Fiat

Wielkie wejście „wielkiego” Punto

Wielkie wejście „wielkiego” Punto
Luty okazał się bardzo udanym miesiącem dla Fiata. W rankingu Top Ten mojeauto.pl w kategorii samochodów osobowych zwyciężył Fiat Grande Punto, a włoski producent triumfował także w kategorii marek.Już w pierwszym miesiącu obecności na naszym rynku powiększone Punto, dzięki czemu dostało przedrostek Grande, znalazło się na drugiej lokacie, tuż za Hondą Civic. Tym razem oba modele zamieniły się miejscami i, podobnie jak w styczniu, wyraźnie zdeklasowały pozostałą konkurencję. Choć są to auta z różnych segmentów, to jednak mają jeden wspólny mianownik, którym wyróżniają się na tle innych modeli - ciekawy, niebanalny wygląd. Zapowiada się zacięta rywalizacja pomiędzy tymi autami, do której, miejmy nadzieję, włączą się także inne

Luty okazał się bardzo udanym miesiącem dla Fiata. W rankingu Top Ten mojeauto.pl w kategorii samochodów osobowych zwyciężył Fiat Grande Punto, a włoski producent triumfował także w kategorii marek.

Już w pierwszym miesiącu obecności na naszym rynku powiększone Punto, dzięki czemu dostało przedrostek Grande, znalazło się na drugiej lokacie, tuż za Hondą Civic. Tym razem oba modele zamieniły się miejscami i, podobnie jak w styczniu, wyraźnie zdeklasowały pozostałą konkurencję. Choć są to auta z różnych segmentów, to jednak mają jeden wspólny mianownik, którym wyróżniają się na tle innych modeli – ciekawy, niebanalny wygląd. Zapowiada się zacięta rywalizacja pomiędzy tymi autami, do której, miejmy nadzieję, włączą się także inne samochody.

“Zainteresowanie nowym Fiatem Grande Punto w Europie i Polsce jest bardzo duże – zebraliśmy już ponad 145 tys. zamówień. Design, bezpieczeństwo (pięć gwiazdek uzyskanych w testach EuroNCAP), bogate wyposażenie standardowe oraz otrzymane prestiżowe wyróżnienia są argumentami przemawiającymi za tym, że ten samochód odniesie jeszcze większy sukces niż wersja poprzednia Punto (ponad 6 mln sprzedanych egzemplarzy)”. – Bogusław Cieślar, rzecznik prasowy Fiat Auto Poland.

Do niezwykle udanych startów można zaliczyć debiut rynkowy odświeżonego Forda Fiesta, który wraz z Fusionem ma skuteczniej rywalizować o klienta w niezwykle konkurencyjnym segmencie małych aut. Jeszcze w styczniu Fiesta znajdowała się w czwartej dziesiątce rankingu, by już w lutym awansować do ścisłej czołówki. Zmienione nadwozie, nowe materiały wykończeniowe, dodatkowe funkcje to tylko kilka elementów, dzięki którym Fiesta powinna włączyć się do rywalizacji. O tym, czy także do rywalizacji o czołowe lokaty rankingów Top Ten przekonamy się w kolejnych miesiącach.

Spośród lutowych nowości nie można pominąć takich modeli jak Seat Leon, Honda City czy Alfa Romeo Brera. Każdy z tych trzech samochodów ma swoje unikalne cechy, którymi może zdobyć sporą popularność.

A to już wiesz?  Konsumenci chcą odręcznie pisać na urządzeniach przenośnych

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy