Fajne i tanie

Tikkurila: elegancja w najlepszym wydaniu

Tikkurila: elegancja w najlepszym wydaniu
Warszawa, 5 listopada 2020 r. Tikkurila: elegancja w najlepszym wydaniu Szyk i luksus, zarezerwowane kiedyś jedynie dla pałacowych wnętrz, dzisiaj mogą zachwycać w zaciszu własnych

Warszawa, 5 listopada 2020 r.

Tikkurila: elegancja w najlepszym wydaniu

Szyk i luksus, zarezerwowane kiedyś jedynie dla pałacowych wnętrz, dzisiaj mogą zachwycać w zaciszu własnych czterech ścian. Jak się okazuje, nutę elegancji i elementy glamour z powodzeniem możemy wprowadzić do przestrzeni urządzonych w różnych stylach, tworząc przy tym zaskakujące i niebanalne połączenia. Jak tego dokonać? Marka Tikkurila przedstawia pomysły na aranżacje inspirowane wysmakowanym, salonowym wystrojem.

Przy urządzaniu wnętrz w duchu glamour warto zwrócić uwagę na dostęp do naturalnego światła w pomieszczeniu i odpowiednio to wykorzystać. Jeśli zależy nam na blasku i przestronności wystroju, warto zastosować biały odcień Albatros z palety Tikkurila Optiva White. Jasna barwa ścian stworzy poczucie przestrzeni, jak również będzie odbijać wpadające przez okna promienie słoneczne, dodając aranżacji świeżości. Efekt rozświetlenia i przenikania się faktur dodatkowo wzmocnią utrzymane w jednakowej gamie kolorystycznej pościel oraz meble. Stworzona w ten sposób oprawa będzie świetnym tłem dla szykownych dekoracji, takich jak połyskujący złoty liść paproci czy oryginalna wisząca lampa ze złotym elementem.

Ciemne barwy, jak na przykład L429 Indigo są sprawdzonym sposobem na wykończenie pokoju, w którym króluje kameralna i elegancka atmosfera. Głębia koloru zostanie dodatkowo pięknie podkreślona kiedy zastosujemy farbę w odpowiednim stopniu połysku – gwarantuje to Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3. Jeśli nie chcemy za bardzo przytłoczyć powstałej stylizacji, przy doborze mebli postawmy na wyposażenie o lekkiej formie – w tej roli sprawdzi się np. biurko ze szklanym blatem lub prosta złota lampa. Dodatki nawiązujące do przeszłości, jak flakoniki i pudełka w stylu vintage będą gustownym uzupełnieniem wnętrza, które pozwoli poczuć się jak w prestiżowym butiku.

Elegancja nie musi oznaczać jedynie monochromatycznych stylizacji. Aranżując wyszukane wnętrza śmiało możemy zastosować pastelowe barwy, szczególnie jeśli użyjemy ich do podkreślenia nieoczywistych elementów wystroju. Drzwi i listwy przypodłogowe pomalowane emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w niebieskim odcieniu K433 będą stanowić estetyczny akcent, harmonijnie łączący się z neutralnymi ścianami w delikatnej szarości 1951 z palety Tikkurila Pro Grey. Prawdziwym dopełnieniem stylowego pomieszczenia będą połyskliwe żyrandole i wazy w tonacji starego złota.

A to już wiesz?  Światowe hity, nagradzane na festiwalach ambitne polskie i europejskie kino w aplikacji Andrino Play na Samsung Smart TV

Więcej inspiracji na urządzenie wnętrz z Tikkurila znajduje się na stronie: www.tikkkurila.pl

***
TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.
Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, a w Polsce obecna jest od 1998 roku. Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy