Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Spotkanie z robotami – Centrum Nauki Kopernik otwiera pracownię robotyczną

6 grudnia Centrum Nauki Kopernik zmieni się w miasteczko robotów. Będzie w nim można spotkać androidy, maszyny jeżdżące i latające, a nawet elektroniczną meduzę. Wszystko za sprawą nowego laboratorium robotycznego, które tego

6 grudnia Centrum Nauki Kopernik zmieni się w miasteczko robotów. Będzie w nim można spotkać androidy, maszyny jeżdżące i latające, a nawet elektroniczną meduzę. Wszystko za sprawą nowego laboratorium robotycznego, które tego dnia zostanie otwarte.

Pracownia będzie wyposażona w sprzęt pozwalający zbudować i zaprogramować własnego robota, a także zrozumieć jak działają jego poszczególne elementy. W tygodniu w zajęciach będą uczestniczyć grupy szkolne. W weekend laboratorium otworzy drzwi dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 13 lat. Miłośnicy mechaniki, mechatroniki, informatyki i elektroniki z pewnością poczują się tu jak ryby w wodzie.

Laboratorium robotyczne to trzecia − po chemicznej i biologicznej – pracownia edukacyjna Centrum Nauki Kopernik. Powstała dzięki wsparciu i zaangażowaniu firmy Samsung, Partnera Strategicznego Centrum, który przygotował także wiele atrakcyjnych niespodzianek na dzień otwarcia pracowni. Będą liczne konkursy z nagrodami, w tym wyścig NaviBotów (robotów odkurzaczy). Najmłodsi zwiedzający spotkają się ze Świętym Mikołajem.

Otwierając pracownię robotyczną, Centrum Nauki Kopernik umożliwi młodym ludziom poznanie najnowszych technologii i sposobów ich zastosowania we współczesnej nauce.

A to już wiesz?  LG bije rekord Guinnessa: Największa reklama w historii

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy