Wiadomości branżowe

NX11 i pięć obiektywów z systemem i-Function

Samsung ma dobre informacje dla fanów fotografii: już niebawem na rynku pojawi się aparat NX11, następca doskonale przyjętego NX10. Aparat ten jest kompatybilny z nową linią obiektywów z systemem i-Function.  NX10

Samsung ma dobre informacje dla fanów fotografii: już niebawem na rynku pojawi
się aparat NX11, następca doskonale przyjętego NX10. Aparat ten jest kompatybilny
z nową linią obiektywów z systemem i-Function.


 


NX10 spotkał się z pozytywnymi recenzjami ekspertów i bardzo dobrymi ocenami ze strony użytkowników. Aparat NX11 jest jego ulepszoną wersją. Podobnie jak poprzednik, jest to tak zwany systemowy aparat kompaktowy
– urządzenie łączące w sobie małe wymiary i wagę aparatu kompaktowego z zaawansowaną technologią spotykaną w lustrzankach, jaką jest na przykład wymienna optyka i duża matryca. Zmianie uległ kształt obudowy – teraz aparat lepiej leży w dłoni, co ma znaczący wpływ na komfort fotografowania i – co za tym idzie – efekt finalny.


 


Maksymalne wykorzystanie potencjału aparatów z serii NX umożliwi pięć nowych obiektywów z systemem
i-Function, który zdecydowanie ułatwia i przyspiesza wykonanie zdjęcia. Umiejscowiony na obiektywie przycisk      i-Function umożliwia szybki dostęp do ustawień ręcznych, a pierścień ostrości pozwala zmieniać poszczególne parametry. Dzięki temu możemy sprawnie i szybko przełączać się między ustawieniami czasu naświetlania, przysłony, korekty ekspozycji, balansu bieli i czułości ISO.


 


W nowej serii znalazł się obiektyw long zoom Samsung 18-200mm. Model ten wyposażono w tryby, które pozwalają na nagrywanie wysokiej jakości materiałów filmowych. Nowy obiektyw ma również szybki i cichy autofocus – zastosowano w nim Samsung Voice Coil Motor (VCM), technologię, dzięki której na nagranych filmach nie będzie słychać dźwięku auto-focusa. Obiektyw posiada także optyczną stabilizację obrazu (OIS).


 


Samsung przedstawił też lekki, kompaktowy, ultraszerokokątny obiektyw 16mm F2.4 typu pancake. Jego jasna przysłona pozwala uchwycić szerszy kadr nawet w słabym świetle oraz osiągnąć małą głębię ostrości. Nowy obiektyw, dzięki niewielkim rozmiarom i eleganckiemu wyglądowi, idealnie pasuje do stylowych aparatów serii NX, a szeroki kąt jest doskonały do fotografowania krajobrazów czy ujęć z głębszą perspektywą.

A to już wiesz?  Zbuduj swoją społeczność z nowym Samsung GALAXY [email protected]

 


Dzięki ultradźwiękowemu napędowi (SSA – Super Sonic Activator), nowy Samsung Macro 60mm, dysponuje szybkim i cichym autofocusem, posiada również optyczną stabilizację obrazu. Bardziej zaawansowanych użytkowników na pewno ucieszy możliwość ręcznego dostrojenia ostrości, dzięki opcji FTM (Full-Time Manual Focus).


 


W ofercie pojawił się również bardzo jasny obiektyw portretowy 85mm F1.4, przeznaczony dla profesjonalistów. Obiektyw ten, podobnie jak Samsung 60mm Macro, posiada ultradźwiękowy napęd (SSA) oraz możliwość ręcznego wyostrzania, dając fotografom większą kontrolę nad ich preferowanymi ustawieniami.


 


Samsung 16-80mm to uniwersalny, zaawansowany obiektyw dedykowany zarówno kręceniu filmów, jak i robieniu zdjęć. Podobnie jak 18-200mm, 16-80mm ma szybki, cichy autofocus, optyczną stabilizację obrazu oraz Voice Coil Motor (VCM).


 


„Samsung wciąż rozwija swoją technologię i rozbudowuje kategorię foto. Pięć nowych obiektywów stanowi takie właśnie zapewnienie i świadectwo rosnącego potencjału systemowych aparatów kompaktowych. 
To urządzenia, z których z powodzeniem mogą korzystać profesjonaliści, lecz ich obsługa jest na tyle prosta, że nie sprawi żadnych problemów tym, którzy rozpoczynają przygodę z fotografią. Nie poprzestajemy na tej koncepcji, mamy dużo planów na rozwój tej kategorii aparatów i stopniowo będziemy wprowadzać je do świata fotograficznych technologii” – mówi Hyunho Chung, Executive Vice President and Head of the Digital Imaging Business, Samsung Electronics.


Poniżej prezentujemy tabelkę ze specyfikacją wszystkich obiektywów:


 


 SAMSUNG


18-200mm


F3.5-6.3 ED OISSAMSUNG


16mm F2.4SAMSUNG 60mm


F2.8 Macro ED OIS SSASAMSUNG 85mm


F1.4 ED SSASAMSUNG


16-80mm


F3.5-4.5 OISOgniskowaf=18-200mmf=16mmf=60mmf=85mmf=16-80mm   Kąt widzenia75.9°-8.0°82.6°26.4°18.8o 82.6-19.9°PrzysłonaF3.5-6.3


(Min. F22)F2.4


(Min. F22)F2.8


 (Min. F22)F1.4


(Min. F22)F3.5-4.5


(Min. F22)OISOXOXODostępność


 MajLipiecSierpieńPaździernikGrudzień      


A to już wiesz?  Samsung Eco Bubble Wash Guide

 


[Właściwości i dane techniczne podlegają zmianom bez powiadomienia]


 


 


 


 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy