Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Dwa telefony w jednym – Samsung Galaxy Y Duos

Samsung wprowadza na polski rynek nowoczesny smartfon umożliwiający wykonywanie połączeń z dwóch kart SIM bez konieczności przełączania się pomiędzy nimi – Samsung Galaxy Y Duos. Telefon został wyposażony w dotykowy

Samsung wprowadza na polski rynek nowoczesny smartfon umożliwiający wykonywanie połączeń z dwóch kart SIM bez konieczności przełączania się pomiędzy nimi – Samsung Galaxy Y Duos. Telefon został wyposażony w dotykowy wyświetlacz QVGA o rozdzielczości 3.14” i system operacyjny Android 2.3. 

Nowy smartfon to oferta dla osób, które w codziennej komunikacji używają dwóch numerów komórkowych, ale nie lubią nosić ze sobą dwóch urządzeń. GALAXY Y Duos doskonale odpowiada na ich potrzeby, a przy tym oferuje jeszcze więcej.  To jeden z niewielu telefonów na rynku, który pozwala na odbieranie połączeń z dwóch kart sim w tym samym czasie. Umożliwia to funkcja Dual Sim Always On, która zapewnia stałe czuwanie obu numerów.

GALAXY Y Duos został wyposażony w jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych na rynku – Android w wersji 2.3. Ten intuicyjny i łatwy w obsłudze system oferuje pełne spektrum możliwości komunikacyjnych, rozrywkowych i multimedialnych. Funkcje Google Mobile Service pozwalają na głosowe przeszukiwanie zasobów Google, odbieranie poczty z Gmaila, oglądanie klipów z YouTube, korzystanie z Google Maps, czy też komunikowanie się ze znajomymi za pomocą Google Talk. Jednak ten komunikator, to nie jedyna funkcja, która zapewnia stałą komunikację z przyjaciółmi. Usługa ChatOn umożliwia szybki kontakt ze znajomymi, a Social Hub pozwala na łatwą aktualizację Facebooka i Twittera. Dodatkowo więcej aplikacji i gier można pobrać ze sklepu Google Play lub Samsung Apps.

O szybkie i komfortowe korzystanie z tych wszystkich funkcji dba wydajny procesor o taktowaniu 832 MHz oraz dotykowy ekran o przekątnej 3.14”. Z kolei komunikację GALAXY Y Duos z innymi urządzeniami zapewnia moduł transmisji HSDPA (do 7,2 Mb/s), Bluetooth 3.0, USB 2.0 oraz router WIFI 802.11a/b/g/n i a-GPS. A długi czas pracy urządzenia zapewnia litowo-jonowa bateria o pojemności 1300 mAh.   

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 599 zł brutto.

A to już wiesz?  Kreatywny GALAXY Note II wkracza do Polski

Nazwa urządzenia

Samsung GALAXY Y Duos (GT-S6102)

System operacyjny

Android 2.3 (Gingerbread)

Procesor

Procesor 832 MHz / 384 MB RAM

Transmiter dual-SIM

Transmiter dwóch kart SIM – cały czas aktywnych

Transmisja
danych

HSDPA 7.2Mb/s
Wi-Fi b/g/n,
Bluetooth 3.0, USB 2.0, GPS

Ekran

3.14” QVGA (320×240)

Kamera

3 Mpix

Wideo

Kodeki: MPEG4, H.263, H.264

Odtwarzanie: VGA, do 30 kl./s

Nagrywanie: QVGA, 24 kl./s

Audio

Kodeki: MP3, OGG, AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, AMR-WB, WAV, MID

Gniazdo słuchawek 3,5 mm, Odtwarzacz MP3

Radio FM z RDS

Funkcje dodatkowe

Samsung TouchWiz 3.0

Samsung Apps – sklep z aplikacjami, darmowe i płatne (karta kredytowa, premium SMS)

Samsung Kies – synchronizacja z komputerem PC

Social Hub – zintegrowana skrzynka wiadomości (e-mail, SMS), lista  kontaktów, kalendarze

Komunikator Samsung ChatON

Czujniki

Położenia i przyspieszenia, zbliżeniowy

Pamięć

160 MB pamięci użytkownika, 2 GB karta w standardzie

Czytnik kart microSD (do 32GB)

Wymiary

109,8 x 60 x 11.95 mm, 109 g

Bateria

Akumulator litowo-jonowy 1300 mAh

* Wszystkie funkcje, cechy, specyfikacje i inne informacje o produkcie zawarte w tym dokumencie, a także (choć nie tylko) o jego zaletach, projekcie, cenie, komponentach, wydajności, dostępności i możliwościach, mogą ulec zmianie bez powiadomienia ani zobowiązań.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy