Wiadomości branżowe

Nowości foto i video marki Samsung

Nowości foto i video marki Samsung
Rozbudowany system NX, aparaty kompaktowe z funkcją uploadu zdjęć na popularne portale społecznościowe, stylowe cyfrówki 2View podwójnym wyświetlaczem i zaawansowane kamery nagrywające filmy w jakości Full HD – tak

Rozbudowany system NX, aparaty kompaktowe z funkcją uploadu zdjęć
na popularne portale społecznościowe, stylowe cyfrówki 2View podwójnym wyświetlaczem
i zaawansowane kamery nagrywające filmy w jakości Full HD – tak prezentuje się portfolio aparatów i kamer marki Samsung na rok 2011.


 


Niezależnie od kategorii, do jakiej są przypisane, aparaty fotograficzne i kamery marki Samsung wyróżniają się na tle konkurencji za sprawą unikalnego designu, praktycznych funkcji oraz zaawansowanej technologii.


 


Rozbudowa Systemu NX


W 2011 roku na rynku pojawi się kolejny przedstawiciel kategorii aparatów z wymienną optyką, Samsung NX11. Następca dobrze przyjętego przez ekspertów modelu NX10, dzięki ulepszeniu kształtu obudowy jeszcze lepiej leży w dłoni, co ma wpływ na komfort fotografowania. Równolegle
z wejściem na rynek modelu NX11, swoją premierę będą miały kolejne obiektywy
dla systemu NX: long zoom 18-200 mm, ultraszerokokątny pancake 16 mm F 2.4, obiektyw portretowy 85 mm 1.4, macro 60mm i uniwersalny kit 16-80 mm. Wszystkie są kompatybilne z systemem Samsung i-Function, umożliwiającym szybkie ustawienie opcji aparatu pod fotografowaną scenę,
z poziomu pierścienia na obiektywie.


 


Interaktywny Samsung SH100


Marka Samsung, widząc żywe zainteresowanie mediami społecznościowym, przygotowała serię aparatów wyposażonych w technologię WiFi. SH 100 jest aparatem, który umożliwia bezprzewodowy upload zdjęć na serwisy społecznościowe, takie jak np. Facebook, YouTube czy Picassa. Dodatkowym atutem jest możliwość współpracy ze smartfonem Samsung Galaxy S. Telefon może być wówczas wykorzystany do ustawiania parametrów zdjęcia i wyzwalania migawki.


 


Drugi wyświetlacz gratis


Samsung stale rozwija segment aparatów kompaktowych 2View, z dwoma wyświetlaczami. Oprócz dużego, standardowo umieszczonego z tyłu ekranu LCD, z przodu aparatu umieszczono drugi, mniejszy wyświetlacz. Daje to możliwość łatwego i precyzyjnego wykonania fotografii autoportretowych w każdej sytuacji. Flagowy model z tej grupy aparatów, Samsung ST 700, posiada matrycę 16,1 megapikseli oraz największy jak dotąd przedni ekran 1.8” TFT LCD. Urządzenie jest ponadto wyposażone w szerokokątny obiektyw Schneider Kreuznach 26-130 mm.

A to już wiesz?  Słodka chwila zapomnienia

 


Long zoom – bądź bliżej


WB210 to pierwszy aparat z dużym, dotykowym wyświetlaczem 3,5 cala, rozdzielczością
14 megapikseli i szerokokątnym obiektywem 24mm. Co ważne, to pierwszy aparat, który posiada możliwość zablokowania ogniskowej na 21mm, by móc fotografować w trybie ultraszerokokątnym.      Z kolei tym, którzy chcą być jeszcze bliżej fotografowanego obiektu, Samsung proponuje aparat WB700. Ten niewielkich rozmiarów kompakt wyposażony jest w aż osiemnastokrotny zoom i podobnie jak WB210, posiada obiektyw 24mm. Oba aparaty mogą nagrywać filmy w jakości Full HD, posiadają matrycę o czułości do 3200 ISO.


 


Kamery Full HD


Samsung wprowadza także nowe produkty w kategorii kamer. Wśród nich modelem wyróżniającym się jest Samsung Q10. Jest do kompaktowa kamera z przetwornikiem ¼” BSI CMOS 5 megapikseli, który umożliwia nagrywanie filmów w jakości Full HD. Urządzenie jest przyjazne użytkownikom leworęcznym. Dzięki niej ekran LCD kamery, wyposażony w żyroskop, rozpoznaje pozycję, w jakiej znajduje się kamera i automatycznie obraca się, aby ułatwić proces nagrywania. Edycja nagranych filmów może się odbywać już z poziomu kamery, dzięki wbudowanemu oprogramowaniu do obróbki video. 


 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy