Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Kadra Polski wyłoniona do światowego finału World Cyber Games 2012

Kadra Polski wyłoniona do światowego finału World Cyber Games 2012
W sobotę (6.10.2012) zakończyły się polskie finały zawodów World Cyber Games 2012, podczas których wyłoniono 10 najlepszych graczy z całego kraju. W trakcie rozgrywek w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach nie zabrakło emocji, łez,

W sobotę (6.10.2012) zakończyły się polskie finały zawodów World Cyber Games 2012, podczas których wyłoniono 10 najlepszych graczy z całego kraju. W trakcie rozgrywek w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach nie zabrakło emocji, łez, kibiców oraz wysokiego współczynnika AMP, czyli ilości akcji na minutę. Zwycięzcy już 29 listopada polecą do Chin, gdzie zmierzą się z najlepszymi graczami na świecie.  Sponsorem turnieju jest firma Samsung.

Polski finał World Cyber Games przeszedł już do historii. Przez cały dzień na terenie Multikina można było śledzić zmagania najlepszych graczy w Polsce w oficjalnych grach turnieju: FIFA 2012, Starcraft II, Warcraft III oraz World Of Tanks. Emocje zdążyły opaść, a zwycięzcy od poniedziałku rozpoczną przygotowania do światowych finałów w chińskim mieście Kunshan, gdzie  w dniach 29 listopada-2 grudnia będą reprezentować nasz kraj. Oto pełna lista zwycięzców polskich finałów WCG 2012:

FIFA 2012 – Bartosz „Bartas” Tritt

Warcraft III – Przemysław „Palladyn” Wadoń

Starcraft II – Artur „Nerchio” Bloch

World Of Tanks – „Zawisza” w składzie: Łukasz Budak „tHcSq_flex”,  Rafał Citko „Nitrouz”, Przemysław Janiszewski „Hedzik”, Andrzej Hołowacz „AndrewHOL87”, Tomasz Kowalczyk „CrazyKetchup”,  Mariusz Kalinowski „Imitator”, Szymon Andruczyk „Parafianin”, Maciej Mańka „butcherr”, Jan Mańko „Thoern”, Krzysztof Wilgorski „Cappo”

Jak co roku organizatorzy zadbali również, o to aby kibice, którzy przybyli na miejsce, również mogli poczuć smak e-rywalizacji. Każdy mógł zagrać m.in. w „Need For Speed Most Wanted” czy „Medal Of Honor Warfighter”, które przedpremierowo były dostępne na specjalnie przygotowanych stoiskach a na specjalnym stoisku z telewizorami Samsung  Smart TV nie tylko dzieci dobrze się bawiły grając w kultowe „Angry birds”.   Wiele osób zabrało również wygrane w konkursach na scenie nagrody gamingowe ufundowanymi przez sponsora WCG 2012 – firmę Samsung. Kolejna edycja polskich eliminacji już za rok, ale wcześniej Polacy będą musieli zmierzyć się ze światową czołówką w Chinach, gdzie mają realną szansę na przywiezienie kilku medali. Do Kunshan przyjedzie prawie 6000 graczy z całego świata, a rozgrywki będzie śledzić ponad 9,5 miliona widzów.

A to już wiesz?  Oryginalne prezenty

Pierwsza edycja World Cyber Games odbyła się w 2000 roku w Seulu i od razu zaskarbiła sobie serca milionów fanów na całym świecie. WCG prowadzone jest przez International Cyber Marketing z Korei Południowej przy udziale firmy Samsung oraz południowokoreańskiego rządu. Polska reprezentacja pierwszy raz pojawiła się na wirtualnych igrzyskach olimpijskich w 2001 roku.

World Cyber Games to międzynarodowy festiwal gier komputerowych, który skupia profesjonalnych graczy z całego świata. W tym roku w polskich finałach zawodnicy będą rywalizowali grając w FIFA 2012, najpopularniejszą grę sportową na świecie, strategie firmy Blizzard: StarCraft II i Warcraft III, oraz w popularną grę multiplayer firmy WarGaming o nazwie World of Tanks.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy