Wiadomości branżowe

Samsung prezentuje pierwszego Chromebooka w Europie

Samsung prezentuje pierwszego Chromebooka w Europie
Samsung po raz pierwszy w Europie przedstawił swoje stylowe komputery z serii 5, oferowane pod marką Google Chromebook, stworzone specjalnie dla użytkowników, którzy oddając się aktywnościom online, potrzebują gwarancji

Samsung po raz pierwszy w Europie przedstawił swoje stylowe komputery z serii 5, oferowane pod marką Google Chromebook, stworzone specjalnie dla użytkowników, którzy oddając się aktywnościom online, potrzebują gwarancji prędkości, bezpieczeństwa i prostoty użytkowania.

Laptopy Samsung Series 5 Chromebook będą dostępne w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii i we Włoszech od 24 czerwca br. w cenie 399 euro za model WiFi i 449 euro za model z modemem 3G. W pozostałych krajach laptopy Chromebook pojawią się w ciągu kilku następnych miesięcy.

Podczas europejskiej premiery Dinesh Chand, dyrektor działu Mobile Computing Europe w Samsung, powiedział: “Idea Chromebooka jest rewolucyjna – pozwala zmienić postrzeganie komputerów przez ludzi. Działalność wielu osób jest dziś związana z Internetem i dostępnymi w nim usługami – niezależnie od tego czy znajdują się w domu, w podróży, czy w pracy. Potrzeby tych osób zaspokoiliśmy tworząc nowego laptopa od podstaw, zamiast dostosowywać do tych zadań istniejące modele.”

Elegancki kształt laptopa z serii 5, tylko 2 cm grubości i waga 1,48 kg zostały połączone z wydajnym i bezpiecznym oprogramowaniem stworzonym przez Google, wyposażonym w prosty interfejs użytkownika. W ten sposób powstało urządzenie dla osób, które chcą być w łączności ze światem zawsze i wszędzie.

Stworzony by być prostym

Projektanci laptopa Samsung Series 5 Chromebook zadbali o to, aby uwzględnić w nim zarówno funkcje związane z obsługą stron internetowych, jak też ergonomię obsługi. Klawiaturę laptopa uzupełniono o klawisz uruchamiający funkcję wyszukiwania, cały rząd klawiszy związanych z obsługą stron internetowych. Zastosowano też pełnowymiarowy układ i rozmiar klawiszy, aby zapewnić maksymalny komfort obsługi.

Stworzony by być szybkim

Podczas gdy uruchomienie tradycyjnego laptopa trwa ok. 45 sekund, Samsung Series 5 startuje w mniej niż 10 sekund. Wybudzenie go ze stanu uśpienia trwa tylko chwilę – wystarczy podnieść pokrywę laptopa, aby był gotowy do pracy. To oznacza, że gdziekolwiek byśmy nie byli, i cokolwiek byśmy nie robili, komputer nie spowolni naszej pracy. Użytkownik od razu ma dostęp do Internetu i swoich aplikacji.

Stworzony by być bezpiecznym

Chromebook działa pod kontrolą pierwszego konsumenckiego systemu operacyjnego stworzonego zupełnie od podstaw, będącego w stanie skutecznie walczyć z wirusami komputerowymi i innym szkodliwym oprogramowaniem. System operacyjny zapewnia wiele warstw ochrony, w tym szyfrowanie danych, bezpieczne uruchamianie nieprzetestowanych programów i ochronę komputera przed uruchomieniem z wykorzystaniem nieautoryzowanego systemu operacyjnego.

Chromebook minimalizuje też obawy związane z bezpieczeństwem i utratą danych przez przegranie ich na internetowe konto. Nawet jeśli Chromebook zostanie skradziony, zgubiony lub ulegnie uszkodzeniu, wszystkie pliki będą bezpieczne i dostępne online.

Stworzony by pracować jak najdłużej

Laptopy serii 5 są w stanie pracować na zasilaniu bateryjnym do 8,5 godziny, włączając w to odtwarzanie filmów wideo przez 5 godzin. Akumulator laptopa można ładować do tysiąca razy – trzykrotnie więcej, niż tradycyjne baterie.*

Stworzony by być wydajnym

Komputery Samsung Series 5 wyposażono w dwurdzeniowy procesor Intela gwarantujący wszechstronność i wydajność potrzebne każdemu użytkownikowi. Wyświetlacz Super Bright o jasności 300 cd/m2 i przekątnej 12,1 cala jest pokryty powłoką antyrefleksyjną, gwarantując idealnie czytelny obraz niezależnie od panujących wokół warunków oświetleniowych.

Stworzony by zapewniać łączność

Chromebook oferuje wiele różnych możliwości połączenia się z internetowymi usługami. Każdy model wyposażony jest w kartę bezprzewodową WLAN i czytnik kart pamięci 4-w-1. Dostępny jest także model wyposażony dodatkowo w modem 3G. Więcej informacji o dostępności usług 3G w poszczególnych krajach można znaleźć na stronie google.com/chromebook.

Specyfikacja Samsung Series 5 Chromebook:

A to już wiesz?  Telewizja Polska S.A. udost?pnia aplikacj? olimpijsk? londyn2012.tvp.pl na wybrane urz?dzenia firmy Samsung


 • Obudowa o grubości 2 cm, gwarantująca mobilność i komfort pracy

 • Pełnowymiarowa klawiatura Chrome

 • Ponadwymiarowy wielodotykowy trackpad

 • Dwurdzeniowy procesor Intel

 • Proporcje ekranu 16:10

 • Wyświetlacz SuperBright o przekątnej 12,1 cala (36% jaśniejszy niż standardowy wyświetlacz)

 • Start pracy w mniej niż 10 sekund

 • Błyskawiczne wznowienie pracy z trybu uśpienia

 • Do 8,5 godz. pracy na baterii *

 • Kamera internetowa HD, wbudowany cyfrowy mikrofon i głośniki stereo

 • Dwa porty USB umożliwiające ładowanie telefonów komórkowych i akcesorów oraz podłączanie aparatów cyfrowych i zewnętrznych nośników pamięci

 • Obsługa kart pamięci flash (SD, SDHC, MMC) do przechowywania zdjęć, filmów, muzyki i dokumentów


* Czas pracy na baterii może różnić się od podanego w zależności od modelu laptopa, konfiguracji, ustawień zarządzania poborem energii, uruchomionych aplikacji i ustawień sieci bezprzewodowej. Maksymalna pojemność baterii będzie zmniejszała się z upływem czasu i liczbą ładowań. Podane wyniki bazują na niezależnych testach Mobile Mark (lub Battery Mark).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy