Wiadomości branżowe

Samsung Electronics prognozuje wyniki finansowe za I kwartał 2011 r.

Samsung Electronics prognozuje wyniki finansowe za I kwartał 2011 r.
Samsung Electronics ogłasza prognozy dotyczące wyników finansowych firmy za I kwartał 2011 r. Zgodnie z przewidywaniami całkowite przychody firmy w pierwszych trzech miesiącach br. będą oscylować wokół 37 bilionów

Samsung Electronics ogłasza prognozy dotyczące wyników finansowych firmy za I kwartał 2011 r. Zgodnie z przewidywaniami całkowite przychody firmy w pierwszych trzech miesiącach br. będą oscylować wokół 37 bilionów wonów koreańskich (33,9 mld USD). Zysk operacyjny wyniesie ok. 2,9 biliona wonów koreańskich (2,6 mld USD). Podane wartości nieznacznie różnią się od wyników za IV kwartał 2010 r.    


Powyższe liczby uzyskano na podstawie Międzynarodowych Standardow Sprawozdawczości Finansowej K-IFRS przyjętych w Korei Południowej (Korean International Financial Reporting Standards). Zgodnie z prognozami przychody firmy Samsung Electronics w I kwartale 2011 r. będą nieznacznie różnić się od opublikowanych w styczniu wyników za IV kwartał 2010 r. Zysk operacyjny utrzyma się na tym samym poziomie.


Dla przypomnienia, w pierwszym i czwartym kwartale 2010 r. wyniki finansowe firmy Samsung Electronics kształtowały się w następujący sposób:

( bln KRW)I kw. 2010IV kw. 2010Przychody ze sprzedaży34,6441,87Zysk operacyjny4,413,01Dane za I i IV kwartał 2010 r. są zgodne z normami K-IFRS.


Prognozowane liczby to wartości uśrednione. Taki sposób publikowania danych jest zgodny z obowiązującymi w Korei Południowej przepisami o ujawnianiu informacji o wynikach finansowych spółek.


Powyższe wyniki finansowe firmy Samsung Electronics za I kwartał 2011 r. to wartości prognozowane, podane do wiadomości publicznej na użytek inwestorów i udziałowców firmy oraz zainteresowanych mediów. Oficjalne ogłoszenie wyników kwartalnych spółki nastąpi po zakończeniu zewnętrznej kontroli wyników finansowych w centrali firmy oraz we wszystkich jej spółkach zależnych i stowarzyszonych. Pełne przychody firmy za I kwartał 2011 r. zostaną ujawnione po uprzednim zatwierdzeniu przez zarząd spółki wszelkich sprawozdań finansowych i raportów kwartalnych.


W związku z powyższym rzeczywiste wyniki finansowe firmy Samsung Electronics za I kwartał 2011 roku mogą się różnić od wartości prognozowanych.

A to już wiesz?  Samsung i Podróżniccy otwierają wypożyczalnię sprzętu dla młodych globtroterów

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy