Wiadomości branżowe

Nowy premium DECT Panasonic z Bluetooth i nianią elektroniczną

Nowy premium DECT Panasonic z Bluetooth i nianią elektroniczną
Warszawa, 31 sierpnia 2011 r. – Firma Panasonic informuje o rozszerzeniu oferty cyfrowych telefonów bezprzewodowych DECT z segmentu premium o model KX-TG8611PDM.Nowy model cyfrowego telefonu bezprzewodowego DECT to idealne rozwiązanie

Warszawa, 31 sierpnia 2011 r. – Firma Panasonic informuje o rozszerzeniu oferty cyfrowych telefonów bezprzewodowych DECT z segmentu premium o model KX-TG8611PDM.

Nowy model cyfrowego telefonu bezprzewodowego DECT to idealne rozwiązanie łączące elegancki design, łatwość obsługi i unikalne technologie.

Telefon DECT KX-TG8611PDM został opracowany w duchu nowoczesnej i eleganckiej stylizacji, wyróżniającej go wśród aparatów klasy premium. Stylowy wygląd, oraz komfort i wygodę użytkowania zapewnia smukła obudowa słuchawki o grubości zaledwie 24mm, wykonana z wysokiej jakości materiału.

W słuchawkę wbudowany został kolorowy, podświetlany ekran LCD dużej rozdzielczości o przekątnej 1,8 cala, wykonany w technologii TFT (thin film transistor). Jest to nowoczesny wyświetlacz, zapewniający wysoki kontrast, dużą jasność, jak i wierne odwzorowanie kolorów nawet przy dużym kącie patrzenia. Dzięki niemu korzystanie z telefonu staje się prostsze i wygodniejsze, oraz niesie ze sobą lepsze wrażenia wizualne.

Unikalna technologia poprawiająca jakość dźwięku wykorzystuje precyzyjny system korekcji błędów, zapewniając użytkownikowi wyraźniejsze, a zarazem bardziej komfortowe rozmowy. Prosta zmiana ustawień korektora umożliwia natomiastowe poprawienie słyszalności dźwięków o wysokiej lub niskiej częstotliwości, pozwalając z łatwością uwypuklić pasmo, które użytkownik słyszy gorzej.

KX-TG8611PDM to także ogromna swoboda użytkowania, możliwa dzięki zastosowaniu w słuchawce technologii Bluetooth™, umożliwiającej połączenie telefonu z kompatybilnym bezprzewodowym zestawem nagłownym. Dzięki temu, użytkownik może swobodnie prowadzić rozmowy bez konieczności trzymania słuchawki w dłoni. Dzięki technologii bezprzewodowej, możliwa jest również synchronizacja książek telefonicznych telefonu KX-TG8611 i telefonów GSM, wyposażonych w Bluetooth™. Rodzicom natomiast, spodoba się tryb elektronicznej niani, czyli funkcja umożliwiająca wykonywanie prac domowych przy jednoczesnym monitorowaniu dziecka. Po aktywacji tej funkcji słuchawka przechodzi w tryb wykrywania dźwięków w pomieszczeniu – w przypadku zarejestrowania płaczu dziecka, nastąpi automatyczne połączenie z inną słuchawką lub z zewnętrznym numerem innego telefonu stacjonarnego, bądź komórkowego.

W telefonie, wbudowano również narzędzia ułatwiające planowanie oraz przechowywanie kontaktów z najbliższymi. Wbudowany kalendarz z funkcją alarmu umożliwia planowanie i zapisywanie ważnych dla użytkownika wydarzeń, o których zostanie powiadomiony alarmem. W widoku miesięcznym możliwe jest przeglądanie wszystkich zdarzeń zapisanych w danym miesiącu. Alarm przypominający o danym wydarzeniu można odkładać w czasie. Telefon został również wyposażony w pojemną książkę telefoniczną, pozwalająca na zapamiętanie do 500 nazw abonentów i ich numerów, zapewniając do nich łatwy i szybki dostęp. Słuchawka umożliwia przesyłanie poszczególnych numerów lub całej książki do opcjonalnej słuchawki dodatkowej.

A to już wiesz?  Samsung European Forum – zapowiedzi na 2011 rok

Nowy telefon DECT KX-TG8611 został zaprojektowany zgodnie z założeniami przyjaznego środowisku programu Panasonic Eco Ideas, gwarantując zwiększoną oszczędność energii. Słuchawka została wyposażona w specjalny klawisz ECO, obniżający moc nadajnika i zużycie energii (pobór mocy w trybie gotowości, wyłączając czas ładowania, poniżej 0,5W).

Najważniejsze funkcje

 • Bluetooth™,
 • Duży, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,8 cala (TFT),
 • Technologia krystalicznego dźwięku,
 • Korektor dźwięku,
 • Filtrowanie połączeń,
 • Zegar z funkcją alarmu,
 • Tryb nani elektronicznej,
 • Tryb Eco uruchamiany naciśnięciem jednego przycisku,
 • Książka telefoniczna na 500 numerów i nazw,
 • Podświetlana klawiatura,
 • 30 polifonicznych dzwonków / 10 polifonicznych sygnałów dzwonka,
 • System głośnomówiący,
 • Pamięć identyfikacji numeru abonenta wywołującego *1,
 • Możliwość zarejestrowania do 6 słuchawek *2,
 • Tryb nocny.

*1 Usługa identyfikacji numeru abonenta wywołującego zależna jest od operatora telekomunikacyjnego.

*2 Wymagane dodatkowe słuchawki.

 

Dane techniczne

 

Pasmo częstotliwości

 

1,9 GHz

Ilość kanałów

 

120 kanałów

Liczba linii telefonicznych

 

1

Kod bezpieczeństwa

 

Ponad 1 milion kodów

Zasilanie

Baza

Zasilacz

Słuchawka

Akumulatorki Ni-MH (AAA) – 2 szt.

Wymiary
(Szer. x Gł. x Wys.)

Baza

119 mm x 88 mm x 45 mm

Słuchawka

48 mm x 24 mm x 154 mm

Zasilacz

72 mm x 76 mm x 43 mm

Waga

Baza

120 g

Słuchawka

110 g

Zasilacz

50 g

 

O Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy