Wiadomości branżowe

Deweloperzy na start! Rusza druga edycja badacup

Deweloperzy na start! Rusza druga edycja badacup
Samsung Electronics Polska ogłasza rozpoczęcie drugiej edycji konkursu na aplikacje mobilne na system operacyjny bada – badacup2. Projekt ten to nie tylko szansa na wygranie atrakcyjnych nagród pieniężnych, ale również

Samsung Electronics Polska ogłasza rozpoczęcie drugiej edycji konkursu na aplikacje mobilne na system operacyjny bada – badacup2. Projekt ten to nie tylko szansa na wygranie atrakcyjnych nagród pieniężnych, ale również zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Deweloperzy mogą zgłaszać swój udział w konkursie poprzez stronę internetową www.badacup.samsung.pl do 31 stycznia 2012.

Konkurs badacup2 to okazja dla programistów aplikacji mobilnych z całej Polski, aby wykazać się zdolnościami programistycznymi, innowacyjnością i kreatywnością Pula nagród wyniesie ponad 50 tysięcy złotych oraz telefony Samsung Wave III, a zwycięska aplikacja zostanie wyróżniona w sklepie z aplikacjami Samsung Apps.

W tegorocznej edycji Samsung kładzie główny nacisk na rozwój środowiska deweloperów aplikacji i zaprezentowanie nowych narzędzi studentom uczelni technicznych. Na uniwersytetach i politechnikach, m.in. w Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Warszawie pracownicy Działu Badań i Rozwoju Samsung R&D Center przeprowadzą szereg wykładów i warsztatów przybliżających wiedzę z zakresu tworzenia aplikacji na system bada.

Zasady konkursu

Konkurs badacup2 skierowany jest do obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. Trwa od 19 września 2011 r. do 31 stycznia 2012 r. Aby wziąć udział w konkursie należy spełnić następujące warunki:

-stworzyć aplikację dla platformy Samsung bada przy użyciu narzędzi programistycznych co najmniej SDK 2.0 (Software Development Kit), zamieszczonych na stronie www.developer.bada.com;

-opublikować napisaną przez siebie aplikację na platformie Samsung Apps do 31.01.2012;

-wypełnić i wysłać formularz zgłoszenia do 31.01.2012 za pośrednictwem strony www.badacup.samsung.pl na formularzu zgłoszeniowym zamieszczając ID Aplikacji;

-wyrazić zgodę na bezpłatne udostępnienie Aplikacji użytkownikom smartfonów z systemem bada do ogłoszenia wyników Konkursu, nie później jednak niż do dnia 31.03.2012.

W konkursie uczestnik może zgłosić więcej niż jedną aplikację. Szczegółowy regulamin dostępny na www.badacup.samsung.pl.

System bada

Bada to autorski system operacyjny firmy Samsung, wykorzystywany w smartfonach z rodziny Wave (m.in. Wave, Wave II,Wave 533, Wave 723). Zyskał sobie popularność dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika i zaawansowanym funkcjom dostępnym dotychczas w droższych modelach telefonów.

A to już wiesz?  Samsung wprowadza nowy odtwarzacz blu-ray BD-E8300 z tunerem DVB-T

Zaprezentowany podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie, system bada 2.0 został rozbudowany o wiele nowych funkcji, jak wielozadaniowość, WiFi Direct, Near Field Communication (NFC) i rozpoznawanie komend głosowych. Natomiast dodatkowe wsparcie dla aplikacji wykorzystujących Flash i HTML 5 pozwala na znaczne rozszerzenie możliwość internetowych telefonu i kompatybilność z aplikacjami, stworzonymi w tych językach. To właśnie na tę wersję systemu przygotują aplikacje uczestnicy konkursu badacup2.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy