Wiadomości branżowe

Eliminacje Samsung Athletic Cup 2011 w Ostrowie Wielkopolskim

Na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim w sobotę, 7 maja br., odbędą się eliminacje do zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej – Samsung Athletic Cup. Mityng uświetni swoją obecnością Anna Jagaciak, brązowa

Na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim w sobotę, 7 maja br., odbędą się eliminacje do zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej – Samsung Athletic Cup. Mityng uświetni swoją obecnością Anna Jagaciak, brązowa mistrzyni Europy juniorów w skoku w dal i ambasadorka tegorocznej edycji zawodów. Zwycięzcy eliminacji regionalnych z 16 miast Polski będą rywalizować w finale Samsung Athletic Cup 2011, który rozegra się 12 czerwca br. w Krakowie. 


W sobotę, 7 maja br., na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim odbędą się eliminacje do Samsung Athletic Cup 2011, zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej. Młodzi sportowcy będą rywalizować w sześciu konkurencjach: biegi na 100m, 300m, 600m (kobiety) i 1000m (mężczyźni) oraz pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż. Zwycięzcy eliminacji automatycznie zakwalifikują się do ogólnopolskiego finału zawodów, który rozegra się 12 czerwca br. w Krakowie. 


Głównym celem zawodów Samsung Athletic Cup, organizowanych od 2004 roku przez firmę Samsung Electronics, jest odkrywanie młodych talentów sportowych i umożliwienie im profesjonalnej kariery. Dodatkowo, Samsung Athletic Cup promuje aktywny i zdrowy tryb życia oraz zasady fair play wśród dzieci i młodzieży. 


Rywalizację młodych sportowców w sobotnim mityngu na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim będzie obserwować ambasadorka tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup – Anna Jagaciak. Obecna brązowa medalistka Europy juniorów w skoku w dal i rekordzistka Polski juniorów i młodzieżowców w skoku w dal i trójskoku zaczynała swoją karierę od zwycięstwa w zawodach Samsung Athletic Cup w 2005 roku. Ambasadorem ósmej edycji zawodów jest również inny, znany polski lekkoatleta Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk i 12-krotny mistrz Polski w skoku wzwyż. W ramach tegorocznej edycji zawodów Samsung Athletic Cup 2011 odbędzie się 16 eliminacji regionalnych. Kolejne eliminacje do finału odbędą się 12 maja w Częstochowie, 14 maja w Kędzierzynie-Koźlu i Kielcach oraz 15 maja w Szczecinie.


Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: http://www.sport.samsung.pl/

A to już wiesz?  GALAXY Tab WiFi dostępny w Polsce

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy