Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Dzień Dewelopera na targach MWC 2012 – siła ekosystemu mobilnego Samsung

Pakiet S Pen SDK 2.0, nowy model współpracy i oferta biznesowa dla deweloperów – to były jedne z głównych tematów przedstawionych na Samsung Developer Day, stanowiącego część ADC (Application Developer

Pakiet S Pen SDK 2.0, nowy model współpracy i oferta biznesowa dla deweloperów – to były jedne z głównych tematów przedstawionych na Samsung Developer Day, stanowiącego część ADC (Application Developer Conference) w App Planet – konferencji dla deweloperów odbywającej się podczas targów Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie. To drugie tego typu spotkanie dla twórców aplikacji mobilnych dla urządzeń Samsung.

Samsung już drugi rok z rzędu organizuje Dzień Dewelopera podczas MWC, wspierając i rozwijając swoją globalną sieć deweloperów aplikacji mobilnych. Tegoroczna impreza pod hasłem „Learn, Share, Network”, w której wzięło udział ponad 500 uczestników, miała na celu promowanie coraz szerszej gamy otwartych technologii i usług oferowanych przez firmę Samsung, w tym sztandarowej platformy bada.

Podczas spotkania Samsung przedstawił niedawno wydany pakiet S Pen SDK 2.0 (Software Development Kit). Pozwala on budować aplikacje, które wykorzystują rysik w urządzeniu GALAXY Note. S Pen SDK 2.0 umożliwia na przykład stworzenie animacji na podstawie rysunku z nagranym głosem. Samsung zorganizował też kilka sesji technicznych i informacyjnych, w tym sesję doradczą poświęconą programowaniu platformy Samsung bada 2.0 i jej głównym funkcjom. 

Wśród prelegentów znaleźli się deweloperzy odpowiedzialni za Soonr Scribble i Touchnote, dwie aplikacje zaprojektowane z myślą o GALAXY Note, które odniosły ogromny sukces w minionych miesiącach. Ich prezentacje, podczas których przedstawione zostały praktyczne doświadczenia deweloperskie z S Pen SDK, cieszyły się szczególnym zainteresowaniem uczestników.

Samsung przedstawił też model współpracy i ofertę biznesową, która ma przynieść korzyści zarówno firmie, jak i deweloperom aplikacji. Zapowiedział szereg nowych funkcji w swojej popularnej platformie Samsung Apps, które mają pomóc deweloperom w promowaniu aplikacji poprzez unikatowe mechanizmy sklepu oraz Ad Hub. Omówione zostały korzyści marketingowe dla deweloperów, m.in. możliwość wykorzystania swoich kanałów marketingowych w celu zwiększenia wartości aplikacji. Wprowadzono również nowy program Samsung Enterprise Alliance, który ma wspierać tworzenie aplikacji korporacyjnych na platformach Samsung.

A to już wiesz?  Gdzie robić zakupy?

Oprócz organizowania imprez dla deweloperów Samsung prowadzi dedykowany kanał online o nazwie Samsung Developers (http://developer.samsung.com), w którym dostępne są najnowsze informacje, porady i zasoby związane z programami deweloperskimi firmy.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy