Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Monitor Samsung Serii 9 dla profesjonalistów debiutuje na polskim rynku

Firma Samsung wprowadza na rynek 27-calowy monitor Serii 9 adresowany do najbardziej wymagających użytkowników, w tym profesjonalnych grafików i montażystów filmów cyfrowych. Monitor Serii 9 wyświetla obraz w rozdzielczości WQHD i zapewnia

Firma Samsung wprowadza na rynek 27-calowy monitor Serii 9 adresowany do najbardziej wymagających użytkowników, w tym profesjonalnych grafików i montażystów filmów cyfrowych. Monitor Serii 9 wyświetla obraz w rozdzielczości WQHD i zapewnia dokładne odwzorowanie ponad miliarda kolorów, a także bardzo dobre kąty widzenia dzięki zastosowaniu panelu PLS LED. Autorska technologia Samsung Natural Color Expert gwarantuje maksymalną wydajność wyświetlacza oraz parametry obrazu optymalnie dostrojone podczas wstępnej, fabrycznej kalibracji sprzętowej monitora. Innowacyjny wyświetlacz i przydatne funkcje dopełnia stylowa konstrukcja obudowy.

Monitor Samsung Serii 9 (S27B970D) definiuje na nowo rynek monitorów klasy premium dla klientów indywidualnych i biznesowych. Dzięki opracowanej przez inżynierów firmy Samsung technologii Natural Color Expert, wspieranej przez wbudowany mechanizm kalibracji, użytkownicy mogą cieszyć się dokładnym, realistycznym odwzorowaniem barw na 27-calowym ekranie o rozdzielczości WQHD (2560×1440). Jego wysoka jakość oraz profesjonalne parametry czynią go idealnym narzędziem dla grafików komputerowych, agencji reklamowych i interaktywnych, drukarni czy montażystów filmów cyfrowych.

Najwyższa jakość obrazu dzięki technologiom Natural Color Expert i Accurate Color Presentation
Nowy monitor Serii 9 został zaprojektowany z myślą o możliwości łatwej personalizacji i dbałością o najmniejsze detale. Wykorzystuje opracowane przez ekspertów firmy Samsung technologie Natural Color Expert i Accurate Color Presentation, które zapewniają maksymalną wydajność wyświetlacza. Umożliwiają one przeprowadzenie sprzętowej kalibracji kolorów w monitorze, co pozwala wyeliminować niewłaściwe odwzorowanie barw na ekranie. Dzięki tym funkcjom ponad miliard dostępnych kolorów jest wyświetlanych dokładnie tak, jak powinny. Nad realistyczną reprodukcją barw na ekranie czuwają inżynierowie firmy Samsung, którzy ręcznie kalibrują każdy monitor w fabryce w końcowej fazie jego produkcji. Statyczny współczynnik kontrastu 1000:1 zapewnia właściwe odwzorowanie najciemniejszej czerni i nieskazitelnej bieli.

Profesjonalny panel typu PLS LED
Monitor Serii 9 wykorzystuje opracowany przez firmę Samsung profesjonalny panel typu PLS LED (Plane to Line Switching), zapewniający jeszcze lepsze parametry niż konkurencyjne matryce typu IPS. Technologia PLS umożliwia najbardziej zbliżone do rzeczywistego odwzorowanie ponad miliarda kolorów, które można oglądać niemal pod każdym kątem w pionie i poziomie. Dzięki ekranowi o rozdzielczości WQHD (2560×1440), czyli czterokrotnie wyższej niż w przypadku wyświetlaczy standardu HD (720p), monitor Serii 9 oferuje profesjonalne możliwości, niezależnie od jego zastosowania. Użytkownicy, którzy zajmują się edycją zdjęć i filmów oraz projektowaniem grafiki, mogą wygodnie zarządzać zaawansowanymi programami graficznymi bez martwienia się o ograniczone miejsce na ekranie czy zachodzące na siebie okna. Miłośników fotoedycji ucieszy też funkcja Photo Accuracy 100%, która zapewnia wierną, wolną od denerwujących zniekształceń, reprodukcję kolorów w pełnej palecie barw sRGB.

A to już wiesz?  Gdzie kupić dobre i tanie buty?

Stylowe wzornictwo i bogactwo użytecznych funkcji
Projektanci firmy Samsung postawili sobie za cel stworzenie monitora, który będzie wyglądał równie dobrze, jak wyświetlane na nim obrazy. Antyodblaskowy wyświetlacz, ukryty w całkowicie szklanej, bezramkowej obudowie panelu, sprawia wrażenie unoszącego się w powietrzu, a niezwykle cienki profil opiera się na ergonomicznej aluminiowej podstawie o regulowanej wysokości. Pozycję monitora Serii 9 użytkownik może dopasować do swoich potrzeb, korzystając z płynnej regulacji o zakresie 10 cm (ruch pionowy) oraz funkcji odchylania wyświetlacza umożliwiającej ustawienie monitora pod najwygodniejszym kątem. Wewnętrzne komponenty monitora Samsung Serii 9 zostały przeniesione do okrągłej, aluminiowej podstawy, w którą wbudowano wszystkie porty wejścia i wyjścia oraz hub USB. Takie rozwiązanie usprawnia instalację oraz pomaga uniknąć plątaniny kabli. Monitor ma wbudowane głośniki stereo o mocy 7 watów, a ponadto obsługuje interfejsy wideo DisplayPort, Dual Link-DVI i HDMI oraz złącze standardu MHL (Mobile High-Definition Link) dla kompatybilnych smartfonów i tabletów.

Podłączając do monitora swój smartfon oparty na systemie Android i obsługujący standard MHL, użytkownik może bezpośrednio wyświetlać treści z urządzenia mobilnego na znacznie większym ekranie, jednocześnie ciesząc się dźwiękiem stereo. Może też sprawdzać, co się dzieje na jego smartfonie, w łatwy sposób przełączając się do trybu przeglądania zawartości, jednocześnie ładując akumulator telefonu.

Nowy monitor Samsung Serii 9 (S27B970D) jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 4449 zł.

Monitor Samsung Serii 9 (S27B970D) – główne elementy specyfikacji

Wyświetlacz

Kategoria

Wartość

Rozmiar

27″ / 68cm (16:9)

Rodzaj panelu

PLS LED

Rozdzielczość

2560×1440 (Wide Quad-HD)

Jasność

285cd/m2 (High Bright Mode)

Równomierność

Min. 90%

Współczynnik kontrastu

Statyczny 1000:1

Głębia koloru

16,7 mld kolorów

Czas reakcji

5 ms (GTG)

Kąt widzenia (poziomo/pionowo)

178°/178°

Wejścia i interfejsy

HDMI

Tak

DVI

Tak (dual link)

DisplayPort

Tak

Hub USB

USB 2.0 (1 na górze / 2 na dole)

Głośnik

Tak (7W x 2)

Łączność z urządzeniami mobilnymi

MHL (Mobile High-Definition Link)

Tak

A to już wiesz?  VICHY vs INVENTIA

Uwaga: Specyfikacje fabryczne. Wzornictwo i kolory mogą ulec zmianie bez powiadomienia i różnić się od pokazanych. Firma nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub pominięte informacje.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy