Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Dziel się zabawą ze smartfonem Samsung GALAXY Beam

Firma Samsung Electronics Co., Ltd, przedstawiła podczas targów Mobile World Congress 2012 w Barcelonie Samsung GALAXY Beam – smartfon z projektorem, który umożliwia użytkownikom wyświetlanie multimediów na dużym ekranie.GALAXY Beam pozwala

Firma Samsung Electronics Co., Ltd, przedstawiła podczas targów Mobile World Congress 2012 w Barcelonie Samsung GALAXY Beam – smartfon z projektorem, który umożliwia użytkownikom wyświetlanie multimediów na dużym ekranie.

GALAXY Beam pozwala pokazywać zdjęcia, wideo lub inne media cyfrowe rodzinie i przyjaciołom poprzez bezpośrednie rzutowanie obrazu na ściany, sufity lub dostępne powierzchnie, aby każdy mógł uczestniczyć w zabawie bez tłoczenia się wokół małego ekranu smartfona. Jasny projektor o mocy 15 lumentów umożliwia swobodne dzielenie się pamiętnymi chwilami życia bez specjalnych przygotowań i w dobrej jakości, nawet pod otwartym niebem.

„GALAXY Beam zapewnia mobilną swobodę, oferując unikatową możliwość wspólnego oglądania treści cyfrowej — w każdym miejscu i o każdej porze — choć jest równie kompaktowy i przenośny, jak każdy inny smartfon na rynku”, powiedział JK Shin, President IT & Mobile Communications Division w Samsung Electronics.

„GALAXY Beam to urządzenie zrodzone z wnikliwości i innowacyjności firmy Samsung. Dowodzi ono naszego zaangażowania w dostarczanie konsumentom produktów, które pozwalają im wyrażać siebie i spełniać marzenia”.

Filmy, mapy, informacje biznesowe, gry — GALAXY Beam może przedstawiać szeroką gamę treści multimedialnych w postaci ostrego obrazu wysokiej rozdzielczości o szerokości nawet 50 cali (ok. 125 cm). Urządzenie jest wyposażone w specjalną aplikację do obsługi projektora, która umożliwia wybranie treści i rozpoczęcie projekcji w kilku prostych krokach.

Teraz można dodać odrobinę nastroju do spotkań z przyjaciółmi, błyskawicznie zmieniając każdy pokój lub taras w minikino domowe poprzez wyświetlanie wideoklipów na suficie lub ścianie za jednym dotknięciem przycisku. Można tez uwiecznić najciekawsze wakacyjne zdarzenia za pomocą wbudowanego aparatu o rozdzielczości 5 MP, a następnie wyświetlić je członkom rodziny z akompaniamentem muzycznym bezpośrednio z urządzenia, aby każdy mógł uczestniczyć w pokazie.

Jeśli chodzi o młodych użytkowników, którzy cenią ciągły, natychmiastowy dostęp do cyfrowej treści i rozrywki, GALAXY Beam wprowadza nowy sposób współdzielenia jej. To nie zwykły telefon, lecz poręczne cyfrowe narzędzie, nadające się do użytku w każdym miejscu, które może uatrakcyjnić uliczne spotkanie, zmienić atmosferę niewielkiego przyjęcia albo po prostu przemienić zwykłe chwile dnia we wspólne przeżycie. GALAXY Beam pozwala błyskawicznie ożywić urodzinowe przyjęcie poprzez wyświetlenie wideoklipów z YouTube lub Hulu bezpośrednio na suficie lub drzwiach. Podobnie studenci mogą wspólnie oglądać wideo albo materiały edukacyjne w pokojach akademika albo na wspólnej sali, zmieniając grupową naukę w zupełnie nowe, interaktywne doświadczenie. GALAXY Beam nadaje się również idealnie do pełnych akcji, interaktywnych gier: użytkownicy mogą zainstalować własne gry albo wybrać jeden spośród ponad 1000 tytułów dostępnych w Game Hub, wirtualnym sklepie z grami, a następnie wyświetlić je współgraczom albo widzom, aby zmienić grę w niezwykłe, interaktywne przeżycie. Ponadto GALAXY Beam jest wygodnym narzędziem dla pracowników firm średniej wielkości. Agent nieruchomości może zademonstrować klientowi interesujące obiekty, a architekt może pokazać współpracownikom szkice lub projekty w miejscu, w którym stanie budynek.

A to już wiesz?  Samsung ATIV One 7 – kompletne centrum rozrywki dla całej rodziny

Pomimo w pełni funkcjonalnego, wbudowanego projektora GALAXY Beam nie idzie na żadne kompromisy pod względem stylu i przenośności — ma grubość zaledwie 12,5 mm i elegancką, ergonomiczną konstrukcję. Działa pod kontrolą systemu Android 2.3 Gingerbread i jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,0 GHz, co gwarantuje dużą wszechstronność i szybkie reakcje interfejsu użytkownika. 8 GB wbudowanej pamięci zapewnia dużo miejsca na przechowywanie multimediów, a pojemna bateria 2000 mAh oferuje większą moc wyświetlania i większą swobodę.   

Samsung GALAXY Beam będzie wystawiany na targach Mobile World Congress 2012.

Samsung GALAXY Beam — dane techniczne produktu

 

Sieć

HSPA 14.4/5.76 850/900/1900/2100

EDGE/GPRS 850/900/1800/1900

System operacyjny

 Android 2.3 (Gingerbread)

Ekran

 4.0” 480×800 (WVGA) TFT

Procesor

 dwurdzeniowy 1,0 GHz

Kamera

5 MP autofokus + 1,3 MP / lampa błyskowa

Wideo

MPEG4, H.263, H.264, WMV, DivX

Nagrywanie/odtwarzanie: 720p, 30 klatek/s

Audio

MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA

Łączność

BT 3.0+HS, 802.11 b/g/n 2.4GHz, MicroUSB, USB 2.0,
 gniazdo słuchawek 3,5 mm

Aplikacje PC

 Samsung Kies 2.0

Pamięć

6 GB RAM + 8 GB pamięci wewnętrznej, gniazdo MicroSD (do 32 GB)

Wymiary

64,2 x 124 x 12,5 mm, 145,3 g

Bateria

2000 mAh

 

* Wszystkie funkcje, cechy, specyfikacje i inne informacje o produkcie zawarte w tym dokumencie, w tym (choć nie tylko) o jego zaletach, projekcie, cenie, komponentach, wydajności, dostępności i możliwościach, mogą ulec zmianie bez powiadomienia ani zobowiązań.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy