Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Polak wicemistrzem świata na zawodach World Cyber Games 2012 w Chinach

Podczas finałów zawodów World Cyber Games w Chinach Bartosz „Bartas” Tritt reprezentujący Polskę zdobył wicemistrzostwo świata w grze FIFA 2012. W nagrodę otrzymał od sponsora zawodów, firmy Samsung, 5000 dolarów. W drodze do

Podczas finałów zawodów World Cyber Games w Chinach Bartosz „Bartas” Tritt reprezentujący Polskę zdobył wicemistrzostwo świata w grze FIFA 2012. W nagrodę otrzymał od sponsora zawodów, firmy Samsung, 5000 dolarów.

W drodze do finału popularny „Bartas” rozegrał mecze z reprezentantami USA, Chile, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Francji. Dopiero w finale po zaciętej walce nasz zawodnik przegrał z Kaiem „Deto” Wollinem z Niemiec, ulegając stosunkiem meczów 2 : 1.

„To niesamowite uczucie zostać drugim graczem na świecie w grze FIFA 12. Mimo dość ciężkiej przeprawy w grupie, gdzie o wejściu do fazy play-off zadecydowała liczba strzelonych goli, faza pucharowa była dla mnie już bardzo udana, ponieważ pokonałem między innymi mistrza świata z 2010 roku” – mówi Bartosz „Bartas” Tritt.

Finałowy pojedynek, jaki nasz zawodnik rozegrał z Kaiem „Deto” Wollinem, na długo zostanie w pamięci wszystkich kibiców, ponieważ w 118. minucie meczu „Bartas” trafił w słupek. Jak się później okazało, był on wart 5000 dolarów, gdyż o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywał jego przeciwnik.

“Przed turniejem drugie miejsce brałbym w ciemno i było to raczej marzenie, wtedy, osiem lat temu, kiedy rozpocząłem swoją przygodę z grą FIFA. Ale jak widać, marzenia się spełniają, z czego oczywiście bardzo się cieszę. Stać na podium tak ważnego turnieju to niesamowite emocje oraz niezapomniane wspomnienia! – dodaje “Bartas”.

Nagrodę reprezentant Polski przeznaczy na wakacje dla rodziców, którzy wspierają go podczas każdego turnieju.

W Chinach w grze „World of Tanks” wzięła udział również 7-osobowa polska drużyna, która wygrała pięć z siedmiu pojedynków, lecz to niestety nie wystarczyło, aby zakwalifikować się do kolejnej fazy rozgrywek. Na fazie grupowej zakończyli również swoją przygodę Rafał „ParanOid” Kontowicz (StarCraft II) oraz Przemysław „Palladyn” Wadoń (Warcraft III). Następne finały World Cyber Games już za rok.

A to już wiesz?  Zwiększ możliwości Samsung GALAXY Note II dzięki dedykowanym akcesoriom

Poniżej skład reprezentacji Polski, jaka pojechała na WCG 2012:

FIFA 2012 – Bartosz „Bartas” Tritt,

Warcraft III – Przemysław „Palladyn” Wadoń,

StarCraft II – Rafał „ParanOid” Kontowicz.

World Of Tanks – „Zawisza” w składzie: Łukasz Budak „tHcSq_flex”,  Rafał Citko „Nitrouz”, Przemysław Janiszewski „Hedzik”, Andrzej Hołowacz „AndrewHOL87”, Tomasz Kowalczyk „CrazyKetchup”,  Mariusz Kalinowski „Imitator”, Szymon Andruczyk „Parafianin”, Maciej Mańka „butcherr”, Jan Mańko „Thoern”, Krzysztof Wilgorski „Cappo”.

World Cyber Games – jedne z największych e-sportowych zawodów na świecie odbyły się w dniach 29 listopada – 3 grudnia br. w chińskim mieście Kunshan. W finale wzięło udział 500 graczy z 40 krajów, a rozgrywki śledziło ponad 9,5 miliona widzów. Polacy rywalizowali z czołówką profesjonalnych graczy z całego świata w 4 oficjalnych grach WCG 2012: FIFA 2012, StarCraft II, Warcraft III oraz World of Tanks.

Pierwsza edycja World Cyber Games odbyła się w 2000 roku w Seulu i od razu zaskarbiła sobie serca milionów fanów na całym świecie. WCG jest prowadzone przez International Cyber Marketing z Korei Południowej przy udziale firmy Samsung oraz południowokoreańskiego rządu. Polska reprezentacja pierwszy raz pojawiła się na wirtualnych igrzyskach olimpijskich w 2001 roku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy