Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Samsung Smart Hub – HotSpot i bezprzewodowy napęd optyczny

Samsung Smart Hub – HotSpot i bezprzewodowy napęd optyczny
Samsung prezentuje napęd optyczny Smart Hub, który ułatwi życie posiadaczom ultrabooków, tabletów i smartfonów z systemami Windows, Android i iOS. To niewielkie urządzenie zapewnia możliwość między innymi

Samsung prezentuje napęd optyczny Smart Hub, który ułatwi życie posiadaczom ultrabooków, tabletów i smartfonów z systemami Windows, Android i iOS. To niewielkie urządzenie zapewnia możliwość między innymi bezprzewodowego oglądania filmów i słuchania muzyki na telewizorze Smart TV, notebooku, tablecie czy smartfonie. Źródłem multimediów w napędzie Smart Hub jest odtwarzacz CD/DVD lub zewnętrzna pamięć flash. Urządzenie spełnia też funkcję bezprzewodowego punktu dostępu do Internetu i routera, a ponadto pozwala tworzyć kopie bezpieczeństwa na płycie DVD lub zewnętrznym dysku USB.

Napęd optyczny Smart Hub łączy w sobie zalety zewnętrznego odtwarzacza, nagrywarki DVD oraz bezprzewodowego routera. Urządzenie współpracuje z notebookami z systemem Windows oraz MacBookami, a także smartfonami, tabletami i telewizorami Samsung Smart TV. Smart Hub działa m.in. jako bezprzewodowy odtwarzacz płyt CD/DVD, a także plików multimedialnych zapisanych na nośnikach zewnętrznych (USB). Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może komfortowo oglądać filmy lub słuchać muzyki np. na swoim ultrabooku lub tablecie bez potrzeby kopiowania na niego danych. Napęd optyczny Samsung Smart Hub funkcjonuje jako HotSpot i zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu z poziomu komputerów przenośnych, tabletów i smartfonów. Ponadto urządzenie działa jak router i pozwala połączyć ze sobą oraz siecią cztery urządzenia jednocześnie (np. tablet, smartfon, notebook, telewizor Smart TV). Napęd optyczny Smart Hub w pełni integruje się z urządzeniami firmy Samsung wyposażonymi w funkcję AllShare.

Aby obsługiwać napęd Smart Hub za pomocą urządzeń mobilnych, należy zainstalować darmową aplikację Samsung Mobile SMART HUB, która dostępna jest dla smartfonów i tabletów pracujących na systemach Android i iOS. Aplikację można pobrać z Google Play, App Store i Amazon Appstore for Android. Posiada ona intuicyjny interfejs i umożliwia też zdalne zarządzanie plikami, tworzenie kopii zapasowych zdjęć i innych danych oraz dostęp do pomocy on-line.

A to już wiesz?  Ericsson utrzymuje pozycję lidera w Operations Support Systems Magic Quadrant Gartnera

Wbudowana w napęd Smart Hub nagrywarka DVD typu Slim jest w pełni kompatybilna zarówno z systemem Windows 7 jak i Mac OS X. Zastosowanie w nagrywarce technologii Buffer Under Run free eliminuje występowanie błędów w zapisie danych na płytach CD/DVD.

Po zastosowaniu odpowiedniego adaptera Smart Hub może być używany również np. w samochodzie jako źródło filmów, muzyki czy zdjęć przesyłanych bezprzewodowo do tabletów pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach.

Napęd optyczny Samsung Smart Hub SE-208BW będzie dostępny w sugerowanej cenie producenta 305 zł.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy