Wiadomości branżowe

Wygoda i porządek na biurku dzięki monitorom Samsung z serii Hub

Wygoda i porządek na biurku dzięki monitorom Samsung z serii Hub
Samsung wprowadził do sprzedaży w Polsce dwie nowe grupy monitorów z rodziny Hub Monitor - CA550 i CA750. Wyposażono je w centralny hub USB 3.0, ułatwiający podłączenie różnych urządzeń (drukarki, myszki, klawiatury, telefonu

Samsung wprowadził do sprzedaży w Polsce dwie nowe grupy monitorów z rodziny Hub Monitor – CA550 i CA750. Wyposażono je w centralny hub USB 3.0, ułatwiający podłączenie różnych urządzeń (drukarki, myszki, klawiatury, telefonu komórkowego itp.) oraz “grupowe” przyłączenie ich do laptopa przy pomocy jednego kabla. Możliwe jest także ładowanie urządzeń zasilanych bateriami bezpośrednio z monitora. Hub Monitor to gwarancja wiecznego porządku na biurku.

Monitory z serii Hub przeznaczone dla osób, które podróżują z laptopem, ale często też zasiadają z nim przy pełnowymiarowym monitorze w domu lub swoim miejscu pracy. Wówczas nie muszą podłączać do komputera przenośnego kabli od żadnych dodatkowych urządzeń (z wyjątkiem zasilacza) – jedynym podłączonym do laptopa urządzeniem będzie monitor, w przypadku modelu CA550 poprzez kabel USB, zaś w modelu CA750 laptop może być podłączony także drogą bezprzewodową (w ten sposób także jest transmitowany obraz do wyświetlenia na monitorze).

Hub, w który wyposażone są monitory, zawiera szereg gniazd – HDMI (do podłączenia zewnętrznych źródeł sygnału wysokiej rozdzielczości, np. odtwarzaczy Blu-Ray lub dekoderów telewizji kablowej), audio (do połączenia słuchawek lub głośników), sieciowe (zapewnia łączność podłączonego komputera z siecią lokalną i Internetem) oraz cztery porty USB, dwa w standardzie 2.0 i dwa 3.0. Dzięki tym monitorom użytkownik eliminuje potrzebę płacenia za dodatkową stację dokującą.

Monitory z rodziny Hub Monitor gwarantują nie tylko porządek na biurku, ale także wygodę obsługi – po podłączeniu kablem USB lub bezprzewodowo monitor automatycznie ustawia optymalną rozdzielczość. Stopka urządzenia daje dużą swobodę w jego ustawieniu – dolną krawędź monitora można ustawić maksymalnie nisko, aby znajdowała się na wysokości ustawionego obok laptopa, albo też dość wysoką ją podnieść, aby laptop postawić przed monitorem i jednocześnie korzystać z dwóch ekranów.

A to już wiesz?  Samsung Sportowym Sponsorem Roku 2010

Gdy monitor zostanie odłączony od laptopa, automatycznie wyłączany jest pobór energii, co pozwala uniknąć niepotrzebnych wydatków.

Ceny detaliczne monitorów serii CA550 wynoszą 1349 zł za model 23-calowy i 1839 zł za model 27-calowy, zaś serii CA750 – 2199 zł za model 27-calowy.

 

Specyfikacje techniczne Samsung Hub MonitorSpecyfikacja


CA550


CA750


Przekątna


23″ / 27″


Rozdzielczość


1920×1080


Jasność


250 / 300 cd/m2


Czas reakcji


2 ms


Kąt widzenia
(poziom / pion)


170 / 160


Porty


D-sub, HDMI, audio, Ethernet, 2 x USB 2.0, 2 x USB 3.0


Łączność bezprzewodowa


nie


tak


Wymiary


550 x 434 x 233 mm / 639 x 485 x 233 mm


Waga


4,4 / 5,2 kg


 

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy