Fajne i tanie

Panasonic LUMIX G3

Panasonic LUMIX G3 – kreatywność bez ograniczeń Panasonic Warszawa, 13 maja 2011 r. – Firma Panasonic zaprezentowała dziś LUMIX G3, najmniejszy i najlżejszy na świecie

Panasonic LUMIX G3 – kreatywność bez ograniczeń
Panasonic

Warszawa, 13 maja 2011 r. – Firma Panasonic zaprezentowała dziś LUMIX G3, najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat z systemem wymiennych obiektywów[1]. Dzięki wyjątkowej gamie funkcji i zdumiewającej jakości obrazu aparat LUMIX G3, zamknięty w niezwykle lekkiej, aluminiowej obudowie, pozwala uwieczniać codzienne chwile.

Uwolnij swoją kreatywność i wykorzystaj cały potencjał każdego ujęcia

LUMIX G3 pozwala zrobić doskonałe zdjęcie już przy pierwszej próbie. Nowa matryca o rozdzielczości 16,0 megapikseli, błyskawiczny autofokus i możliwość rejestrowania filmów Full HD AVCHD przekładają się na wyjątkową jakość obrazu, poprzednio zarezerwowaną dla dużych, ciężkich i skomplikowanych lustrzanek cyfrowych. Intuicyjne tryby automatyczne i pełna gama zaawansowanych funkcji gwarantują zrobienie dokładnie takiego zdjęcia, jakie wymarzył sobie fotograf.

Znakomite zdjęcia bez ograniczeń

LUMIX G3, najnowszy członek rodziny Panasonic Lumix G Micro System, zmieni istniejące wyobrażenia na temat tego, jak powinien wyglądać aparat wysokiej jakości. Poprzez wyeliminowanie podzespołu lustra znajdującego się
w lustrzankach cyfrowych, udało się uzyskać wyjątkową jakość obrazu
w kompaktowej, dobrze leżącej w ręku, aluminiowej konstrukcji. Aparat LUMIX G3, mniejszy o 25 procent od poprzednika, można zawsze mieć przy sobie.

Nigdy nie przegapisz idealnego momentu

Życie toczy się szybko, ale z aparatem LUMIX G3 nigdy nie przegapisz okazji do zrobienia doskonałego zdjęcia. Aparat pozwala automatycznie ustawić ostrość
w ciągu 0,1 sekundy – to najszybsza funkcja autofokus na świecie[2]. Szybki tryb fotografowania seryjnego pozwala zrobić wiele zdjęć poruszających się obiektów, nawet w wysokiej rozdzielczości. Bez względu na to, czy chcesz zrobić zdjęcie znad głowy na koncercie, czy też wykadrować portret z okiem zbliżonym do aparatu, elektroniczny wizjer lub swobodnie przekręcany ekran LCD o wysokiej rozdzielczości pozwalają wykorzystać pełen potencjał każdego ujęcia.

A to już wiesz?  Ćwicz, rywalizuj i pomagaj razem z Samsung GALAXY S4

Wszystko ma znaczenie

„Panasonic od dawna mierzy się z mitem, że dobry aparat musi być duży, skomplikowany i ciężki, najlepiej z jak największym obiektywem. Nowy Lumix G3 obala ten mit całkowicie. Nasze aparaty systemowe są niewielkie, poręczne,
a jakość zdjęć jest doskonała. Naszym celem jest inspirowanie i pobudzanie kreatywności użytkownika, a nie ograniczanie go ilością i rozmiarem sprzętu. Nasza rodzina LUMIX G oferuje aparaty zaprojektowane z myślą o fotografie – małe i lekkie, intuicyjne i łatwe w użyciu, które zapewniają najwyższą jakość obrazu” – powiedziała Iwona Burzyńska, PR Manager Poland & Baltics Panasonic Marketing Europe GmbH odnosząc się do najnowszego aparatu firmy.”

Kluczowe cechy:

Wyjątkowa jakość obrazu. LUMIX G3 pozwala osiągnąć wyższy poziom fotografii za sprawą 16-megapikselowej matrycy Live MOS Mikro Cztery Trzecie, błyskawicznego autofokus i dużej szczegółowości obrazu.
Wybierz sposób fotografowania. Wbudowany elektroniczny wizjer pozwala idealnie wykadrować portret z okiem przy aparacie, a swobodnie przekręcany, dotykowy ekran oznacza, że można robić klarowne zdjęcia znad głowy lub spod nóg.
Kontrola pozwalająca w pełni wykorzystać każde ujęcie. LUMIX G3 pozwala zrobić doskonałe zdjęcie przy pierwszej próbie dzięki trybowi iA+ (inteligentnemu automatycznemu plus). Autofokus można ustawić jednym dotknięciem, funkcja rozpoznawania twarzy zapamiętuje ustawienia dla przyjaciół, a inteligentny selektor scen automatycznie przełącza się w odpowiedni tryb tematyczny w zależności od dotkniętego obiektu.
Utrwal wspomnienia na filmach w jakości Full HD. Rejestrowanie Full HD w formacie AVCHD, długi czas nagrywania i intuicyjne sterowanie pomagają łatwo kręcić doskonałe filmy.

Elegancki, kompaktowy i lekki. LUMIX G3 jest o 25 procent mniejszy od modelu LUMIX G2, waży zaledwie 336 gramów i wyposażony jest
w poręczny uchwyt. Można go wszędzie ze sobą zabrać.
Wybierz styl dopasowany do Ciebie. Lekka, aluminiowa obudowa jest dostępna w czterech kolorach: czarnym, białym, czerwonym i brązowym.

A to już wiesz?  Nowość w ofercie First Austria - ekspres ciśnieniowy do kawy

Ceny i dostępność

Aparat LUMIX G3K w sprzedaży dostępny będzie od połowy czerwca
w orientacyjnej cenie detalicznej – 2999 PLN [zestaw kitowy 14-42].

Aparat LUMIX G3W w sprzedaży dostępny będzie od połowy czerwca
w orientacyjnej cenie detalicznej – 4299 PLN [zestaw z podwójnym obiektywem].

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji możliwości aparatu LUMIX G3 pod adresem: http://youtu.be/WW_xOjR3vqU

O Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwijaniu i produkcji elektroniki zaspokajającej szeroką gamę potrzeb konsumentów, biznesu i przemysłu. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2011 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 8,69 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.

[1] Wśród wyposażonych w wizjer aparatów z systemem wymiennych obiektywów, stan na dzień 12 maja 2011 r.

[2] Czas ustawiania ostrości zmierzono przy przestawianiu obiektywu LUMIX G VARIO HD 14-140mm / F4.0-5.8 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-VS014140) z pozycji „2m” na „nieskończoność”. Zoom był ustawiony na szeroki kąt. Metoda pomiaru firmy Panasonic.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy