Wiadomości branżowe

Znamy wyniki konkursu Discover Europe

Znamy wyniki konkursu Discover Europe
Zakończył się największy w Europie konkurs fotograficzny dla studentów – Discover Europe. Podczas uroczystej gali zaprezentowane zostały zwycięskie zdjęcia, a ich autorzy nagrodzeni zostali przez Samsung Electronics

Zakończył się największy w Europie konkurs fotograficzny dla studentów – Discover Europe. Podczas uroczystej gali zaprezentowane zostały zwycięskie zdjęcia, a ich autorzy nagrodzeni zostali przez Samsung Electronics Polska.


Konkurs Discover Europe organizowany jest przez Erasmus Student Network. Obywatel EuropyMój kawałek Europy oraz Europo, zaskocz mnie – to trzy główne kategorie konkursowe, do których w tym roku dołączyła kategoria specjalna pod patronatem Samsung – Street Creative Photo. Już po raz ósmy studenci mieli okazję do nawiązania bliższej przyjaźni z fotografią i zmierzenie się z koleżankami i kolegami z całego kontynentu. Jurorzy wybrali najlepsze spośród 2400 zgłoszonych zdjęć, które wpłynęły na konkurs. Tak duża liczba zgłoszeń świadczy o dużym zainteresowaniu studentów kwestiami związanymi nie tylko z tematyką europejską, ale również samą fotografią.  


Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, że aż tyle osób wzięło udział w konkursie. Młodzi ludzie nie tylko interesują się fotografią, ale – jak widać – potrafią robić świetne zdjęcia. Wierzymy, że nasze aparaty przyczynią się do kolejnych sukcesów fotograficznych. Dzięki najszerszej gamie obiektywów i takim innowacjom, jak na przykład system i-Function, fotografowanie będzie z pewnością przynosić jeszcze lepsze efekty – mówi Tomasz Malasek, product manager dla kategorii foto w Samsung Electronics Polska.


W kategorii Street Creative, której patronował Samsung, laureatami zostali:  • Paweł Sobczyk – zdjęcie pod tytułem „You”

  • Paweł Malinowski – zdjęcie pod tytułem „Plane Carsh”

  • Ewelina Chilińska – zdjęcie pod tytułem „Na Straganie w Dzień Targowy”


Podczas gali, która odbyła się 21 maja w Muzeum Narodowym w Warszawie autorzy najlepszych zdjęć otrzymali nagrody w postaci aparatów ufundowanych przez Samsung.


Na zwycięzców w kategoriach głównych oraz w Street Creative czekały systemowe aparaty z wymienną optyką NX100 i NX11 wraz z obiektywami z systemem i-Function oraz aparat NX5 z obiektywem 18-55mm OIS.

A to już wiesz?  Rodzinny weekend FIFA 14 z Robertem Lewandowskim

Samsung ufundował również nagrody dla autorów tych prac, które spotkały się z największym uznaniem internautów. W każdej z trzech kategorii głównych wyłonionych zostało dwóch zwycięzców. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali mininotebooki Samsung N150, natomiast autorzy zdjęć, które zajęły drugie miejsca, dostali nowe aparaty z dużym zoomem optycznym Samsung WB210.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy