Wiadomości branżowe

Samsung wiodącym dostawcą AGD w Europie

Firma Samsung, wielokrotnie nagradzana za innowacyjne rozwiązania w zakresie elektroniki użytkowej oraz sprzętu AGD, zaprezentowała na targach IFA 2011 nową linię urządzeń domowych.Samsung umacnia swoją pozycję na rynku europejskim.

Firma Samsung, wielokrotnie nagradzana za innowacyjne rozwiązania w zakresie elektroniki użytkowej oraz sprzętu AGD, zaprezentowała na targach IFA 2011 nową linię urządzeń domowych.

Samsung umacnia swoją pozycję na rynku europejskim. Koreański producent właśnie w Europie tworzy i produkuje większość swoich urządzeń. Ich opracowywaniem zajmują się między innymi: Europejskie Centrum Badawcze w Stuttgarcie, centra designu w Londynie i Mediolanie, a także fabryka pralek i lodówek we Wronkach pod Poznaniem, w której produkowane są między innymi lodówki z serii Grand oraz pralki Samsung Eco Bubble.

Rozszerzona oferta Eco Bubble

Pralka Eco Bubble została zaprezentowana konsumentom po raz pierwszy w 2010 roku. Do końca 2011 roku na polski rynek Samsung wprowadzi do produkcji 4 nowe modele, między innymi pralkę o pojemności 12 kilogramów z kolorowym wyświetlaczem LCD oraz technologią redukcji wibracji VRT Plus. Model ten otrzymał również klasę energetyczną A+++. Ponadto pralka Eco Bubble o pojemności 12 kilogramów jest najbardziej pojemną pralką w standardowym rozmiarze dostępną w Europie. Na rynek trafi również 8 kilogramowa pralka w wersji slim, która także jest najbardziej pojemnym urządzeniem w swojej klasie. Pralki Samsung z autorską technologią Eco Bubble gwarantują skuteczność prania i najwyższą ochronę nawet najbardziej delikatnych tkanin. Miliony aktywnych bąbelków, które jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania powstają z mieszaniny powietrza, wody i  detergentu, wnikają w tkaniny głębiej i do 40 razy szybciej niż rozpuszczony proszek w tradycyjnej pralce. Dzięki temu ubrania są szybciej i dokładniej wyprane, nawet w tak niskiej temperaturze jak 15°C.

Samsung przedstawia serię Grand

Chłodziarko-zamrażarki z serii Grand należą do flagowej europejskiej linii firmy Samsung. Ich główną zaletą jest zwiększona pojemność – w urządzeniach zastosowano autorską technologię EcoSlim™, która pozwoliła zwiększyć pojemność lodówek przy zachowaniu ich dotychczasowych wymiarów zewnętrznych  i bez pogarszania parametrów chłodzenia.

A to już wiesz?  Nowe gwiazdy z rodziny Samsung GALAXY – Mini i Fit

Lodówki side-by-side z serii Grand zostały wprowadzone na rynek w 2008 roku. W tym roku Samsung wprowadza technologię EcoSlim® do swoich popularnych modeli lodówek z dolnym zamrażalnikiem oraz do lodówek typu french-door. Pojemność najnowszej chłodziarko-zamrażarki z serii Grand jest większa o 60 litrów w porównaniu do tradycyjnych modeli. To także duża oszczędność energii – nowa chłodziarka otrzymała etykietę A+++. Urządzenie ma atrakcyjny, minimalistyczny i efektowny design. Konsumenci mają również do wyboru różnorodne materiały i wykończenia, aby dopasować wygląd i estetykę chłodziarki do stylu swojego wnętrza.

Inteligentne innowacje w domu

Pojęcie inteligencji w zakresie elektroniki nie odnosi się już tylko do smartfonów czy Smart TV. Firma Samsung opracowała sześć podstawowych elementów, które ułatwią życie konsumentów i zapewnią im komfort korzystania ze sprzętu AGD, w tym: Smart Touch, Smart Control, Smart Save, Smart Care, Smart Shopping oraz Smart Apps. 

Smart Touch – nowa lodówka side-by-side (RSG309AARS) oraz lodówka typu french-door (RF4289HARS) zostały wyposażone w dotykowy wyświetlacz LCD.

Smart Control – urządzenia firmy Samsung można obsługiwać nawet będąc poza domem. Wystarczy tylko wysłać im SMS. Ponadto użytkownicy mogą nadzorować działanie inteligentnych urządzeń domowych w czasie rzeczywistym, korzystając ze aplikacji Smart Control.

Smart Care – inteligentne urządzenia firmy Samsung same diagnozują problemy i informują o nich. Aplikacja Smart Care określi rodzaj problemu i przekazuje użytkownikowi informacje, co należy zrobić.

Smart Apps – pierwsza na świecie lodówka połączona z WiFi oferuje mnóstwo aplikacji, takich jak: pogoda, kalendarz, przypomnienia, radio, muzyka, zdjęcia, Twitter i inne. Teraz użytkownicy mogą szybko sprawdzić pogodę na wyświetlaczu LCD swojej lodówki lub zmienić się w profesjonalnego szefa kuchni, korzystając z pomocy aplikacji kulinarnej.

Smart Shopping – Samsung wpisuje się w coraz popularniejszy trend zakupów online, wprowadzając go także do kuchni. Urządzenie umożliwia sprawdzenie, czy na przykład nie brakuje mleka, i natychmiast zrobić odpowiednie zakupy – wystarczy kilka kliknięć na wyświetlaczu LCD lodówki.

A to już wiesz?  Samsung rozpoczyna Twoją Misję Soczi

Smart Grid – System Smart Grid monitoruje i kontroluje zużycie energii w urządzeniach domowych. Teraz użytkownicy mogą prowadzić inteligentny dom w wyjątkowo oszczędny i ekonomiczny sposób.

Ponadto firma zapowiada, że rozwijanie oferty sprzętu AGD do zabudowy stanie się jednym ze strategicznych kierunków biznesowych Samsung. Złożona stopa wzrostu rocznego w tym segmencie wynosi aż 45%. Ponadto Samsung zamierza wzmacniać swą obecność na rynku usług związanych z zabudową, korzystając ze współpracy z największymi europejskimi producentami zestawów kuchennych.

Firma Samsung planuje również premierę nowego, zaawansowanego technicznie robota sprzątającego NaviBot S. Urządzenie zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania dzięki wbudowanej funkcji automatycznego opróżniania worka – w odpowiednim czasie NaviBot S sam opróżnia worek odkurzacza. Dodatkowo robot zawiera ulepszoną wersję systemu Visionary Mapping™ Plus, dzięki czemu może się poruszać szybko i bezproblemowo. Odkurzacz ma również bardzo cienką obudowę – mierzy ona zaledwie 80mm wysokości, czyli 10% mniej niż w poprzednim modelu. Dzięki temu NaviBot S sprawnie posprząta wąskie przestrzenie, np. pod meblami.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy