Fajne i tanie Firmy

Lenovo wprowadza trzy nowe komputery stacjonarne dla małych firm

Lenovo wprowadza trzy nowe komputery stacjonarne dla małych firm
Firma Lenovo zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie trzech nowych komputerów stacjonarnych: · ThinkCentre Edge 71 · ThinkCentre Edge 71z all-in-one (AIO) · oraz wysokiej klasy modelu ThinkCentre

Firma Lenovo zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie trzech nowych komputerów stacjonarnych:

· ThinkCentre Edge 71
· ThinkCentre Edge 71z all-in-one (AIO)
· oraz wysokiej klasy modelu ThinkCentre Edge 91.

Komputery te opracowano specjalnie z myślą o zaspokojeniu potrzeb użytkowników z małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), którzy mogą dzięki nim pracować wydajniej. Oferują one unikalny styl, wysoką wydajność oraz proste w użyciu funkcje wymagane do efektywnej pracy.

Użytkownicy będą mogli poznać wszystkie nowe modele komputerów ThinkCentre Edge oraz inne produkty Lenovo w specjalnie przygotowanej ciężarówce Lenovo DO, która odwiedza 17 miejscowości w Europie w ramach wyjątkowej trasy „Lenovo DO Tour”. Oprócz zapoznania się z produktami Lenovo odwiedzający będą mogli porozmawiać ze specjalistami z firmy Lenovo, korzystać z gier lub uczestniczyć w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, a miejscowi muzycy i inni wykonawcy zapewnią rozrywkę dla całej rodziny. Aktualne ciężarówka Lenovo znajduje się na Słowacji.

„Te najnowsze komputery stacjonarne doskonale uzupełniają rodzinę produktów ThinkCentre Edge. Zostały opracowane specjalnie dla małych i średnich firm” — powiedział Tomasz Byskosz, marketing manager w Lenovo Polska. „Uwzględniliśmy wszystkie najważniejsze dla MŚP aspekty: profesjonalny wizerunek, wydajność, prostotę oraz cenę dopasowaną do budżetu”.

Wizerunek ma znaczenie
Komputery stacjonarne też mogą wyglądać atrakcyjnie! Nowa rodzina komputerów stacjonarnych ThinkCentre Edge różni się od tradycyjnych biznesowych komputerów PC czarną, błyszczącą obudową oraz 20-calowym wyświetlaczem w wersji AIO. Błyszcząca jest nawet przednia powierzchnia modeli ThinkCentre Edge 71 i 91 w formacie tower i SFF. Do komputerów tych dobrze pasuje bezprzewodowa klawiatura ThinkPad Edge (opcjonalnie). Jest odporna na zalania i przypomina znaną z laptopów
ThinkPad Edge nowoczesną klawiaturę z klawiszami wystającymi od dołu, a jednocześnie zachowuje komfort i jakość reakcji tradycyjnej klawiatury ThinkPad. Aby jeszcze bardziej udoskonalić wygląd komputerów stacjonarnych ThinkCentre Edge 71 i 91, usunięto z nich przestarzałe złącza.

A to już wiesz?  Samsung wprowadza oficjalną aplikację Chelsea FC dla smartfonów z systemem bada i Android

Komputery klasy profesjonalnej
Nowe komputery stacjonarne bez wątpienia mogą pełnić rolę wydajnych urządzeń biznesowych dla MŚP w ciągu dnia, a także doskonałych urządzeń rozrywkowych do oglądania filmów i telewizji, słuchania muzyki oraz relaksu po godzinach. Użytkownicy mogą korzystać z wysokiej wydajności dzięki procesorom do poziomu Intel® Core™ i5 w komputerze AIO i do poziomu Core™ i7 Quad Core w modelach ThinkCentre Edge 71 i 91. Wszystkie te komputery uruchamiają się wyjątkowo szybko. Modelowi ThinkCentre Edge 91 zajmuje to zaledwie 14 sekund1 dzięki certyfikacji Lenovo Enhanced Experience 2.0 for Windows 7.

Inne cechy i funkcje:

Duża pojemność pamięci masowej: do 16 GB pamięci w modelu ThinkCentre Edge 91, obsługa dysku twardego o pojemności do 1 TB, opcjonalny dysk SSD o pojemności do 160 GB w modelach ThinkCentre Edge 91 i Edge 71z.

Zaawansowana, wydajna grafika: do wyboru opcjonalna, osobna karta graficzna ATI Radeon lub układ graficzny Nvidia w modelu Edge 91 i Edge 71.

Różne funkcje ułatwiające pracę: odtwarzacz DVD i opcjonalna nagrywarka w ThinkCentre Edge 91, wiele gniazd USB i opcjonalny czytnik wielu kart pamięci, zabezpieczenia w postaci wyłączenia gniazd USB oraz ochrona hasłem BIOS i dysku twardego.

Usprawniona konstrukcja
Nowe modele pozwalają zapomnieć o typowych problemach związanych z komputerami, dzięki czemu pracuje się z nimi jeszcze przyjemniej i wydajniej. Wymiana dysku i rozbudowa pamięci masowej nie wymaga żadnych narzędzi i trwa zaledwie kilka minut. Ukryty, gumowany uchwyt ułatwia przenoszenie komputerów AIO i ThinkCentre 712. Komputer stacjonarny ThinkCentre Edge 71 nie wymaga rozszerzającej karty graficznej, by umożliwiać wyjątkowo ekonomiczną pracę z dwoma monitorami
za pośrednictwem gniazd VGA i DVI, a komputer stacjonarny ThinkCentre Edge 91 może obsługiwać
aż cztery monitory.

Wszystkie modele są wyposażone w narzędzia z pakietu ThinkVantage Technologies firmy Lenovo, takie jak Rescue and Recovery, Power Manager i System Update do łatwego przywracania działania, zarządzania i aktualizacji komputerów. Jeżeli małe i średnie firmy będą potrzebować fachowej pomocy, mogą skorzystać z programu Lenovo ThinkPlus Priority Support, oferującego różne usługi: od ochrony przed uszkodzeniami i wypadkami po pomoc techniczną i tworzenie kopii zapasowych online.

A to już wiesz?  Polacy bardziej ufają mediom

Dostępność3
ThinkCentre Edge 71, 91 i ThinkCentre Edge 71z all-in-one będą dostępne w Polsce od połowy drugiej listopada. Komputery będą dostępne za pośrednictwem partnerów biznesowych Lenovo oraz witryny www.lenovo.com.

Najnowsze informacje z firmy Lenovo można uzyskać, korzystając z kanałów RSS Lenovo oraz polskiego fanpage w serwisie Facebook.
1 Model z dyskiem SSD. W komputerach z certyfikatem Lenovo Enhanced Experience 2.0 for Windows® 7 zastosowano technologię RapidBoot do uruchamiania systemu o około 20 sekund szybciej niż na typowym komputerze z systemem Windows® 7. Porównano uśrednione dane z komputerów Lenovo EE 2.0 z uśrednionymi danymi dotyczącymi 42 produktów konkurencyjnych o podobnej konfiguracji. Test przeprowadzono w Laboratorium CNET w Pekinie w listopadzie 2010 r. przy użyciu niezależnego narzędzia Microsoft VTS do pomiaru czasu uruchamiania, zamykania i wznawiania działania systemu, a także innych wskaźników wydajności systemu Windows 7®. Dane dotyczące komputerów konkurencji i Lenovo uśredniono i porównano w celu wyliczenia podanych parametrów. Wydajność może być różna w przypadku różnych modeli i konfiguracji.
2 Dostępne w modelach o formacie tower.
3 Ceny nie obejmują podatków ani kosztów wysyłki, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i podlegają określonym warunkom. Ceny sprzedawców mogą się różnić. Cena nie obejmuje wszystkich reklamowanych funkcji. Wszystkie oferty są uzależnione od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty i specyfikacji produktów w dowolnym czasie i bez powiadomienia.

Lenovo DO TOUR — informacje
Postoje ciężarówki Lenovo w dziewięciu krajach europejskich to część 37-dniowej trasy o nazwie „Lenovo DO Tour”, która rozpoczęła się w Warszawie 25 sierpnia, a zakończy w Ankarze 16 października 2011 r. Specjalnie przygotowana ciężarówka Lenovo zatrzymuje się w 17 miejscowościach w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech, w Serbii, Rumunii, Bułgarii, Grecji i Turcji. Lenovo DO Tour odbywa się nie tylko na trasie ciężarówki, ale też w Internecie. W konkursie internetowym można wziąć udział pod adresem www.lenovodotour.com. Do wyboru jest dziewięć wyzwań związanych z takimi tematami, jak środowisko, edukacja, dostęp do techniki, rozrywka, sztuka i projektowanie, wydajność i szybkość, reklama i inne. Do wygrania jest wiele produktów Lenovo, a nagrodą główną jest tygodniowa wycieczka do Pekinu.

A to już wiesz?  Jeśli poczta, to poczta.wp.pl

O firmie Lenovo
Firma Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) jest producentem urządzeń elektronicznych do użytku osobistego
i czwartym pod względem wielkości dostawcą komputerów PC na świecie. Firma obsługuje klientów w ponad
160 krajach, a jej obroty sięgają 21 miliardów USD. Lenovo koncentruje się na konstruowaniu komputerów
i mobilnych urządzeń internetowych o wyjątkowej jakości. Filarami działalności firmy są innowacyjność, efektywny łańcuch dostaw na całym świecie oraz konsekwentna realizacja strategii biznesowej. Od czasu przejęcia przez Grupę Lenovo działu komputerów osobistych IBM firma opracowuje, produkuje i sprzedaje niezawodne, wysokiej jakości, bezpieczne i łatwe w użyciu produkty techniczne oraz usługi. Lenovo produkuje biznesowe komputery legendarnej marki Think, konsumenckie komputery marki Idea, a także serwery, stacje robocze oraz mobilne urządzenia internetowe, takie jak tablety i smartfony. Lenovo posiada duże ośrodki badawcze w Yamato w Japonii, Pekinie, Szanghaju i Shenzen w Chinach oraz w Raleigh w Północnej Karolinie (USA). Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.Lenovo.com

http://www.pressoffice.pl/komputer,t449810886?more=600027826

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy