyczne i badania aparaturowe. – Badania potwierdziły skuteczność naszego produktu, a osoby ze skórą atopową i alergiami, które brały udział w testach nie odczuły żadnych reakcji alergicznych na Repair Vit U Cream – mówi prezes Popławska. – Dzięki przeprowadzonym testom nasz nowy kosmetyk już dziś spełnia wszystkie wymogi nowej dyrektywy Unii Europejskiej, która będzie obowiązywać od 2013 roku. Wymaga ona, aby producenci zamieszczali na opakowaniach i etykietach produktów kosmetycznych tylko te informacje, które są potwierdzone testami – dodaje.

A to już wiesz?  Będą neonowe kolory, złociste drobinki i zapachy słodkie jak letnie koktajle, idź na plażę słonecznego Rio de Janeiro!

Do nowej linii DERMO SENSI LINE, obok kremu z witaminą U, należą także: Repair Vit U Serum oraz Dermo Repair Vit U Mask – preparaty przeznaczone do zabiegów salonach kosmetycznych.

Krem z witaminą U dostępny będzie od września w gabinetach kosmetycznych współpracujących z CLARENĄ.

Działanie Repair Vit U Cream potwierdzone przez osoby testujące krem

* Zwiększenie natłuszczenia skóry – zaobserwowane przez 90% testerów
* Wzrost nawilżenia – zaobserwowane przez 95% testerów
* Zmniejszenie szorstkości skóry – zaobserwowane przez 90% testerów
* Zmiękczenie – zaobserwowane przez 90% testerów
* Złagodzenie zaczerwienienia – zaobserwowane przez 80% testerów

Według badań aplikacyjnych przeprowadzonych na zlecenie CLARENY.

hastagi na stronie:

#kremy clarena opinie#kosmetyki clarena opinie#clarena opinie#kosmetyki clarena forum#clarena krem forum#clarena forum#clarena wit U

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy