Fajne i tanie

Multimedia HD z gniazdka elektrycznego

Multimedia HD z gniazdka elektrycznego – Powerline ZyXEL PLA-401 v4 Firma ZyXEL Communications prezentuje najnowszą wersję adaptera powerline, umożliwiającego stworzenie domowej sieci z wykorzystaniem instalacji

Multimedia HD z gniazdka elektrycznego – Powerline ZyXEL PLA-401 v4

Firma ZyXEL Communications prezentuje najnowszą wersję adaptera powerline, umożliwiającego stworzenie domowej sieci z wykorzystaniem instalacji elektrycznej. ZyXEL PLA-401 v4 dzięki swoim możliwościom i funkcjom może być używany także w przypadku tak wymagających zastosowań, jak strumieniowa transmisja wideo w jakości HD.

Dane z prędkością 200 Mb/s

Zasada działania powerline jest prosta: przewody elektryczne służą jako nośniki danych. Nowa wersja powerline ZyXEL PLA-401 v4 należy do najszybszych urządzeń w swojej klasie. Osiąga przepustowość do 200 Mb/s. Praktyczna prędkość osiągana przez użytkownika wynosi ok. 80 Mb/s, co jest w pełni porównywalne z wartościami zwykłego Ethernetu czy najszybszego standardu WiFi 802.11n.

Q&S dla transmisji usług Triple-Play

Nie ma znaczenia, czy poprzez sieć elektryczną przesyłana będzie rozmowa VoIP, e-maile czy wideo w wysokiej rozdzielczości. Dzięki oferowanej przez urządzenie funkcji QoS można w jednym momencie przesyłać większą ilość usług wrażliwych na opóźnienia i utratę danych. ZyXEL PLA-401 v4 jest przystosowany do Triple-Play, dzięki czemu zapewnia rozrywkę w wysokiej jakości bez zagrożenia zakłóceniami.

Prosto i bezpiecznie

Obsługa powerline ZyXELa jest prosta i nie wymaga specjalnej wiedzy technicznej. Urządzenie wystarczy podłączyć do gniazdka elektrycznego i wpiąć do niego kable sieci Ethernet, żeby ustanowić gotową do użytku sieć. Naciśnięcie przycisku ENCRYPT umożliwia dodatkowo zaszyfrowanie przesyłu za pomocą 128-bitowego klucza, co powoduje, że komunikacja pomiędzy urządzeniami powerline jest całkowicie bezpieczna.

Energooszczędność w atrakcyjnej cenie

Urządzenie powerline ZyXEL PLA-401 v4 pracuje 24 godziny na dobę przez cały rok. W związku z tym wyposażono go w unikatową funkcję hibernacji, dzięki czemu utrzymuje zużycie energii na niskim poziomie. Jeżeli powerline stwierdzi, że podłączony do niego kabel Ethernet jest odłączony, automatycznie przejdzie w tryb stand-by, co pozwala na oszczędzenie do 70% energii elektrycznej.

A to już wiesz?  Telefon w prezencie świątecznym

ZyXEL PLA-401 v4 można nabyć za pośrednictwem: Action, eD’system, RRC i AB. Rekomendowana cena pary produktów w zestawie Starter Kit dla użytkownika końcowego to 70 EUR (ok. 280 zł). Więcej informacji znajduje się na stronie www.zyxel.pl.

###

Informacje o ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications powstała w 1989 r., a swoją siedzibę ma na Tajwanie. Jest wiodącym dostawcą kompletnych rozwiązań dostępu szerokopasmowego. Od czasów, gdy była jednym z pierwszych producentów modemów, przeszła wiele przekształceń zgodnie z potrzebami dynamicznie zmieniającej się branży sieciowej. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MSP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne.

Firma zatrudnia 3200 osób i ma dystrybutorów w 70 krajach, docierając do ponad 150 rynków regionalnych. W skład ZyXEL Communications wchodzi 29 spółek zależnych i biur handlowych, a także trzy centra badawczo-rozwojowe na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy