Jedzenie

Smak pełen wspomnień, smak pełen zdrowia

Tak wiele rzeczy może przywoływać nam wspomnienia z dzieciństwa. Zdarza się, że są to przedmioty, widoki lub zapachy. Bardzo często wspomnienie beztroskich lat młodzieńczych przywołują

Tak wiele rzeczy może przywoływać nam wspomnienia z dzieciństwa. Zdarza się, że są to przedmioty, widoki lub zapachy. Bardzo często wspomnienie beztroskich lat młodzieńczych przywołują smaki. Każdy z nas ma w pamięci potrawę i jej wyjątkowy smak, do którego chętnie powraca właśnie ze względu na te cudowne wspomnienia, jakie przywołuje.
kapusniak

Jednym z takich smaków przypominających dzieciństwo jest kapuśniak. Wielu z nas pamięta jak babcia lub mama gotowała tą jakże aromatyczną zupę, której zapach rozchodził się po calutkim domu. Ach ten smak domowego kapuśniaku… niezapomniany! Kapuśniak należy do niezwykle pożywnych zup, dlatego właśnie jest potrawą, która często gościła i w dalszym ciągu gości na naszych stołach. Co prawda, współcześnie kapuśniaku nie jada się tak często, ponieważ pojawiło się tyle nowych przepisów na coraz bardziej wymyślne zupy, że kapuśniak musiał ustąpić trochę miejsca na stole. Szkoda, bo to przecież zupa, która należy do staropolskich specjałów naszej kuchni!

Jeżeli masz chęć na małą powtórkę z dzieciństwa, spraw sobie i swojej rodzinie tę nieco kwaśną, ale jakże pyszną, kapuścianą przyjemność i zaserwuj na obiad kapuśniaczek. Przepisów na tę zupę jest naprawdę bez liku. Jeżeli jednak brak ci ochoty na pracochłonne przygotowania i gotowanie zupy lub po prostu nie masz na to czasu możesz z powodzeniem skorzystać z gotowej zupy ze słoika – kapuśniaku na wędzonce z boczkiem i kiełbasą – Łabimex. Wystarczy podgrzać i gotowe! To niezwykle proste i szybkie rozwiązanie, pozwala już po kilku minutach cieszyć się wyjątkowym domowym smakiem tej popularnej zupy. Kapuśniak Łabimex nie zawiera konserwantów, jest solidnie przyprawiony ziołami, gęsty i bardzo bogaty w dodatki. Smakowity boczek i kiełbasa, kwaszona i świeża kapusta oraz cała gama świeżych warzyw takich jak cebula, marchew, fasola, seler, pietruszka i obowiązkowe w każdym kapuśniaku ziemniaki łączą się w wyśmienity smak i uwodzący nos aromat. To świetna zupa, która przywoła dziecięce wspomnienia i przypomni staropolskie smaki. Idealna dla ciebie, rodziny, gości, przyjaciół… po prostu dla wszystkich.

A to już wiesz?  Hello Kitty zaprasza na lody

www.labimex.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy