Produkty

Materiały Pfleiderer sprawdzają się na pełnym morzu

Materiały Pfleiderer sprawdzają się na pełnym morzu
Materiały Pfleiderer sprawdzają się na pełnym morzu Statek pasażerski, należący do floty Norwegian Cruise Line rozpoczyna swoje rejsy w Nowym Jorku. W okresie letnim wypływa

Materiały Pfleiderer sprawdzają się na pełnym morzu

Statek pasażerski, należący do floty Norwegian Cruise Line rozpoczyna swoje rejsy w Nowym Jorku. W okresie letnim wypływa w tygodniowe rejsy na Bermudy, zimą zabiera pasażerów na Florydę, Bahamy i Karaiby. Materiały stosowane przy jego wykończeniu muszą być możliwie lekkie, odporne na wilgoć oraz ogniotrwałe. Coraz większe wymagania pasażerów skłaniają projektantów do stawiania na wytrzymałe powierzchnie, unikalne dekory i wyjątkowe wzory, dlatego wybrali markę Pfleiderer.

Coraz więcej osób zamożnych przeznacza swój wolny czas na podróże. Jednak zwyczajne wycieczki, na które leci się samolotem, zwiedza okolicę na miejscu i odpoczywa, nie są już dla nich atrakcyjne – również ze względu na coraz bardziej przystępne ceny. Z tego powodu coraz większą popularnością wśród bogatszej części społeczeństwa zaczynają cieszyć się luksusowe rejsy nowoczesnymi statkami.

Liniowiec NCL Breakaway, oferujący miejsca dla 4000 pasażerów, ucieleśnia, jak żaden inny statek, innowacyjną koncepcję „freestyle cruising”. Goście nie muszą sztywno trzymać się ustalonego rozkładu dnia, jak zazwyczaj bywa na statkach wycieczkowych, np. pór posiłków czy godzin programu rozrywkowego. Zamiast tego planują swój odpoczynek tak, jak im odpowiada.

Breakaway to nie tylko swobodny program rejsu. Uwagę zwraca nowa koncepcja wystroju ponad 2000 kabin pasażerskich, wymagająca elastycznych rozwiązań i odpowiednich materiałów. Dla zabudowy wewnętrznej statku charakterystyczne są zaokrąglone elementy. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się zaoblenia – czy będą to kabiny czy łazienki – postawiono na produkty Pfleiderer. W niektórych miejscach ożywiają one aranżacje wnętrz, w innych tworzą wrażenie bezpieczeństwa, komfortu i luksusu.

Przy budowie statku zastosowano m. in. ponadczasowy i elegancki dekor Pfleiderer F21/001, imitujący drewno oliwne. Laminat HPL z wysokopołyskową powierzchnią jest charakterystyczny dla wszystkich kabin pasażerskich – od tych najmniejszych, aż do najbardziej luksusowych. Ten materiał łatwo podlega obróbce i można go bezproblemowo wyginać do pożądanego kształtu.

A to już wiesz?  Olej arganowy w kuchni. Drogocenny olej z Maroka. Przepis na Amlou – marokańską nutelle

Zaokrąglenia oszczędzają 10% powierzchni

Zaokrąglone formy spełniają również swój pragmatyczny cel: oszczędzają miejsce bez uszczerbku w komforcie kabiny. Dzięki temu architekci byli w stanie umieścić na statku dziesięć procent więcej kabin, aniżeli byłoby to możliwe w przypadku zastosowania klasycznych, kanciastych elementów zabudowy meblowej.

Coraz więcej osób poprzez podróżowanie statkami, spędza naprawdę fantastyczne wakacje. Ludzie pływają coraz chętniej, pod warunkiem, że są zakwaterowani w eleganckich, wygodnych, dostosowanych do swoich potrzeb wnętrzach. Na pokładzie Breakaway dzięki marce Pfleiderer turyści mogą poczuć się bezpiecznie, komfortowo i nowocześnie. Dekory są dostępne poprzez sieć Pfleiderer Partners. Istnieje również możliwość zamówienia dekorów proponowanych na rynek niemiecki.

NorwegianBreakaway

S678_NCL_Breakaway_Interior
S678_NCL_Breakaway_Interior
S678_NCL_Breakaway_Interior
S678_NCL_Breakaway_Interior
S678_NCL_Breakaway_Interior
S678_NCL_Breakaway_Interior

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy