Wiadomości branżowe

Gwiazdy sportu uświetnią ogólnopolski finał Samsung Athletic Cup 2011

Międzynarodowe gwiazdy lekkoatletyki, wśród nich biegacz Francis Obikwelu, wezmą udział w lekkoatletycznym mityngu Samsung Athletic Cup Kraków 2011, w ramach którego odbędzie się finał VIII edycji Samsung Athletic Cup dla

Międzynarodowe gwiazdy lekkoatletyki, wśród nich biegacz Francis Obikwelu, wezmą udział w lekkoatletycznym mityngu Samsung Athletic Cup Kraków 2011, w ramach którego odbędzie się finał VIII edycji Samsung Athletic Cup dla gimnazjalistów.  Mityng odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca br., na krakowskim Stadionie Lekkoatletycznym AWF. Zmagania wielkich sportowców i utalentowanej młodzieży obserwować będą ambasadorzy tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup – Artur Partyka i Anna Jagaciak. Współorganizatorem zawodów jest Urząd Miasta Kraków.


 Międzynarodowe gwiazdy sportu uświetnią swoją obecnością ogólnopolski finał zawodów lekkoatletycznych Samsung Athletic Cup Kraków 2011, który odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca br., na Stadionie Lekkoatletycznym AWF w Krakowie. Finał rozpocznie się o godzinie 16:00 uroczystością otwarcia, w której udział wezmą m.in. Francis Obikwelu – rekordzista Europy w biegu na 100m, Tomasz Majewski – mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Piotr Małachowski – vice mistrz olimpijski w rzucie dyskiem, Adam Kszczot – aktualny halowy mistrz Europy w biegu na 800m oraz Paweł Czapiewski – medalista mistrzostw Świata i Europy w biegu na 800m. Młodzi sportowcy – zwycięzcy regionalnych eliminacji Samsung Athletic Cup, które odbyły się w 16 miastach Polski w maju i czerwcu. będą rywalizować o zwycięstwo w sześciu konkurencjach: biegi na 100m, 300m, 600m (kobiety) i 1000m (mężczyźni) oraz pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż. Rywalizacji sportowej towarzyszyć będzie bieg pokazowy – w sztafecie 4x100m wezmą udział krakowscy politycy, znani sportowcy, zawodnicy Samsung Athletic Cup 2011 oraz podopieczni Fundacji Spełnionych Marzeń, wspierającej dzieci dotknięte chorobami nowotworowymi i ich rodziny, którzy otrzymają wartościowe nagrody marki Samsung.  


Finał Samsung Athletic Cup 2011 w Krakowie poprowadzi komentator sportowy, Przemysław Babiarz. W wydarzeniu wezmą udział również ambasadorzy tegorocznej edycji zawodów Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk i 12-krotny mistrz Polski w skoku wzwyż oraz Anna Jagaciak, brązowa medalistka Europy juniorów w skoku w dal i rekordzistka Polski juniorów i młodzieżowców w skoku w dal i trójskoku, która zaczynała swoją karierę od zwycięstwa w zawodach Samsung Athletic Cup w 2005 roku.

A to już wiesz?  Samsung wprowadza nowe obiektywy NX 12-24 mm i 45 mm

Głównym celem zawodów Samsung Athletic Cup, organizowanych od 2004 roku przez firmę Samsung Electronics, jest odkrywanie młodych talentów sportowych i umożliwienie im profesjonalnej kariery. Dodatkowo, Samsung Athletic Cup promuje aktywny i zdrowy tryb życia oraz zasady fair play wśród dzieci i młodzieży.


Więcej informacji dostępne na stronie: http://www.sport.samsung.pl/  

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy