Volkswagen

Passat najbardziej popularny w 2005

Passat najbardziej popularny w 2005
9 marca, podczas uroczystej gali zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na Internetowy Samochód Roku 2005. W kategorii Samochody Używane zdecydowanie zwyciężył Volkswagen Passat. Tytuł Internetowego Samochodu Używanego Roku 2005 został przyznany na podstawie statystyk oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Najczęściej wyszukiwanym modelem w ubiegłym roku okazał się Volkswagen Passat. Zwycięstwo Passata w przebiegu całego roku nie podlegało dyskusji. Aż sześciokrotnie auto to zwyciężało w podsumowaniach miesięcznych i ani razu nie wypadło poza pierwszą

9 marca, podczas uroczystej gali zostały ogłoszone wyniki plebiscytu na Internetowy Samochód Roku 2005. W kategorii Samochody Używane zdecydowanie zwyciężył Volkswagen Passat.

Tytuł Internetowego Samochodu Używanego Roku 2005 został przyznany na podstawie statystyk oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Najczęściej wyszukiwanym modelem w ubiegłym roku okazał się Volkswagen Passat. Zwycięstwo Passata w przebiegu całego roku nie podlegało dyskusji. Aż sześciokrotnie auto to zwyciężało w podsumowaniach miesięcznych i ani razu nie wypadło poza pierwszą trójkę.

Nagrodę, statuetkę i tytuł Internetowego Samochodu Używanego Roku 2005 odebrał Ryszard Bałazy, dyrektor biura Kulczyk Tradex w Warszawie. “Wiem z doświadczenia, że samochody marki Volkswagen od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Szczególnie samochody używane, ponieważ ich żywotność na naszych drogach jest bardzo długa. Volkswagen Passat to samochód dobry, solidny, jednocześnie przyjazny dla użytkownika. Uważam, że tytuł ten świadczy także o sile niemieckiej motoryzacji, która ma przede wszystkim duże doświadczenie w budowaniu samochodów.”

Drugie i trzecie miejsce w rankingu rocznym zajęły dwa modele konkurenta VW zza miedzy: Opel Vectra i Opel Astra. Opel Vectra trzykrotnie zajmował pierwsze miejsce w podsumowaniach miesięcznych i również ani razu nie spadł poniżej trzeciej pozycji. Astrze ani razu nie udało się wdrapać na najwyższy stopień podium, jednak siedmiokrotnie plasowała się w pierwszej trójce miesięcznych rankingów.

Specjalne wyróżnienie „Najczęściej polecany model” w kategorii Samochody używane zostało przyznane modelowi Honda Civic. Choć w rocznym rankingu samochód ten zajął siódme miejsce, to jednak okazało się, iż należał on do najczęściej polecanych samochodów w mechanizmie „Wyślij znajomemu”.

Podczas gali przyznane zostały także tytuły Internetowego Samochodu Roku 2005, który zdobył Ford Focus, oraz Internetowego Samochodu Użytkowego Roku 2005 dla Mercedesa Sprintera. Specjalnymi nagrodami wyróżniono ponadto Fiata Pandę (auto „made in Poland”) oraz markę Volkswagen („Dywizja van”).

A to już wiesz?  Jeśli Zakupy, to tylko WP i… w WP

Raporty powstają w oparciu o statystyki oglądalności ofert w Serwisie GEpard. Na stronach serwisu www.gepardauto.pl znajduje się niemal 9000 ofert. Celem raportów jest wyłonienie najbardziej popularnych modeli samochodów używanych. Raporty ukazują się w cyklu miesięcznym.

GEpard to pierwsza w Polsce sieć dealerów samochodów używanych. Działa od grudnia 2003r. i zrzesza 200 najlepszych punktów sprzedaży autoryzowanych przez GE Money Bank. Klienci punktów GEpard mogą na miejscu załatwić wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytu. W ramach Programu „Auto z Gwarancją” kupując samochód używany na kredyt otrzymują dodatkowo ubezpieczenie kosztów napraw. Punkty sieci GEpard zapewniają wysoki standard obsługi oraz służą fachową pomocą przy wyborze auta.

GE Money Bank działa w Polsce od stycznia 2005 roku. Powstał wskutek połączenia GE Capital Banku i GE Banku Mieszkaniowego. Bank oferuje m.in. kredyty hipoteczne na cele mieszkaniowe i konsumpcyjne, kredyty na zakup towarów i usług w systemie sprzedaży ratalnej, kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, program finansowania sprzedaży samochodów używanych (GEpard), karty kredytowe. Centrala Banku znajduje się w Gdańsku, a jego produkty oferowane są zarówno w sieci biur kredytowych jak i u współpracujących z bankiem pośredników kredytowych, dealerów, developerów i w sieciach sprzedaży detalicznej. Misją GE Money Banku jest zaspokajanie finansowych potrzeb ludności i małych przedsiębiorstw poprzez świadczenie usług o najwyższej jakości i szybkość działania. Bank zatrudnia 3000 osób na terenie całego kraju.

Firma InterNet Service S.A. powstała w 2000 r. Jest twórcą serwisu motoryzacyjnego mojeauto.pl. W latach 2000 – 2002 za jego pośrednictwem sprzedano niemal 3000 samochodów nowych o łącznej wartości ponad 95 milionów złotych. Od października 2002 roku do listopada 2003 roku przeprowadzony został proces przekształcenia serwisu mojeauto.pl z platformy transakcyjnej na informacyjną, w efekcie czego powstały nowe podserwisy: Auta Nowe, Auta Używane, Motofinanse, Motogazeta, Auto Firmowe, Flota, Autogaleria. Wśród najważniejszych partnerów mojeauto.pl wymienić należy kilkanaście instytucji finansowych, kilkadziesiąt firm z sektora motoryzacyjnego w tym Polską Izbę Motoryzacji, kilkaset salonów dealerskich i komisów samochodowych, firmy szkoleniowe i wydawnicze, Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych

A to już wiesz?  Samsung inwestuje w biofarmaceutyki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy