Wiadomości branżowe

Laboratorium Samsung atrakcją 15. Pikniku Naukowego

Laboratorium Samsung atrakcją 15. Pikniku Naukowego
Interaktywne pokazy z wykorzystaniem produktów firmy Samsung, w zaskakujący sposób prezentujące podstawowe prawa fizyki i chemii, były jedną z atrakcji sobotniego 15. Pikniku Naukowego. Zwiedzający Laboratorium Samsung, przy

Interaktywne pokazy z wykorzystaniem produktów firmy Samsung, w zaskakujący sposób prezentujące podstawowe prawa fizyki i chemii, były jedną z atrakcji sobotniego 15. Pikniku Naukowego. Zwiedzający Laboratorium Samsung, przy wsparciu animatorów z Centrum Nauki Kopernik, mogli m.in. samodzielnie wyznaczyć prędkość światła, przeprowadzić pomiary termowizyjne oraz zbudować chodzącą szczoteczkę do zębów. Zaprezentowane w trakcie Pikniku pokazy są częścią programu Akademia Techniki, współtworzonego przez firmę Samsung Electronics oraz Centrum Nauki Kopernik.    


Samsung Electronics Polska, sponsor technologiczny i strategiczny Centrum Nauki Kopernik, był jednym z uczestników tegorocznej, 15. edycji Pikniku Naukowego. Zwiedzający Laboratorium Samsung mogli samodzielnie przeprowadzić niestandardowe doświadczenia na urządzeniach elektronicznych i dzięki temu poznać ich nowe, nieznane dotąd możliwości. Interaktywne pokazy z wykorzystaniem produktów firmy Samsung w zaskakujący sposób prezentowały najważniejsze prawa fizyki oraz chemii. Goście Pikniku mogli dowiedzieć się m.in. jak działa słynna klatka Faraday’a, jak można przy pomocy dostępnych w domu przedmiotów wyznaczyć prędkość światła oraz jak samemu skonstruować chodzącą szczoteczkę do zębów. 


Zaprezentowane w trakcie 15. Pikniku Naukowego doświadczenia są stałym elementem programu Akademia Techniki, współtworzonego od 2008 roku przez firmę Samsung oraz Centrum Nauki Kopernik. W ramach projektu, skierowanego do szkół gimnazjalnych, prowadzone są lekcje praktyczne dotyczące nowoczesnych technologii. Celem programu Akademia Techniki jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o najnowszych osiągnięciach technologicznych, poszerzanie ich horyzontów myślowych oraz pobudzanie wyobraźni i rozwijanie kreatywności.


Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największym na skalę europejską wydarzeniem popularyzującym naukę oraz nowe technologie, które przyczyniają się do budowy społeczeństwa opartego na wiedzy. W tegorocznej, 15. edycji Pikniku uczestniczyło 237 polskich oraz zagranicznych instytucji naukowych, badawczych i edukacyjnych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 000 zwiedzających.  

A to już wiesz?  Samsung Athletic Cup 2011 – wyniki zawodów w Ostrowie Wielkopolskim

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy