Wiadomości branżowe

Coraz więcej innowacji w monitorach

Samsung wprowadził do oferty dziewięć nowych grup monitorów komputerowych o przekątnych ekranu od 18,5 do 27 cali. W nowych modelach postawiono nie tylko na innowacyjność (wbudowany tuner TV, wyświetlanie trójwymiarowego obrazu i

Samsung wprowadził do oferty dziewięć nowych grup monitorów komputerowych o przekątnych ekranu od 18,5 do 27 cali. W nowych modelach postawiono nie tylko na innowacyjność (wbudowany tuner TV, wyświetlanie trójwymiarowego obrazu i konwersja z 2D do 3D), ale też wyśmienitą jakość obrazu i niski pobór energii.


– Sprzedaż notebooków w Polsce cały czas rośnie, głównie kosztem komputerów stacjonarnych – mówi Bartłomiej Stajak, Product Manager w dziale Display Division w Samsung Electronics Polska. – Zmiana tych proporcji nie stanowi jednak zagrożenia dla rynku monitorów – coraz częściej są one podłączane do laptopów, jako że dysponują znacznie większym wyświetlaczem oraz oferują obraz lepszej jakości. Za tym trendem podąża Samsung, proponując nowe modele monitorów komputerowych. We wszystkich zastosowano energooszczędne wyświetlacze LED, szereg rozwiązań zapewniających oszczędność energii, oraz doskonałą jakość obrazu, jak również unikalne wzornictwo i wygląd.


Seria 350


Monitory z nowej Serii 350 są dostępne w grupach SA350 i TA350 (w każdej grupie są oferowane monitory o pięciu przekątnych ekranu – 18,5; 20; 21,5; 23 oraz 24 cale). Nowe modele oferują znakomitą jakość i widoczność obrazu dzięki technologiom Mega DCR oraz Magic Angle, a także dzięki krótkiemu czasowi reakcji wyświetlacza (tylko 5 ms). Monitory Serii 350 pomagają użytkownikom w oszczędności konsumpcji energii elektrycznej – pobierają tylko 0,3 W będąc w stanie uśpienia, zaś mniejszy pobór prądu gwarantuje też wykorzystany w nowych monitorach wyświetlacz LED. Wyróżnikiem monitorów z grupy TA350 jest wbudowany tuner telewizyjny oraz dwa gniazda HDMI.


Seria 550


W ramach Serii 550 dostępne są monitory w grupach SA550 (przekątne 20, 23 i 27 cali) i TA550 (przekątne 20, 23, 24 i 27 cali). Wszystkie modele są dostępne z wyświetlaczem LED, pobierają tylko 0,3 W energii elektrycznej w stanie uśpienia. Monitory z grupy SA550 oferują czas reakcji wyświetlacza na poziomie 2 ms, wyposażono je także w czujnik oświetlenia i ruchu (automatycznie zmniejsza jasność obrazu, gdy zajdzie taka możliwość) i funkcję wyświetlania stopnia zużycia energii (Energy Tree). Natomiast grupa TA550 charakteryzuje się wbudowanym tunerem telewizyjnym i dwoma gniazdami HDMI.

A to już wiesz?  SMX-F70 - pierwsza w historii kamera SD z matrycą CMOS

Seria 750


To zaawansowane grupy monitorów SA750 oraz TA750 (w każdej grupie po dwa modele – 23 i 27 cali). Urządzenia te umożliwiają wyświetlanie trójwymiarowego obrazu oraz odwzorowanie pełnej palety barw sRGB na wyświetlaczu zbudowanym w technologii Ultra Clear Panel. Dodatkowo, modele z grupy TA750 oferują możliwość konwersji obrazu dwuwymiarowego do postaci trójwymiarowej, wyposażono je też w tuner telewizyjny i dwa gniazda HDMI. Tymczasem monitory z grupy SA750 oferują czas reakcji wyświetlacza na poziomie 2 ms, wyposażono je także w czujnik oświetlenia i ruchu (automatycznie zmniejsza jasność obrazu, gdy zajdzie taka możliwość) i funkcję wyświetlania stopnia zużycia energii (Energy Tree).


Hub Monitor


Seria Hub Monitor to dwie grupy monitorów – CA550 i CA750 (w każdej dostępne dwa modele – 23- i 27-calowy). Wyposażono je w centralny hub USB 3.0, ułatwiający podłączenie różnych urządzeń (drukarki, myszki, klawiatury, telefonu komórkowego) i „zbiorcze” podłączenie ich do laptopa przy pomocy jednego kabla. Możliwe jest także ładowanie urządzeń zasilanych bateriami bezpośrednio z monitora. W modelach CA550 laptop przyłączany jest do komputera poprzez kabel USB, zaś w modelu CA750 może być podłączony także drogą bezprzewodową (w ten sposób także jest transmitowany obraz do wyświetlenia na monitorze).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy