Wiadomości branżowe

Najbardziej kompaktowe i zaawansowane kopiarki kolorowe Samsung A3

Samsung zapowiedział premierę kolorowych kopiarek A3 (modele CLX-9201/9251/9301) łączących najnowocześniejszą, kompaktową konstrukcję z wysoką wydajnością i niezawodnością. Nowa generacja kopiarek trafi do sprzedaży w Polsce w grudniu

Samsung zapowiedział premierę kolorowych kopiarek A3 (modele CLX-9201/9251/9301) łączących najnowocześniejszą, kompaktową konstrukcję z wysoką wydajnością i niezawodnością. Nowa generacja kopiarek trafi do sprzedaży w Polsce w grudniu 2012 roku.

Opracowane przez zespół projektowy firmy Samsung, innowacyjne kopiarki formatu A3, charakteryzują się oddzieleniem interfejsu drukarki od jednostki systemowej, co zapewnia duży komfort i łatwość użytkowania. CLX-9201/9251/9301 to najmniejsze kopiarki formatu A3 w swojej klasie. Zostały zaprojektowane, by zwiększyć wydajność pracy w małych i średnich firmach, dzięki m.in.:

  • Pierwszej na świecie wielofunkcyjnej płycie głównej z dwurdzeniowym procesorem 1 GHz, który zapewnia większą moc obliczeniową i szybkość druku.
  • Technologii korekcji obrazu ReCP z rzeczywistą rozdzielczością 1200 x 1200 dpi, która zapewnia znacznie ostrzejszy, bardziej nasycony obraz i optymalną jakość druku.
  • Kompaktowym wymiarom, zaledwie 560 x 600 x 844.3 mm ułatwiającym transport i instalację.
  • Zaawansowanym rozwiązaniom do administrowania urządzeniami i przepływem pracy.
  • Oszczędnej, ergonomicznej konstrukcji z funkcjonalnościami zapewniającymi komfort użytkowania, a także niezawodność i możliwość pracy w każdym środowisku roboczym.

Kopiarka to nieodzowne urządzenie w firmie bez względu na jej skalę. Nowe urządzenia CLX-9201/9251/9301 zaprojektowaliśmy tak, by maksymalnie przyśpieszyć proces druku przez zastosowanie najnowocześniejszych technologii w kompaktowym urządzeniu — powiedział Seongwoo Nam, wiceprezes i dyrektor działu IT Solutions w Samsung Electronics.

Najwyższa wydajność i niezawodność
Aby zagwarantować szybkie wykonywanie złożonych zadań, kopiarki CLX-9201/9251/9301 zostały wyposażone w najnowszy dwurdzeniowy procesor Samsung taktowany zegarem 1 GHz. Dzięki temu przetwarzanie danych jest nawet 1,5-krotnie szybsze niż w urządzeniach ze zwykłym procesorem 1 GHz. Urządzenia CLX-9201/9251/9301 drukują z szybkością odpowiednio 20, 25 i 30 stron na minutę.

Nowe kopiarki formatu A3, opracowane z wykorzystaniem własnych technologii firmy Samsung, jako pierwsze na świecie zawierają wielofunkcyjną płytę główną, która łączy trzy karty: kontrolera wideo, mechanizmu druku i skanowania. Poprzez połączenie wielu płyt w jedną platformę udało się uzyskać znacznie obniżenie zużycia energii. W trybie uśpienia urządzenia A3 firmy Samsung zużywają zaledwie 0.189 kWh – oznacza to 60-procentowe ograniczenie poboru mocy w porównaniu z konwencjonalnymi kopiarkami formatu A3. Ponadto szereg usprawnień konstrukcyjnych przełożył się na wyższą niezawodność i znaczne obniżenie współczynnika usterkowości komponentów.

A to już wiesz?  Nakręć się na święta - testowanie w Full HD z Samsung

Wyjątkowe odwzorowanie barw i przejrzystość obrazu
Rendering Engine for Clean Pages (ReCP) – najnowsza technologia korekcji obrazu opracowana przez firmę Samsung – zapewnia ostrzejsze, bardziej nasycone wydruki i efekty skanowania, a także wyższą przejrzystość tekstu i grafiki za sprawą rzeczywistej rozdzielczości 1200 x 1200 dpi. Natomiast nowy, polimerowy toner opracowany we współpracy z Samsung Fine Chemicals gwarantuje najwyższą jakość obrazu i optymalne wydruki.

Zaawansowane rozwiązania dla firm
Nowe rozwiązanie Samsung SmarThruTM integruje dokumenty w cyfrowym przepływie pracy, pozwalając na szybką, dokładną, elektroniczną archiwizację, indeksowanie i przeszukiwanie plików. Ponadto SmarThruTM upraszcza udostępnianie informacji między działami firmy poprzez faks, FTP, druk, pocztę e-mail i witryny Microsoft SharePoint. Rozwiązanie to zmniejsza koszty przez eliminację nieefektywnego, ręcznego segregowania i wyszukiwania dokumentów. SyncThruTM umożliwia łatwiejsze zarządzanie innymi drukarkami i urządzeniami w firmie, zwiększając efektywność przez optymalizację środowiska druku.

Ergonomiczna konstrukcja z prostymi i intuicyjnymi interfejsami
Kopiarki formatu A3 CLX-9201/9251/9301 zaprojektowano tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca, a jednocześnie cechowały się oszczędnym, eleganckim wyglądem. Przy wymiarach 560 x 600 x 844,3 mm ważą zaledwie 72.5 kg (łącznie z automatycznym podajnikiem dokumentów).

Samsung jest pionierem w konstruowaniu kopiarek, w których interfejs drukarki jest oddzielony od jednostki systemowej, co optymalizuje obsługę urządzenia. Przeprojektowany interfejs użytkownika ułatwia sterowanie urządzeniem za pomocą takich gestów, jak przesuwanie i przerzucanie. 7-calowy, kolorowy panel dotykowy zainspirowany ekranem smartfonu pozwala przywoływać funkcje skanowania i kopiowania jednym dotknięciem, a menu użytkownika można dostosować do potrzeb każdej firmy. Można stworzyć nawet 40 ikon skrótów ułatwiających dostęp do najczęściej używanych funkcji. Komfort pracy zwiększa także możliwość wyszukiwania funkcji według słów kluczowych.

Niższe koszty konserwacji
Oddzielne tonery, bębny OPC i jednostki wywołujące zmniejszają ogólne koszty konserwacji. Uniwersalny bęben OPC umożliwia firmom ograniczenie niepotrzebnych zapasów, ponieważ nie ma konieczności oddzielnego kupowania różnych bębnów dla każdego koloru.

A to już wiesz?  Samsung Smart TV – pierwsza w Polsce platforma z nieograniczonym dostępem do treści multimedialnych

 

Dane techniczne

 

CLX-9201 / 9251 / 9301

Druk

Szybkość

20 / 25 / 30 str./min.

Rozdzielczość optyczna

Rzeczywista do 1200×1200 dpi

Kopiowanie

Czas druku pierwszej kopii (czerń/kolor), urządzenie w trybie gotowości

CLX-9201:7,9 / 9,5 s

CLX-9251:7,5 / 8,5 s

CLX-9301:6,9 / 8,0 s

Podajnik dokumentów

Standardowy DADF 

Skanowanie

Rozdzielczość optyczna

600 x 600 dpi 

Szybkość przy 300 dpi

45 obrazów na minutę

Papier

Pojemność maksymalna

2180 arkuszy

Pojemność standardowa

Kasety: 2 x 520 ark., pod. boczny: 100 ark.

Ogólne

Interfejs użytkownika

7 cali

Poziom szumu (praca)

53 dB

Nagrzewanie przy wyjściu
z trybu uśpienia

25 sekund

Wymiary (SxDxW)

560 x 600 x 844,3 mm

(łącznie z DADF)

Waga

72,5kg

(łącznie z DADF)

Obciążalność miesięczna

100 000 stron

Typowe zużycie energii (TEC)

20 : 1,61 kWh

25 : 2,00 kWh

  30 : 2,43 kWh 

Materiały eksploatacyjne

Toner (czerń/kolor)

20 000 / 15 000 stron

Bęben (czerń/kolor)

50 000 / 50 000 stron

Jednostka wywołująca (czerń/kolor)

300 000 / 300 000 stron

 

Uwaga: specyfikacje fabryczne. Wzornictwo i kolory mogą ulec zmianie bez powiadomienia i różnić się od pokazanych. Firma nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub pominięte informacje. Dostępność oraz czas reakcji serwisu gwarancyjnego może się różnić w zależności od kraju, a także wymagać zarejestrowania produktu w kraju nabycia.

O Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach – telewizorach, smartfonach, komputerach, drukarkach, kamerach, lodówkach, dyskach SSD i kartach pamięci. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy