Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Nowy Marketing Unit Manager w Samsung Electronics Polska

Z początkiem lipca tego roku do zespołu Samsung Electronics Polska dołączył Marek Rawicki, który objął stanowisko Marketing Unit Managera i będzie odpowiadał za komunikację marketingową i sprzedażową urządzeń mobilnych, w tym

Z początkiem lipca tego roku do zespołu Samsung Electronics Polska dołączył Marek Rawicki, który objął stanowisko Marketing Unit Managera i będzie odpowiadał za komunikację marketingową i sprzedażową urządzeń mobilnych, w tym smartfonów i tabletów marki Samsung.

Marek Rawicki pracował dotychczas w Kompanii Piwowarskiej, gdzie odpowiadał początkowo za komunikację marketingową marki Dębowe, a później Tyskie. Dla tej ostatniej przeprowadził dobrze znaną kampanię marketingową z 2008 roku „Wywieś flagi, pomóż naszym”. Marek odpowiadał także za rebranding marki Tyskie wraz z całkowitą zmianą opakowania tego flagowego produktu Kompanii Piwowarskiej. Te działania odwróciły trend spadkowy piwa Tyskie, co jest osobistym sukcesem Marka Rawickiego.

Po sukcesach w zespole marketingowym Marek rozpoczął swoją przygodę ze sprzedażą. Najpierw został managerem odpowiedzialnym za Field Force kanału nowoczesnego w Kompanii Piwowarskiej, a następnie Channel Marketing dyrektorem.

Przed Kompanią Piwowarską Marek Rawicki pracował również w Masterfoods Polska, gdzie zajmował się sprzedażą, a następnie komunikacją marketingową marki Twix (Brand Manager).

Marek jest uznanym ekspertem w cennych dla Samsung Electronics Polska obszarach. Jestem przekonany, że jego pasja i doświadczenie zagwarantują naszym produktom mobilnym najlepszą pozycję na rynku – powiedział Jacek Balicki, Dyrektor Marketingu Samsung Electronics Polska.

 

Informacje o Samsung Electronics

Samsung Electronics Co., Ltd. to globalny lider w dziedzinie półprzewodników, telekomunikacji, mediów cyfrowych oraz konwergencji cyfrowej. W 2011 roku firma odnotowała łączną sprzedaż w wysokości 143,1 mld dolarów. Samsung zatrudnia około 206 000 osób w 197 biurach zlokalizowanych w 72 krajach i składa się z dwóch oddzielnych organizacji, które koordynują pracę dziewięciu działających niezależnie jednostek biznesowych: Digital Media & Communications (Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging) oraz Device Solutions (Memory, System LSI oraz LCD). Uznawany za jednego z liderów branży na podstawie szeregu kryteriów ekonomicznych, środowiskowych i społecznych, Samsung Electronics został najwyżej notowaną firmą technologiczną w zestawieniu 2011 Dow Jones Sustainability Index. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.samsung.com.

 

A to już wiesz?  Samsung stawia na Smart Culture

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy