Fajne i tanie Wiadomości branżowe

Nowa linia inteligentnych odtwarzaczy Samsung Smart Blu-ray

Nowa linia inteligentnych odtwarzaczy Samsung Smart Blu-ray
Na targach CES 2012 firma Samsung zaprezentowała dwa nowe, inteligentne i wielofunkcyjne odtwarzacze Blu-ray o smukłej obudowie - modele BD-ES6000 i BD-E6300. Pierwszy z nich oferuje nowe możliwości dostępu do filmów i zdjęć z wielu

Na targach CES 2012 firma Samsung zaprezentowała dwa nowe, inteligentne i wielofunkcyjne odtwarzacze Blu-ray o smukłej obudowie – modele BD-ES6000 i BD-E6300. Pierwszy z nich oferuje nowe możliwości dostępu do filmów i zdjęć z wielu urządzeń. BD-E6300 to smukły odtwarzacz Blu-ray 3D wyposażony w tuner naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaawansowane funkcje Blu-ray w eleganckiej obudowie

Już niedługo w ofercie Samsung znajdziemy nowe, niezwykle wydajne urządzenia o wyjątkowym designie stworzonym zgodnie z filozofią „3S” marki Samsung – symetria, smukła obudowa i napęd typu slot-in. Odtwarzacze posiadają obudowy ze zintegrowanym mechanizmem do którego nośnik optyczny wsuwany jest przez szczelinę oraz centralny interfejs, który zapewnia proste sterowanie i zarządzanie urządzeniem. Urządzenia nie posiadają elementów mechanicznych, zapewniając cichsze i sprawniejsze ładowanie płyty w czasie krótszym niż jedna sekunda.

Ponadto, dzięki bardzo wydajnemu procesorowi, nowe odtwarzacze Blu-ray 3D konwertują pliki o niższej rozdzielczości do jakości Full HD 1080p, niezależnie od wyjściowej rozdzielczości filmu czy programu. Co ważne, funkcja ta dotyczy także klipów wideo w niskiej rozdzielczości odtwarzanych strumieniowo z źródła zewnętrznego. Dzięki dostępowi do Smart Hub będzie można korzystać z wielu serwisów, treści i aplikacji za pośrednictwem odtwarzacza Blu-ray.

Odtwarzacze  obsługują szereg formatów audio, w tym Dolby Digital Plus / TrueHD oraz DTS-HD, a dzięki opcji BD Wise Plus urządzenie automatycznie dostosuje ustawienia telewizora, zapewniając optymalne wyświetlanie obrazu. 

Kompaktowy odtwarzacz Blu-ray

Wielofunkcyjny odtwarzacz Samsung BD-ES6000 3D Blu-ray jest niewiele większy od samej płyty. Przy zachowaniu niewielkich rozmiarów, w urządzeniu wykorzystano najnowsze technologie przetwarzania obrazu. Równowaga między technologią a designem sprawia, że łatwo je wkomponować w wystrój salonu czy sypialni.

Nowością w modelu BD-ES6000 będzie w pełni funkcjonalna przeglądarka internetowa. Udostępnianie treści w odtwarzaczach Blu-ray posiadających certyfikat DLNA dla innych urządzeń będzie także jeszcze prostsze. Wbudowana w ten model bezprzewodowa karta sieciowa Wi-Fi z obsługą Wi-Fi Direct, umożliwia tworzenie bezpośrednich połączeń pomiędzy urządzeniami bez konieczności korzystania z punktu dostępowego domowej sieci bezprzewodowej.

A to już wiesz?  Dyski Samsung SSD serii 830 – odmień swój komputer

Odtwarzacz Blu-ray 3D z tunerem naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)

Stylowy odtwarzacz Samsung BD-E6300 dostępny jest w obudowie w dwóch odcieniach, które podkreślają smukłe kształty odtwarzacza. Jasne i przyjazne podświetlenie Mystic Blue stanowi elegancki akcent łączący obie części w jedną całość. Wbudowany w urządzenie tuner DVB-T pozwala na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej. To doskonała wiadomość dla użytkowników, którzy nie będą musieli wymieniać telewizora po wyłączeniu nadawania telewizji analogowej. Dostęp do Smart Hub pozwala na zainstalowanie wielu sprawdzonych i popularnych aplikacji, a  obsługa AllShare umożliwia korzystanie z materiałów zgromadzonych na innych urządzeniach, takich jak smartphony, tablety czy laptopy.

Nowe możliwości wykorzystania wielu urządzeń

Samsung proponuje również nową aplikację do zdalnego sterowania dostępną dla smartfonów z platformą Android lub iOS. Po podłączeniu smartfona do sieci domowej, w której działa odtwarzacz Blu-ray, użytkownicy będą mogli w łatwy sposób obsługiwać urządzenie i korzystać z klawiatury QWERTY telefonu, aby wprowadzać dodatkowe dane.

Oba urządzenia dostarczają praktycznie nieograniczonej ilości rozrywki w jakości Full HD 1080p i trafią do sprzedaży w Polsce na przełomie marca i kwietnia.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy